"תכלס אין מה לעשות - סקס מוכר", אומרת סטפני מגין (22), צלמת מערד שהוציאה לאור יחד עם חברתה, יעל קומיי (20), לוח שנה בו מכבבים גברים צעירים מערד בלבוש מינימלי מאוד. המטרה: גיוס כספים עבור אריה שיף, תושב ערד בן 70, החשוד כי ירה למוות בפורץ שניסה לגנוב את רכבו.

"הכל התחיל כשיעל ואני חשבנו איך אפשר לעלות את המודעות למקרה של אריה שיף", מספרת מגין. לדבריהן כל תושבי ערד היו מזועזעים ממקרה הפריצה וידעו כי שיף זקוק לעזרה כלכלית כדי לקבל ייעוץ משפטי מתאים. "החלטנו לנסות ליצור לוח שנה. ההשראה הגיע מלוחות הכבאים בארצות הברית – רק שהטוויסט שלנו הוא שיוצגו בו בחורים מערד, כשקהל היעד הן נשות ערד כמובן". 

קומיי אומרת שנמאס לה לשמוע שאין בערד חתיכים. "מה שמיוחד בכל הדבר הזה היא הקהילתיות: המארגנות ערדניקיות, החתיכים ערדניקים, הלוקיישנים כולם בערד. היינו אחוות נשים מנצחת שכללה חברות מוכשרות ויחד תכננו, הכנו ויצרנו – כל יום עד 4 לפנות בוקר - כדי להוציא את לוח השנה הזה לפועל".

"התגובות לפרויקט היו ממש טובות", מוסיפה צחי (21) המעצבת, "אנשים הופתעו מהתמונות, פרגנו ותרמו למטרה שבעינינו היא חשובה".

לוח שנה גברים  (צילום: מעיין )
יעל קומיי, לרה סנטישאן, גאיה צחי וסטפני מגין | צילום: מעיין

@lastephanieeee

##2021 ##fyp ##ביתספרלמוזיקה ##bye2020 ##סילבסטר ##newyearsresolution ##פוריו ##foryoupage ##photography ##photoshoot

♬ follow tj_yeslad - TJ

על פי יוזמות הפרויקט יש הבדל גדול בין לוחות השנה שבהם מופיעות נשים מעורטלות ובין הלוח שלהן, ויש להן גם מסר: "נמאס לנו לראות את לוחות השנה שתלויים במוסכים אז החלטנו להפוך את היוצרות", אומרת קומיי. "ממתי מותר רק להציג נשים? חשוב לייצר דיון על דברים כאלה. אין פה שום החפצת גברים, כולם השתתפו מרצון. היום משודרות תוכניות כמו נינג'ה ישראל, סדרות נוער ועוד תכנים שבהם כל חמש שניות רואים גבר בלי חולצה והם גם מתהדרים בזה – פה זה למען מטרה טובה".

"אני חושב שאם תסתכלו באינסטגרם תוכלו להגיד שכל תמונה היא החפצה", מוסיף גם אביחי זוביב, בן 21 מערד שהצטלם ללוח. "אני שמח לתרום ולהשתתף בלוח כזה, לעזור לאריה ולעזור לבנות כדי שיהיה פה עתיד טוב יותר".

לוח שנה גברים  (צילום: stephaniemagin@ | עיצוב: לרה סנטישאן)
אביחי זוביב, חודש אפריל: "אם תסתכלו באינסטגרם תוכלו להגיד שכל תמונה היא החפצה" | צילום: stephaniemagin@ | עיצוב: לרה סנטישאן
לוח שנה גברים  (צילום: stephaniemagin@ | עיצוב: לרה סנטישאן)
דניאל מאיזל: חודש דצמבר | צילום: stephaniemagin@ | עיצוב: לרה סנטישאן
_OBJ

לוח שנה עולה 50 שקלים (משלוח בתוספת 15 שקלים). אפשר לשלם דרך פייבוקס (לכתוב בהערה לוח שנה קשיח)