הנוכל רותם מזרחי (39) מקרית מוצקין נעצר אמש (ד') בגין הונאה. מזרחי חשוד שעקץ מאות נשים, הציג את עצמו בפניהן בזהויות בדויות וגנב את כרטיסי האשראי שלהן. בשנה האחרונה הוגשו נגד מזרחי כעשרה כתבי אישום, הוא הועמד לדין ונגזרו עליו 14 חודשי מאסר שאותן הוא יתחיל לרצות מחר (ו'). בימים אלו מתנהלת נגדו חקירה נוספת בגין הונאות נוספות שביצע.

מזרחי ריצה כבר שני מאסרים של כשלוש שנים כל אחד מהם, והוא השתחרר מהכלא לפני כשנה וחצי. בחודשים האחרונים הוא חזר להונות עשרות נשים מחיפה והקריות. לדברי החוקרים הוא בחר את הקורבנות שלו מהטינדר והפייסבוק. "מקומו של מזרחי הוא אחד: בכלא, ועדיף שלא ייצא משם לעולם", אמר קצין משטרה שעסק במקרה.

"הוא סיפר לי שהוא איש מוסד והרשים אותי מאוד. האמנתי לו. נתתי לו לישון אצלי בבית, ואפילו קיימנו יחסי מין", סיפרה נורית (שם בדוי) תושבת הקריות, "אחרי שבוע הוא גנב לי את כרטיס האשראי והשתמש בו באלפי שקלים. כשעשיתי גוגל נחרדתי לגלות שמדובר בנוכל שלצערי גם אני נפלתי בפח שלו".

"הייתי תמימה והאמנתי לו שהוא איש שב"כ ועובד במשרד הביטחון כקצין מילואים", מתארת אורית (שם בדוי), "הוא דיבר בביטחון וכל הזמן הסתגר בחדרו ושוחח עם כל מיני אנשים ועבד עם הלפטופ שלו. חברה טובה שלי ששמעה שאני יוצאת עם גבר חדש, ביקשה את פרטיו ותוך שניות של גלישה באינטרנט הבינה שהוא נוכל. מבחינתי זה אונס. הוא התחזה לאדם אחר כדי לקיים איתי יחסי מין".

עד כה שמונה נשים התלוננו נגד מזרחי אולם החוקרים מעריכים שמדובר בעשרות מקרים. מזרחי כאמור נעצר אתמול על ידי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף והובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בעכו. השופט סירב לבקשת סנגורו של מזרחי לשחררו למעצר בית, ובימים אלה מבצעים החוקרים השלמות חקירה בעניינו.