לפני כשנה נישאו בני זוג ממרכז הארץ וטסו לירח דבר במרכז אירופה. בזמן החופשה הרומנטית ניסה הגבר, בן 30, לכפות יחסי מין על אשתו הטרייה הצעירה ממנו בכעשור וכשסירבה תקף אותה פיזית. "הוא היכה אותי גם בנוכחות מאבטחי המלון", טענה הכלה הצעירה, "הוא חושב שאני הרכוש שלו".

המקרה הזה הספיק לאישה הצעירה בכדי להבין שהיא לא מעוניינת להישאר עם הגבר, היא עזבה אותו במקום, חזרה לישראל בטיסה נפרדה ועברה להתגורר עם הוריה. אלא שהגבר לא אהב את העובדה שאשתו עזבה אותו והחליט לנקום דווקא באימה.

לפי כתב האישום שהוגש לאחרונה על ידי הפרקליטות, לפני מספר חודשים הגיע הגבר לבית הוריה של האישה, הבחין במכונית של אימה והצית אותה כנקמה על כך שיעצה לבתה להתגרש ממנו. מצלמות האבטחה תיעדו את הבעל מגיע עם המשאית שבו הוא נוהג סמוך לבית הוריה של האישה ושוהה שם בזמן ההצתה.

הפרקליטות ביקשה לעצור את הבעל עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו אבל הבעל ביקש לשחררו למעצר בית. בכדי להכריע בין הבקשות הורה השופט לשירותי המבחן לערוך תסקיר מסוכנות לאיש - אז, בזמן ששוחחו עם האישה, גילו בשירותי המבחן על שאירע בירח הדבש לפני כשנה. הבעל עצמו הכחיש מכל וכל כי היכה את אשתו בירח הדבש.

השופט שדן בבקשה של הבעל לשחררו דחה אותה על הסף וציין כי מדובר בהצתה על רקע של אלימות במשפחה ויש להתייחס לעניין כהליך שכזה. לדבריו, על פי התסקיר הראשון רמת המסוכנות של הבעל גבוהה והעובדה שבני הזוג חזרו לישראל בטיסות נפרדות  ומתגוררים בנפרד אומרת דרשני.

השופט החליט להשאיר את הבעל במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו והסביר: "על פי תסקיר שירות המבחן גם המתלוננת עצמה חוששת מפני המשיב (הבעל) ולא רק בתה וכי יחסו של המשיב למתלוננת מעלה דאגה של ממש: הרושם נע בין רכושנות לאובססיביות ומעשה ההצתה מלמד על אובדן שליטה".