משטרת ישראל פתחה בחקירה במטרה לאתר את הגבר שמפעיל חשבונות באינסטגרם, בפייסבוק ובאתרי היכרויות ומטריד ופוגע בנשים באופן סדרתי ואובססיבי.

מעיין אדם חשפה ב"חדשות הבוקר" את הסיפור שהגיע לפתחה: "קיבלתי פנייה באינסטגרם שלי אליה צורף עמוד אינסטגרם מבזה ומשפיל נשים. בעמוד הזה מפרסם אדם תחת השם 'דניאל' צילומי מסך שבהם הוא תוקף נשים, באופן מיני ובריוני, יורד עליהן ומתרברב".

"הנשים הללו חשבו שהן הגיעו לבחור בשם גל טננבאום, מורה למתמטיקה, אלא שכשהן מבקשות את עזרתו של המורה הוא אומר להן דברים גסים כמו 'אני אלמד אותך לנגן בחליל' ו'אלמד אותך איך לענג גבר'", מתארת מעיין, "קראתי לנשים לדווח על עמוד האינסטגרם כדי שיחסמו אותו ואז הגיעו אליי עשרות פניות של נשים שזיהו את הפנים שלו והעידו שהן מוטרדות על ידו במשך חודשים בהודעות משפילות ומבזות".

המטרידן שמציג את עצמו באתרי ההיכרויות בשמות שונים כגון גל, דניאל, ארז וגיא, שולח הודעות בשעות לא הגיוניות ומצרף תמונות של איבר מינו. "חלקן מעידות שאחרי שיצאו איתו והפסיקו את הקשר, הוא פירסם את הטלפון שלהן באתרי מין", מוסיפה מעיין.

טל (שם בדוי) שהוטרדה על ידי אותו גבר, חשפה את סיפורה. "הכרתי אותו באפריל 2019 באפליקציית היכרויות, נפגשנו פעם אחת", סיפרה, "יצאנו לדייט בבר ובגלל שקצת חששתי ביקשתי שיגיע לאזור שלי. רציתי להרגיש יותר ביטחון. במפגש הכל היה בסדר, לא קרה משהו חריג שנראה לי מוזר. יום למחרת הבהרתי לו שאני לא מעוניינת להמשיך את המפגשים, ואז הוא התחיל להטריד אותי ולשלוח לי מלא הודעות".

מי הגבר שמטריד נשים באופן אובססיבי? (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
אחת ההתכתבויות עם המטרידן | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

מה היה תוכן ההודעות?
"הוא שלח תמונות מיניות מאוד מטרידות ולא הרפה. הוא כתב לי שאני שמנמנה ומתח ביקורת על איך שאני נראית. מדובר בשמונה חודשים של הטרדות בהודעות וואטסאפ, בפייסבוק ובאינסטגרם. חסמתי אותו שוב ושוב אבל הוא פתח מחדש. רק כשאמרתי לו שאני אפנה למשטרה הוא החליט להפסיק".

את חוששת שהוא חלילה עלול לפגוע בך?
"בוודאי, מאוד פחדתי שהוא יסתובב באיזור שלי ויעקוב אחריי, הוא באמת מפחיד. אני כל הזמן בתחושה שהוא רודף אחריי. כשנחשפתי בפייסבוק לפוסטים משפילים ואלימים כלפי נשים וראיתי את התמונה שלו, הבנתי שזה מי שהטריד אותי במשך הרבה מאוד זמן ושזה גדול יותר ממה שחשבתי".

מעיין עידכנה בפרטי החקירה המתנהלת: "אחרי שהבאתי את המידע למשטרה נפתח תיק. התגובה הרשמית היא שהחשדות האלו נמצאות בבדיקה. לא מזמן התרחש אונס שזיעזע את המדינה שאחריו הבנו שהכתובת הייתה על הקיר כשבפרופיל הפייסבוק היה תוכן מיני בוטה, גס ואלים כלפי נשים. זה מה שאני מבקשת למנוע".