כל הפרטים לחתונה של אלעד (30) ואביגיל (29), מפתחי תכנה מתל אביב, כבר היו סגורים: 250 מוזמנים, אולם אירועים בראשון לציון, צלמים, די-ג'יי, מאפרת ומעצבת שיער, שמלה. אלא שאז הגיע משבר הקורונה וכל הקלפים נטרפו. "תוך כלום זמן מצאנו את עצמנו עם אולם סגור. היה נראה שהאירוע לא סתם לא ודאי, אלא יותר קרוב ללהיות לא קיים", מספר אלעד, שהמשיך לקבוע שוב ושוב תאריכים אלטרנטיביים לפני שהבין שחתונה רגילה לא תהיה פה. "בשלב כלשהו הבנו שהסיכון למבוגרים גדול מדי, ולאט לאט אסרו גם על התקהלויות מינימליות בשביל לקיים אפילו את החופה הכי קצרה. הבנו שאין מה לחכות עוד, אירוע גדול כבר לא יהיה".

עם הכניסה לספירת העומר הניחו בני הזוג, השומרים מסורת, שעד אחרי ל"ג בעומר לפחות לא יוכלו להתחתן, אלא שאז נכונה להם הפתעה. "יום אחד פתאום גילינו שבראש חודש אייר אפשר לקיים שמחות, וביניהן חופות! מהר מהר טלפנו לרבנות, לרב, ניסינו למצוא מקום. הסתבר שאסור לנו להיות לא במקומות ציבוריים ולא במקומות סגורים. מרגע לרגע הרגשנו שההגבלות סוגרות עלינו מכל כיוון".

ההצלה הגיעה מאחיו של אלעד, שתרם את מרפסת בניין המשרדים שבו הוא עובד – ובבוקר שישי אחד אביגיל ואלעד הצהירו על אהבתם מול מספר מקורבים והרוח העזה. "הגחנו מתוך המשרד אל המרפסת בליווי האמהות, ובמרפסת המתינו לנו 15 אורחים – המשפחה הגרעינית והמניין שלנו - עם מסכות. כיבוד קל של מאפים ואלכוהול, חופה, כובעים וכיפות המתנופפים ברוח האימתנית של קומה 15 מול הים, ואנחנו שנינו - מוכי הלם, מחייכים, מוחאים כפיים. ככה נראתה חופת הקורונה שלנו, פשוטה, בטעם של פעם ועם הכלה הכי יפה ומתוקה שיש".

אביגיל ואלעד (צילום: ערן יוגב)
משפחה גרעינית ומנין | צילום: ערן יוגב
אביגיל ואלעד (צילום: ערן יוגב)
מה שחשוב זה שיש להם זה את זו | צילום: ערן יוגב
אביגיל ואלעד (צילום: ערן יוגב)
קומה 15, לא צחוק | צילום: ערן יוגב
אביגיל ואלעד (צילום: ערן יוגב)
סיפור על אהבה ורוח | צילום: ערן יוגב
_OBJ