גיהינום בחדר ההלבשה? ראנדרי גרסיה, מאמן נבחרת הנשים הספרדית בליגת העל Alhama CF מאז 2018, ובנו של מייסד ונשיא המועדון, אנטוניו גרסיה אגילה, עומד בפני האשמות חמורות לאחר שחברות הסגל, בהן קטינה, קיבלו ממנו ב-27 במרץ תמונה שבה הן "עירומות אחרי מקלחת", כפי שציין עיתון הספורט הספרדי "מארקה". כמו כן נטען נגדו כי הוא נעל שחקנית בחדר ואילץ אותה לתת שתן כי חשד שהיא צורכת סמים.

העיתון הספרדי "מונדו דפורטיבו" דיווח בתחילת השבוע על התקרית שהובילה להאשמות נוספות, על פיהן גרסיה, הטיח בשחקניות עלבונות סקסיסטיים, צחק על מבנה גופן, כינה אותן "שמנות" וכן שאל שאלות אינטימיות ופולשניות על מצבן המיני. לעתים, כך דווח, היה נכנס לחדר ההלבשה שלהן ללא הודעה מוקדמת.

עם זאת, על פי האתר הרשמי של הליגה 17 מתוך 24 השחקניות הצהירו כי לא הגישו תלונה נגד גרסיה משום שבשום שלב לא חשו מוטרדות: "לא נסכים להאשים את המאמן בהטרדה מינית, משהו שהוא חמור ביותר. בנוסף אנחנו רוצות להדגיש שבשום שלב לא הרגשנו מוטרדות ממחוות או מעשים שעלולים לחלל את הפרטיות והכבוד האישי והמקצועי שלנו", הן אמרו, וציינו כי הן לא חלק מהמתלוננות. 

 

גרסיה בתגובה הכחיש את הדברים. הקבוצה מצדה הצהירה אתמול כי כל התלונות יקבלו מענה, אולם לא ידוע לה על מקרה חמור ביחס לשחקניות שכלל העלבות, קללות או התנהגות בלתי הולמת אחרת. המקרה הועבר לבדיקה של התאחדות הכדורגל הנשי הספרדית.