"עבדנו 13 שעות ביממה, מיום ראשון עד חמישי, היינו כמו שפחות, אני קיבלתי 20 לקוחות ביום", כך סיפרה לחוקרי היחידה המרכזית במשטרת תל אביב, א' אחת הצעירות שעבדה במכוני הליווי שהפעילה סבטלנה גנדזילוב.

בעדויות שמתפרסמות כאן לראשונה, מתארות הבנות את שגרת יומן הקשה והדברים שנדרשו לעשות בתמורה לכמה עשרות שקלים. "כל יום עבדתי בדירה אחרת. האקט המיני כלל עיסוי נמשך 40 דקות. כל לקוח שילם לי 250 שקל. 150 שקל העברתי לסבטלנה אבל היא רצתה יותר. כשלקוח היה מרוצה ונתן לי טיפ, היא לקחה ממני יותר כסף לפעמים גם 200 שקל. ככה זה קרה אצל כל הנשים האחרות שעבדו בשבילה בדירות".

גנדזילוב (50) היית מהאתלטיות הבולטות בישראל אך הבינה שמאתלטיקה אי אפשר להתפרנס בישראל והקימה רשת של שישה מכוני ליווי במרכז הארץ. את מכון הליווי הגדול שלה פתחה לפני כחמש שנים ברחוב אחוזה ברעננה ולפני כשנה פתחה שני מכונים נוספים ברמת גן - ברחוב ארלוזורוב ולוחמי סיני. שני מכוני ליווי נוספו הקימה בפתח תקווה ברחובות רוטשילד וחובבי ציון ומכון נוסף ברחוב הרי גלעד בהרצליה.

כתב האישום נגד גנדזילוב הוגש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין העסקה והבאת נשים לארץ מחו"ל לצורך עיסוק בזנות. מכתב האישום עולה כי במשך 5 שנים היא העסיקה נשים מהארץ ומחו"ל במתן שירותי מין כאשר בגין כל אישה שהגיעה ארצה ועסקה בזנות, העבירה עמלה על סך 1,000 דולר למתווכות.

לבנות הובטח שהן תעבודנה בפאבים ובבתי מלונות בעבודות ניקיון ומלצרות. כאשר נחתו הצעירות בארץ הן נחרדו לגלות שמדובר בשרותי עיסוי ומין. בכל מכון עבדה "קופאית" מטעמה של גנדזילוב שהייתה אחראית לקבל את הכספים ללקוחות, להעביר חלק קטן לצעירות ואת הכסף הגדול נתנה לבוסית.

"סבטלנה הייתה אחראית ישירה לכל מה שקרה בדירות", אמרה א' בעדותה, "היא הדריכה אותנו כיצד להתנהג עם לקוחות, להשתמש בשמות בדויים וסיפורי כיסוי של מה אנחנו עושים בדירות. שאנחנו סטודנטיות למשל. וגם אם יגיעו שוטרים כיצד להתנהג מולם שלא יידעו שזה בית בושת...אם עשינו משהו שלא נראה לה היא נתנה לנו קנס כספי גדול. פחדנו להתלונן עליה".

לדבריה, גנדזילוב אסרה עליהם לקיים יחסי מין מלאים עם לקוחות אבל העלימה עין מכך. "כשהיו יחסי מין מלאים היא לקחה מאיתנו חצי מהטיפים שנתנו לנו הלקוחות".

לטענת המשטרה ורשויות המס, גנדזילוב שלשלה לכיסה למעלה מחמישה מיליון שקלים. "בכל מכון ליווי היה יומן ובו רישומים על ההכנסות וכמות הלקוחות שנכנסו למקום", סיפרה אחת הקופאיות, "סבטלנה ידעה הכול ושלטה כל מה שקרה. אם השארנו את הדירה מלוכלכת היא הייתה קונסת אותנו. כל פעם שיצאנו החוצה מהדירה היינו צריכות לקבל אישור של הקופאית או של סבטלנה".

"היו לקוחות שרצו לבצע בי כל מיני אקטים ביזאריים או כאלה שהשפילו אותי והתנהגו כלפיי באגרסיביות. התלוננתי בפני סבטלנה אבל היא התריעה בפניי שאם אעז לפנות למשטרה יעצרו אותי, יסלקו אותי מישראל ואשלם קנס. באחד הימים הרגשתי לא טוב, היא סירבה לשחרר אותי לבית, התחננתי והיא קנסה אותי ב-400 שקל".

"כל יום עבדתי בדירה אחרת. האקט המיני כלל עיסוי נמשך 40 דקות. כל לקוח שילם לי 250 שקל. 150 שקל העברתי לסבטלנה אבל היא רצתה יותר"

בידי החוקרים עדויות של לקוחות שהודו כי מדובר בבתי בושת בהם קיבלו שירותי מין מהבנות שהועסקו במקום. כמו כן, כמה מהבנות ידעו שהן מגיעות לישראל לעבוד במתן עיסוי ושירותי מין אבל היו כאלה שטענו שהובטח להן לעבוד במתן עיסוי מקצועי בספא של בתי מלון. על פי כתב האישום, גנדזילוב תדרכה את הבנות כאשר הגיעו לארץ לספר שהן תיירות.

כדי להסוות את הכנסותיה ולהלבין את הכספים היא נהגה לקבל משכורות פיקטיבית  מבעלי עסקים שלכאורה העסיקו אותה במשך שנים והיא שילמה להם כספים במזומן. השניים הפלילו אותה בחקירתם.

"אני לא מנהלת בית בושת", טענה גנדזילוב בפני החוקרים, "אין לי קשר למה שקרה בדירות... רק מעסות מקצועיות מהארץ עבדו בהן. העסק מנוהל על ידי אדם בשם אלכס. אני קיבלתי רק אחוז מסוים מההכנסות של הדירה".

הפרקליטות במחוז תל אביב הגישה נגדה כתב אישום המייחס לה עבירות של קשירת קשר לפשע, הבאת אדם לעסוק בזנות, החזקת מקום לשם זנות, סרסרות, פרסום שירותי זנות, פרסום הצעה לעיסוק בזנות, גרימה לעזיבת מדינה לשם זנות, שימוש במרמה, עורמה ותחבולה, הלבנת הון והלבנת הון אסורה.