שוטרי מחלק הבילוש והמודיעין בתחנת משטרת באר שבע עצרו אתמול בלילה גבר כבן 35 אשר על פי החשד עקב אחרי צעירה תושבת העיר והטריד אותה כשהוא מסכן את אביה ואת השכן.

"אני שמחה שקצין המודיעין של התחנה נפגש איתי ועמד במילה שלו שהחשוד במעשה ייעצר והוא אכן נעצר", אמרה בסיפוק שני ישעיהו ל-mako.

שני ישעיהו, לוחמת מג"ב לשעבר בת 27 תושבת באר שבע, עשתה את דרכה ביום חמישי בלילה בחזרה מבילוי. תוך כדי שהיא נוהגת לכיוון ביתה, הבחינה ישעיהו בגבר שנהג במכונית מאחוריה וצפר לה. "הוא צפר כמה פעמים, הפריח לעברי נשיקות ונסע קרוב אליי. חשבתי שזה לא רציני, הנחתי שהוא ימשיך הלאה בנסיעה", מספרת ישעיהו בשיחה עם mako, "אבל הוא המשיך לעקוב אחריי. אני נכנסת לחנייה של הבית שלי - והוא אחריי. הוא חנה בצמוד אליי. נכנסתי ללחץ שהוא רוצה לעשות לי משהו. הרגשתי ממש כמו בסרט מתח, פחדתי על החיים שלי".

אביה של ישעיהו, לוחם מג"ב לשעבר בפנסיה, יצא החוצה וצעק על המטרידן. בעקבות הצעקות יצא שכן נוסף לבדוק מה קורה. ישעיהו התקשרה למוקד 100 של המשטרה וביקשה לשלוח דחוף ניידת. בינתיים ניסה החשוד לברוח מהמקום, כשלטענת ישעיהו כמעט ודרס את אביה והשכן, פגע במכונית חונה וברח.

"התקשרתי למוקד 100 אבל השוטרים לא הגיעו. כהתקשרתי בפעם השנייה המוקדנית אמרה שהשוטרים בדרך, אבל הם לא הגיעו. זה מחדל נוראי, זה יכול היה להסתיים ברצח. חיכינו עד שעה שלוש בבוקר, אבל אף שוטר לא הגיע. התייאשתי ולא התקשרתי יותר. מפחיד לחשוב שככה מתנהלת משטרת ישראל", אמרה ישעיהו, ופרסמה פוסט המתאר את השתלשלות האירוע. בעקבות הפוסט המשטרה שיגרה לביתה קצין מודיעין, שהתנצל על כך ששוטרים לא הגיעו לביתה לטפל באירוע והבטיח לאתר את החשוד.

"ייאמר לזכותו שהוא התנצל ולקח אחריות על המעשה", ציינה ישעיהו, "אבל מה היה קורה אם חס וחלילה המטרידן הזה היה רוצח אותי? מה אז היו אומרים להורים שלי? שאין ניידות? שהשוטרים היו עסוקים בלרשום דו"חות בפאבים לבליינים בלי מסיכות?!".

ל-mako נודע, כי החשוד במעשה נעצר לאחר שהשוטרים הצליחו לאתר אותו בביתו שבאיזור באר שבע. החשוד הודה במעשיו והביע צער וחרטה. הוא הובא בפני שופט להארכת מעצר.

"זה מקרה חמור מאוד. הייתה פה תקלה ונפיק ממנה לקחים. הבטחנו למתלוננת שנעצור את החשוד וכך קרה", ציינו במשטרה.