אביעד משה המואשם בניסיון רצח גרושתו איסקוב ושנעצר לפני כחמישה ימים בחשד שאיים לשלוח עבריינים לפגוע בה, שוחרר הבוקר ממעצרו בהסכמת המשטרה עקב קשיים ראייתיים בתיק.

היום בבוקר הייתה המשטרה אמורה להגיש הצהרת תובע או לבקש את הארכת מעצרו של משה, אך סמוך מאד למועד פתיחת הדיון הוחלט שלא להאריך את מעצרו. למעשה סטטוס המעצר של בן משה בוטל והוא הוחזר בחזרה לאגף הרגיל בכלא "אוהלי קידר" עם כל התנאים שהיו לו קודם להמשך משפטו.

ל-mako נודע כי חוקרי תחנת משטרת דימונה החליטו להעביר את התיק לעיון וקבלת החלטה בתיק לפרקליטות מחוז דרום לקבלת החלטה סופית.

תחילת הפרשה לפני כעשרה ימים כאשר הוריו של משה הגיעו לבקרו בכלא. לטענת סוהר שהיה במקום, משה שוחח עמם בנוגע לאפשרות שיבקש מעבריינים לאיים על גרושתו. במהלך השיחה עלה שמו של מהנדס המטענים בארגון של העבריין שלום דומרני, אדי מכלוף, שנשפט ל-16 שנות מאסר וכלוא באותו אגף של משה.

חוקרי תחנת משטרת דימונה גבו עדות מהסוהר וממכלוף, שטען שהוא משה נפגשים מדי פעם במדרשה בכלא אבל אין לו שום קשר לפרשה וששמו שורבב בטעות.

שירה איסקוב הגיעה להגיש תלונה במשטרת מרחב הירקון (צילום: N12)
איסקוב בהגעתה להגשת תלונה במשטרת ת"א | צילום: N12

ביום שישי האחרון נחקרו הוריו של משה בתחנת משטרת חיפה במסגרת עדות פתוחה בנוגע לדברים שאמר להם בנם בביקור. הם הכחישו מכל וכל שדובר של על איומים או פגיעה באיסקוב.

נכון לעכשיו, פרט לעדות הסוהר בתיק, אין ראיות נוספות המגבות את דבריו וייתכן כי הפרשה תסתיים ללא הגשת כתב אישום.

עו"ד אלון דוידוב הכחיש בשם מרשו כל קשר לחשדות נגדו. "ההחלטה שלא להאריך את מעצרו של מרשי ולא להגיש הצהרת תובע למעשה קובעת כי אין שום ראיות נגדו כפי שטענו מלכתחילה ושלא היו דברים מעולם".