הסיוט של כל אישה התגשם בישוב קטן במרכז הארץ: קוסמטיקאית פופולרית, המעניקה מגוון טיפולים קוסמטיים שרבים מהם מתמקדים באיזור הפנים, גילתה שאחת מהלקוחות בהן טיפלה חלתה בנגיף הקורונה. הקוסמטיקאית עברה בדיקת קורונה בעצמה ונמצאה חיובית, ובעקבותיה נשלחו לבידוד מעל למאה נשים בנות אותו הישוב, שהיו לקוחות פעילות שלה בשבועיים האחרונים.

"בנות יקרות, לצערי יצאתי מאומתת בבדיקה", כתבה הקוסמטיקאית במסרון ששלחה לכלל הלקוחות, "ביקשו ממני לדווח על כל מי שהייתה אצלי מתאריך 18.6. אני רושמת לכן למי לפנות. ישאלו אתכן שאלות וינחו מה לעשות הלאה. ממש מצער המצב הזה, לרגע אף אחד לא חושב שזה יגיע אליו, בפרט מי ששומר כמו שצריך. אין לזה הסבר".

קוסמטיקאית חולת קורונה
ההודעה ששלחה הקוסמטיקאית ללקוחות | צילום: צילום פרטי

"כל הסיטואציה מלחיצה מאוד. אני במתח גדול ומחכה לתוצאות הבדיקה", אומרת אחת הלקוחות בשיחה עם mako ומוסיפה כי חלק מהנשים שניסו ליצור קשר עם משרד הבריאות במטרה לקבל מידע מספרות שלא הצליחו לזכות במענה. "בכל פעם שהשיחה עברה לנציג שירות היא התנתקה, פעם אחר פעם", טוענת לקוחה ותיקה של הקוסמטיקאית, "מצד אחד משרד הבריאות והממשלה רוצים שנפעל על פי ההנחיות, מצד שני אין עם מי לדבר".

לקוחה נוספת בחרה להכניס את עצמה לבידוד, והתעקשה לעבור בקופת החולים בדיקה לאבחון קורונה. "הרופא שלי שאל אותי אם אני מרגישה טוב. אמרתי שכן ושאין לי תסמיני קורונה. הוא אמר שאין צורך בבדיקה אבל אני התעקשתי", סיפרה, "לא רציתי בטעות להדביק עוד אנשים ולהרגיש אשמה. החלטתי להתעקש על בדיקה, לקחת אחריות, ובסוף התברר שאני לא חולה בקורונה. אבל אני יודעת שנשים לא מעטות התייאשו ונכנסו לבידוד לבד".

הקוסמטיקאית עצמה ששוחחה עם לקוחותיה סיפרה שהיא חשה בטוב, ושהיה לה חשוב לגלות אחריות ולעדכן את כל מי שפגשה כדי למנוע את המשך ההדבקה. "היא בחורה מקסימה, מקצוענית ברמות והלקוחות חשובות לה מאוד", מסכמת מטופלת נוספת בשיחה עם mako, "הערכתי מאוד את ההתנהגות שלה ואת העובדה שהזהירה אותנו שהיא חולה".