בצעד יוצא דופן, החליטו דייני בית הדין הרבני האזורי ברחובות, לחייב בעל לתת גט לאשתו – רק בגלל שהוא חילל שבת לאחר 22 שנות נישואים ותשעה ילדים.

בעת נישואיהם, היו בני הזוג חרדים, אך בעקבות משבר שפרץ בחייהם לפני כחמש שנים, חזר הבעל בשאלה. בהמשך, החל הבעל לבגוד באשתו, הפסיק לעזור בפרנסת הילדים וחילל שבת, כך נטען על ידי האישה – מה שהוביל אותה להגיש תביעה נגד הבעל לבין הדין הרבני בבקשה לחייב אותו לתת לה גט.

"ניסיתי לשקם את הנישואין אבל המצב לא השתפר. הוא שותה אלכוהול, לא שומר שבת", סיפרה האישה בבית הדין. "הוא גורם למבוכה בבית ובהתנהגותו הוא גורם גם לנו לחלל את השבת", הוסיפה. אך הבעל סירב להעניק לה גט ולהתגרש וטען שהוא מנהל חיי משפחה תקינים, תומך כלכלית בילדיו ולמעשה חווה נידוי בעקבות הבחירה לחזור בשאלה. "אני אוהב את אשתי והילדים. אין פה עילה לגירושין. אני רוצה שלום בית", הסביר הבעל לדיינים, אך בהמשך הודה שנהג להשתכר לעתים קרובות.

 

הדיינים ששמעו את טענות בני הזוג והעדים, ציינו בפסק הדין כי קיים פער דתי בין האישה והילדים שמנהלים אורח חיים חרדי – לבין הבעל שהחליט לוותר עליו. למרבה ההפתעה, דווקא חילול השבת הוא מה שהניע את הדייטים לחייב את הבעל לתת את הגט. "האישה טענה שחילול השבת גורם לה למבוכה ולבושה וגורם לה לחלל שבת בעצמה. ניתן לחייב את הבעל שייתן גט לאשתו", פסק אחד הדיינים.

דיין נוסף הוסיף: "ולפי זה אישה הנשואה לרשע שאינו שומר שבת ושאר המצוות נראה שמחייבים אותו לגרש את אשתו". לדבריהם, היות והאישה אינה מרגישה בנוח בסביבת בעלה קל וחומר שהיא אישה שומרת שבת ומצוות. בסופו של דבר הדיינים נענו לבקשת האישה וכפו על הבעל לתת לה גט.