גבר שהטריד ותקף במספר מקרים נשים ברחבי העיר נתניה נעצר לפני כשבוע והוגש נגדו כתב אישום חמור. במקרה האחרון תקף החשוד, בן 23, צעירה שהייתה במהלך פעילות ספורטיבית באחד הרחובות המרכזיים בעיר. הגבר, כשהוא רכוב על אופנוע, התקרב אל האישה והחל להטריד אותה. בין היתר, קרא לעברה: "צריך לעשות עלייך סיבוב".

הצעירה, שחששה שרוכב האופנוע יפגע בה, התקדמה לאיזור הומה אדם - אולם מספר דקות לאחר מכן רוכב האופנוע איתר אותה והתקרב אליה שוב. האישה ביקשה מהגבר הזר שיתרחק והזהירה שתקרא למשטרה, אבל רוכב האופנוע לא עזב. "הוא התחיל לקלל אותי, שלפתי את הטלפון מהכיס והתחלתי לצלם אותו", סיפרה לחוקרי המשטרה, "הידיים שלי רעדו מפחד. הוא אמר לי לתת לו את הטלפון שלי כדי למחוק את התמונות. כשסירבתי הוא תפס אותי בצוואר והתחיל לחנוק אותי. צעקתי לעזרה. הרגשתי שעוד רגע אני עומדת למות".

למזלה של הצעירה, שוטר טייל עם ילדיו ברחוב שלא במסגרת תפקידו שמע את צעקותיה, רץ לכיוונה והדף את האיש מעליה. הגבר נמלט. לאחר חקירה התברר אותו רוכב אופנוע הטריד אישה נוספת שהלכה גם היא ברחוב, צעק לעברה הצעות מגונות, צילם אותה והטיח בה קללות ועלבונות. "הייתי בהיסטריה. פחדתי שהוא יעשה לי משהו", סיפרה האישה לחוקרים, "נכנסתי לאחת החנויות והתקשרתי מיד לבעלי. כשראינו את האיש נכנס לגלידריה, התקשרתי למשטרה". רוכב האופנוע איים עליה: "אל תדאגי אני אמצא אותך".

החקירה חשפה מקרה נוסף בו מעורב אותו החשוד, שהתרחש לפני מספר שבועות בעיר. שוטרת שלא הייתה בתפקיד נכנסה למכוניתה, כשרוכב האופנוע התקרב אל הרכב שלה וחבט על מכסה המנוע והשמשה. "סירבתי לפתוח את החלונות והוא בתגובה דפק על שמשת החלון בעוצמה רבה עד שזו נשברה. הרסיסים עפו עליי ונכנסו לי ליד. ירד לי דם מהידיים. הוא יכול היה לרצוח אותי. ברחתי מהמקום", סיפרה השוטרת בעדותה, והוסיפה כי נזקקה לטיפול רפואי להוצאת רסיסי הזכוכית מידה.

המטרידן של נתניה  (צילום: דוברות משטרת ישראל)
זרועה הפצועה של השוטרת | צילום: דוברות משטרת ישראל

לפי כשבוע עצרו חוקרי תחנת משטרת נתניה את הגבר, שלא הכחיש את החשדות נגדו. לשכת התביעות במשטרה הגישה נגדו כתב אישום חמור לבית המשפט המייחס לו עבירות של איומים, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, פגיעה בפרטיות-בילוש והטרדה, חבלה במזיד ופציעה. משפטו ייפתח בקרוב ובמשטרה בודקים אם תקף או הטריד נשים נוספות. היום (א') האריכה המשטרה את מעצרו מחשש שיפגע בנשים נוספות.