עליזה מלכה  (צילום: מתוך וואצאפ)
צילום: מתוך וואצאפ

עליזה מלכה (59), תושבת עכו, שלה עסק למכירת בגדי יד שנייה, קיבלה איומים מצד לקוחה לא מרוצה, ולמחרת החלה לקבל פניות מגברים שונים - שטענו כי ראו את מספר הטלפון שלה באתרי סקס. "כל יום קיבלתי מבול של טלפונים מגברים שראו את המודעה שלי באתרי היכרויות ובכל מיני אתרי סקס מפוקפקים", היא מספרת. בימים אלה הגישה מלכה תביעה נגד החשודה במעשה על סך רבע מיליון שקלים.

הסיפור החל לפני כשלושה שבועות, אז פרסמה מלכה בגדי יד שנייה למכירה באחת מקבוצות הפייסבוק שבהן היא חברה, וביקשה עבורם 265 שקלים. "אישה אחת פנתה אליי (השם שמור במערכת), הסכימה למחיר וביקשה שאעביר את הבגדים למכר שלה המתגורר באזור הצפון", מספרת מלכה בראיון ל-mako. "מסרתי את הבגדים והוא נתן לי הכסף. לא חשבתי שמהסיפור הזה יתחיל הסיוט של החיים שלי".

לדבריה, כמה ימים לאחר הרכישה פנתה אליה הלקוחה והביעה חוסר שביעות רצון מכך שבאחד מזוגות המכנסיים היה חסר כפתור, וביקשה להחזיר חלק מהפריטים ולקבל חלק מכספה בחזרה. "אמרתי לה שתחזיר לי את כל הבגדים ותקבל את כל הכסף, אך היא סירבה ורצתה להחזיר לי ארבעה פריטים בלבד", סיפרה מלכה. "באחת השיחות היא איימה עליי: 'צפי לדפיקה בדלת. אני אעשה לך שיימינג בפייסבוק. יש לך עד חצות לקבל פריטים שאני לא מעוניינת ולהחזיר לי עבורם את הכסף".

למחרת, בחמש בבוקר, פתחה מלכה את הוואצאפ שלה ולא האמינה: "ראיתי לחרדתי מאות הודעות מגברים עם הצעות מגונות. וזאת היתה רק ההתחלה", היא אומרת. "גברים שלחו לי סרטוני פורנו ותמונות שלהם בכל מיני מצבים אינטימיים. עולמי חרב עליי. התמוטטתי נפשית ופיזית. במשך ימים לא יצאתי מהמיטה".

 

"מהר מאוד הבנתי שמי שביצעה את המעשה הנבזי הזה היא אותה אישה שלה מכרתי את הבגדים", טוענת מלכה. "ניסיתי לאתר אותה אבל הטלפון שלה היה חסום. היא נעלמה מהפייסבוק. מחקה את הפרופיל שלה. התאיידה".

מלכה הגישה תלונה בתחנת משטרת עכו ובמקביל שכרה את שירותיו של עו"ד מימון פאר שהגיש תביעה נגד החשודה בסכום של רבע מיליון שקל. "זה מקרה חמור ביותר", אומר פאר. "האישה הזו הסבה למרשתי נזק כבד מאוד. פגעה בשמה הטוב ובפרטיות שלה, וכן גרמה לה נזק נפשי ופיזית שייקח לה זמן עד שתתאושש ממנו. אני מקווה שהמשטרה תמצא את מלוא חומרת הדין עם אותה אישה ותעמיד אותה לדין", אמר עו"ד פאר.

מימון פאר no (צילום: דניאל אדרי)
עו"ד מימון פאר | צילום: דניאל אדרי

בימים האחרונים הצליחה מלכה, לאחר חקירות שערכה באופן פרטי, להשיג מידע על מיקומה של החשודה, והעבירה אותו לידי חוקרי המשטרה. "היא הרסה לי את החיים והיא תשלם על כך בבית המשפט ובמשטרה", היא אמרה.

מהמשטרה נמסר כי החקירה בעניין נמצאת בעיצומה.