לא צריך לטוס עד לדובאי או בוקרשט בשביל "תרבות מין". צריך רק לפתוח את עיתון ידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth, בעמוד...

פורסם על ידי ‏כולן - كلهن‏ ב- יום ראשון, 3 בינואר 2021

כבר שנים שבכל גיליון מודפס של עיתון "ידיעות אחרונות" מופיע בעמודים האחרונים "לוח ידיעות אחרונות" – ובו תוכלו למצוא לצד מודעות המפרסמות עסקאות נדל"ן גם מודעות העוסקות ב"שידוכים" של ישראלים עם נשים מארצות אירופה, אפריקה ועוד.

דוגמא למודעות כאלה עלתה בימים האחרונים בעמוד הפייסבוק של "כולן", ארגון לקידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל. בפוסט צולמו שתי מודעות, באחת מהן מוצעות "נשים מאוקראינה לחיים משותפים/נישואין, 100% הצלחה + מטפלים באשרות" ובשניה "שידוכים למטרה רצינית בלבד, מתאים גם לאנשים בעלי מוגבלויות, מאגר פיליפיניות ואפריקאיות", ולצדן נכתב: "לא צריך לטוס עד לדובאי או בוקרשט בשביל 'תרבות מין'. צריך רק לפתוח את עיתון ידיעות אחרונות, בעמוד הפרסומות שלהם, זה שמממן אותם ושהם מקבלים כסף רב עבורו, שם מתנוססת בגאון ובחסותם מודעת 'שידוכים' שגורמת לרצות להקיא".

בהמשך הפוסט הסבירו פעילות "כולן" כי מדובר בסחר בנשים לצורכי זנות באופן שאינו משתמע לשתי פנים: "מאחורי כל מודעה באותיות כחולות מסתתרת תועבה גדולה. אם אנחנו היינו צריכות לנסח את המודעה, כך שתשקף את המציאות ויהיה בה גילוי נאות מלא, זה היה לשונה: 'למכירה – נשים מאוקריאנה, הפיליפינים וממדינות אפריקה. לפרטים חייגו'...".

גם איש הטלוויזיה אורי גרוס העלה את צילום המודעות לעמוד הפייסבוק שלו, וכתב: "בידיעות אחרונות מפרסמים מודעות למכירת נשים עניות כמו מכוניות. למה בעלי המניות לא בכלא על השתתפותם בסחר בבני אדם? למה מפרסמי המודעות לא נעצרים?".

אתמול (חמישי) התקשרנו גם אנחנו ללוח ידיעות אחרונות והצגנו את עצמינו כמי שמעוניינים לרכוש מודעת שידוכים בין ישראלים לנשים שגרות באוקראינה. המוקדנית ענתה לנו בנימוס שאין בעיה, ושניתן לבחור בין כמה חבילות פרסום בטווח עלויות שבין 490 ל-2,000 שקלים למודעה. כששאלנו אם אנחנו בוחרים מה לכתוב בדיוק במודעה, ענתה לנו המוקדנית: "כן, אבל צריך להיות נוסח מאוד מכובד למודעה כי אנחנו בודקים כל מילה לגופה כדי שאף אחד לא יפגע מהפרסום".

כנראה שהמוקדנית טרם התעדכנה, שכן במקביל, באותן שעות ממש, פרסמו בפייסבוק של ידיעות אחרונות על שינוי מדיניות בעקבות מחאת הרשת הקטנה. "לאור הביקורת הראויה והמוצדקת של כולן - كلهن, אנחנו מודיעים כי לא יתפרסמו עוד בלוח ידיעות אחרונות ובעיתון בכלל מודעות כאלו, ומודים ל'כולן' ולגולשים שהסבו לכך את תשומת לבנו", נכתב בפוסט מטעם העיתון.

לאור הביקורת הראויה והמוצדקת של כולן - كلهن, אנחנו מודיעים כי לא יתפרסמו עוד בלוח ידיעות אחרונות ובעיתון בכלל מודעות כאלו, ומודים ל"כולן" ולגולשים שהסבו לכך את תשומת לבנו

פורסם על ידי ‏ידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth‏ ב- יום חמישי, 7 בינואר 2021

"אנחנו רואות בצעד זה של ידיעות אחרונות הצהרה על שותפות היסטורית", אמרה ברכה ברד, מנכ"לית 'כולן', בתגובה, "אנחנו יחד בדרך לתיקון, ואנחנו מודות להם שהצטרפו אלינו. בימים אלו נכנס לתוקפו החוק להפללת לקוחות זנות, וההחלטה של ידיעות אחרונות על ביטול פרסומים כאלו היא הצהרה משמעותית, במיוחד כשהיא מצטרפת למומנטום החוק, שמטרתו למגר זנות וסחר בנשים".