מודעה שהעלה אמש בסטוריז שלו מכון היופי "לאק בוטיק" מתל אביב הצליחה, בתוך זמן קצר, לעורר סערה של ממש ברשתות החברתיות. בניסיון למשוך לקוחות גברים השתמשו המפרסמים בביטויים גזעניים ושובניסטיים כלפי נשים יוצאות בית המועצות -"שאלונת לגברים בקהל... מוכנים? מה אתם אומרים על ימי שני רק גברים בלאק בוטיק" בהמשך מפרטת הפרסומת את כל מה שמציע בית העסק ללקוחותיו ומסיים עם "וויסקי, בירה, יין טוב ומלא רוסיות מדהימות".

"מדפדוף בדף של המקום נראה שהכול היה טוב עד שבשלב מסוים החליטו להפנות את הפרסום גם לגברים. והופ, פתאום הפרסומות התחילו להיראות כמו פוסטר לסרט פורנו. למה, יש שיטה למשוך גברים לעסק חוץ מלהראות להם תחת של אישה ולהבטיח רוסיות?" כתבה גולשת זועמת. "איך ב2020 אנשים עדיין לא מתביישים בכלל לחשוב דברים כאלה שלא נדבר על לכתוב ולפרסם אותם?" כתבה אחרת.

התגובות הנזעמות גרמו לבית העסק להעלות, במהרה, הבהרה לגבי כוונותיהם, אך נדמה שההבהרה רק הרעה את המצב: "מלא רוסיות מדהימות = הצוות של לאק בוטיק שב-99.9 הוא צוות של רוסיות (אין עליהן). לא מדובר בשומדבר (כך במקור) אחר חוץ מקלאסיות ממקצועיות ושירות ברמה הכי גבוהה" נכתב בסטורי.

"במשך שמונה שנים עבדתי בחברה לעוזרות בית. בכל פעם כששאלו אותי מאיזה מוצא העוזרות שלנו הייתי עונה 'רוסיות', כי הן אלה שהתמידו יותר מכולן ולא הפריע להן לקום כל בוקר בשעה לא שעה כדי לעמוד בשעה 5:15 בנקודת האיסוף ולנסוע במשך שעה וחצי בדרכים כדי להגיע לבית אותו הן צריכות לנקות. ידעתי שגם הלקוח מעריך את זה, כי כולם יודעים כמה רוסיות הן מנקות טובות ושירותיות, הרגשתי שאני מתכווצת, הרגשתי תחושת בחילה" כתבה העיתונאית מרינה קיגל מנהלת קבוצת הפייסבוק "הרוסים על הרוסים", "הרגשתי שאני מסרסרת בנשים שהן מהמגזר שלי, שהן עובדות בעבודה הזו כי אין להן ברירה, כי כשאת מורה לביולוגיה עם תואר שני, עולה לארץ בגיל 50, זו העבודה. גם כשאת מהנדסת מכונות שהגיעה מבוגרת מדי כדי לעשות הסבה למשהו אחר, אך עדיין צעידה מדי כדי לצאת לפנסיה. והיו גם צעירות, שבאו לעזור להורים שלהן, במקום ללכת ללמוד באוניברסיטה".

"בכל פעם כשמישהו מסביר לי שרוסיות מהממות כי הן שירותיות ועובדות טובות, אני מרגישה את אותה תחושת הבחילה" היא ממשיכה, "ולא יעזרו לי הסטוריז המהממים עם תמונות של ימי גיבוש וארוחות משותפות. זה מקסים, שלא תחשבו, רואים שלבעלי המקום אכפת, אבל עדיין - ברגע שזה מסתכם ב-'רוסיות מהממות', זה מאבד מהקסם. זה מחליא אותי".

רק לאחר שגל התגובות הביקורתיות לא פסק הסירו בלאק בוטיק את הסטוריז השנויים במחלוקת ופרסמו התנצלות.

מלאק בוטיק נמסר: הסטורי המדובר היה באוויר במשך עשר דקות בלבד. בלאק בוטיק יש צוות עובדות מהמקצועיות ביותר, מוערכות שרובן יוצאות רוסיה וחבר העמים. הכוונה הייתה שונה לחלוטין אך בחירת המילים היתה שגויה. אנו מתנצלים בפני מי שנפגע.