ראיונות, כתבות וקטעים בלעדיים מתוך העונה השניה של התכנית | משתגידי

נשים
כתבות

משתגידי

נשים
נשים

דניאלה פיק: "קנאה היא ביטוי לאהבה והייתי רוצה שיקנאו לי"

קנאה מוגזמת כלפי בין הזוג יכולה להתפרש כאלימות ולפגוע ביחסים אך גם חוסר קנאה עלולה להתפרש אצל הצד השני כחוסר אכפתיות. אז איפה עובר הגבול הדק בין קנאה הרסנית לקנאה שתורמת לחיזוק הקשר? אריק ברמן ובנות משתגידי מנסים לענות על השאלה

עדי גבאי | משתגידי | פורסם 29/08/11 12:01:48 

בנות משתגידי התכנסו כמדי שבוע כדי לדבר על יחסים וזוגיות, והפעם הצטרף אליהם אחד שמבין דבר או שניים במערכות יחסים או לפחות באהבות -  אריק ברמן. דניאלה פתחה את הדיון כששאלה אותו אם ביחסים הוא טיפוס קנאי או טיפוס שמקנאים לו. לדבריו, קנאה קשורה בבחורה עצמה, אם היא קנאית או לא, ולא בהתנהגות של הגבר, הוא גם הוסיף שהוא מאמין שגבר אמור לקנא במידה, כי אם אתה לא קנאי זה עלול לעצבן את הבחורה.

"זה קצת מוזר שגבר לא מקנא בכלל"

דניאלה סיפרה על חברה שלה שיצאה עם בן זוג חתונה: "כולם רקדו ושתו והייתה שמחה רבה. היא רקדה עם כל החברים, בעיקר עם אחד הידידים הכי טובים שלה ואפילו הצטלמה איתו בפוזה סקסית במיוחד. בדרך הביתה היא הייתה בטוחה שחבר שלה יעשה לה סצנות מכל הסיפור ויקנא, אך הוא לא אמר דבר ואפילו פרגן לה. היא שמחה שהוא קול אבל מאוחר יותר התחילה לחשוב שזה קצת מוזר שהוא לא מקנא לה"

המסקנה של דניאלה מהסיפור היה ש"למרות שקנאה הוא רגש הרסני עדיין יש לו איזשהי חשיבות בתוך הקשר,  אני גם חושבת שקנאה זה סוג של ביטוי לאהבה והייתי רוצה שיקנאו לי". נלי מציגה את הצד ההפוך לגמרי ומספרת שהיה לה פעם בן זוג קנאי: "החוויה של להיות אתו, ואחר כך שהאובססיביות שלו הלכה וגברה היא עשתה לי ממש טראומה". עוד היא מספרת, "אני בנאדם שמדבר, מחבק ומאוד חם, ומאוד קשה לי להשלים עם זה שלמישהו זה מפריע".

"קנאה שעוברת את הגבול זה אלימות"

"אריק מסכים ומציין שקנאה שעוברת את הגבול זו אלימות. מיכל מחזקת את הסיפור, ומוסיפה את החוויה האישית שלה: "אני גם חוויתי את האלימות הזו בקשר, זה מסרס בכל קנה מידה אפשרי והפכתי להיות אני לא אני, רק כדי שלא אצטרך לספר לו אחר כך ולהתמודד עם איזשהי סיטואציה".

דניאלה, שהחלה את כל הדיון, מסכמת. "אני מאוד פלרטטנית ויש עם זה בעיות, אבל מצד שני אני אומרת, אתה הכרת אותי ככה, ויכול להיות שזו חלק מהסיבה שהפכה אותנו לזוג. בנוסף, לפעמים קורה שמישהי שמאוד פלרטטנית פוגשת מישהו שאדיש ואז זו ההתאמה המושלמת.

מה דעתך: מתי צריך לקנא ומתי חשוב לדעת לשתוק? שתפי אותנו

משתגידי, ימי שישי, לילה ביפ

>> דן שפירא מדבר על העבר

>> עוד שיחות בנות: משתגידי לצפייה ישירה

>> בואו לדבר עם הבנות - משתגידי בפייסבוק

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן