סרגי קולטון, מעסה במלון "לאונרדו פלאזה" בים המלח, הורשע השבוע באונס של מטופלת. בעדותה במשפט תיארה המתלוננת: "שתי דקות לקראת הסוף, תוך כדי משיחת השמן, המעסה הכניס את היד שלו לתוך התחתונים שלי והכניס את האצבעות שלו לאיבר המין שלי".

לפני כשנתיים הגיעה הנפגעת, בת 48 מצפון הארץ, לחופשה במלון עם בעלה וזוג חברים נוסף, ובמהלך הנופש ביקשה לעבור עיסוי הודי בספא. "המעסה הסביר לי שעליי להיות ללא חלק עליון וללבוש תחתונים חד-פעמיים בגלל השימוש בשמנים", שחזרה בעדותה, "נשכבתי על הגב והוא החל לעסות לי את הירכיים". העיסוי עמד להסתיים כאשר המעסה תקף את הלקוחה והחדיר אליה את אצבעותיו: "הייתי בהלם מוחלט. שאלתי אותו מה הוא עושה והוא אמר לי 'ראיתי שאת רוצה את זה'. השבתי לו שממש לא והוא ביקש סליחה. יצאתי מחדר הטיפולים בצעקות. ביקשתי מהחברה שחיכתה לי בחוץ שלא להיכנס".

הנפגעת פנתה מיד לאחראית הספא. "אמרתי לה שהמעסה הטריד אותי מינית, שהוא נגע בי ושהוא עשה לי משהו נוראי שאני לא יכולה לדבר עליו עכשיו. היא בתגובה אמרה לי שיחזירו לי את הכסף". היא ביקשה לראות את המנהל, וזה קרא לממונה על הטרדות מיניות: "הממונה אמרה לי שעומדות בפניי שתי אפשרויות: להגיש תלונה במשטרה או שהעניין יישאר בין כותלי המלון וש'אעזוב את זה'. בסופו של דבר בעלי הגיע והתקשר למשטרה מאחר והמלון לא עשה זאת".

קולטון נלקח לחקירה בתחנת משטרת ערד, אך הכחיש את הטענות כלפיו. פרקליטות מחוז הדרום הגישה נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין עבירת אונס. במהלך המשפט טען הנאשם כי לא אנס את המטופלת וציין כי עבר אירוע מוחי שנה לאחר המקרה, מה שפגע לו בזיכרון. עוד אמר כי קיימת אפשרות שהמתלוננת העלילה עליו מתוך כוונה לקבל הטבות שונות מהמלון ולתבוע פיצויים, וטען שבחלקו האחרון של המסאז' התמקד בכפות רגליה של המתלוננת, הרחק מכל מקום אינטימי ומוצנע. סנגוריו של הנאשם טענו למחדלים בחקירה, דוגמת תרגום לא מדויק וחלקי ועימות בין הנאשם למתלוננת שלא נעשה כראוי.

מטעם המלון העידה סגנית מנהל הספא במלון, שסיפרה כי כאשר המתלוננת יצאה מהטיפול "היא התחילה לבכות. היא סיפרה שנכנסה לטיפול אצל הנאשם, והוא התחיל למזמז אותה". מנהל הספא העיד שאכן ראה את הנפגעת רועדת ובוכה, וברגע שסיפרה לו את מה שאירע הוא זימן מיד את הממונה - שלדבריו אכן הציעה לטפל בתלונה בתוך הארגון או להגיש תלונה במשטרה.

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיעו פה אחד את קולטון בגין עבירת אונס. "לאחר שבחנתי את טענת העלילה על היבטיה השונים לא שוכנעתי שיש בה כדי לעורר את הספק שאליו כוונה ההגנה בטיעוניה", ציין ראש הרכב השופטים, השופט אריאל ואגו, "גרסתו של הנאשם אינה עקבית, וניכר שהיא השתנתה עם התקדמות החקירה". גזר דינו של קולטון יינתן במהלך החודשים הקרובים.

מרשת מלונות פתאל לא נמסרה תגובה עד לפרסום הכתבה.