אירוע החתונה של אושר ודרור בוזגלו החל עם כמה אתגרים לא פשוטים - והסתיים באכזבה גדולה וטעם מר. בני הזוג, כבני 22 מראשון לציון, עמדו להתחתן כשאושר היתה בשלבי הריון מתקדמים עם שלישייה. כמה ימים לפני החתונה אושר החלה להרגיש רע והיתה מאוד מוגבלת בתנועותיה.

"רצינו לעשות אירוע גדול שישמח את המשפחות שלנו ואת החברים הקרובים לנו", היא מספרת ל-mako נשים, "וכשחתמנו על החוזה באמת הרגשתי יחסית טוב, אבל כמה ימים לאחר זה השתנה. אושפזתי בבית החולים כמה פעמים וקיבלתי עירויים. את השמלה בקושי יכולתי למדוד".

ביטול החתונה לא היווה אופציה. "אחד מבעלי האולם אמר לי, 'רק אם תתאשפזי ביום החתונה תוכלי לבטל אותה'. בסופו של דבר למרות המצב הבריאותי שלי החלטנו לקיים את החתונה כדי לא לאכזב את החברים והמשפחה. צריך להבין, ביום החתונה בקושי יכולתי לעמוד על הרגליים. בקלות יכולתי לבטל אותה לאור מצבי הרפואי ולקבל את המקדמה ששילמתי", ציינה בוזגלו.

חרקים בחתונה
"אנשים לא אכלו את האוכל בגלל זה"

בני הזוג כאמור לא שינו את התוכניות אך צמצמו במספר המוזמנים. ולמרות התכנון להזמין כ-500 אנשים, הורידו את הרשימה ל-380, כאשר בפועל הגיעו רק כ-220.  עם זאת, האירוע החל להתרוקן מאורחים. "ראיתי שפחות ופחות אורחים נשארו למהלך כל החתונה. בהתחלה לא הבנתי למה, בהמשך שמעתי מכמה שהם ראו שעל שולחנות האוכל הסתובבו ג'וקים, וכך גם בתוך הסלטים. היינו בהלם", שחזרה בוזגלו.

מיה פרזן, אחת האורחת של בני הזוג, כתבה תצהיר המתייחס לבעיית המקקים. "רק אחרי שראינו את הג'וקים ואת הג'וק הגדול מטייל בשולחן. הבנו את הבעיה ואחרי שהתלוננתי המלצר ניסה להתחמק. האחראי ניסה להתחמק ואחרי שכל הבקשות שלנו לטפל בג'וקים ולהחליף לנו את הסלט לא נענינו, פשוט לא נגענו באוכל. סבלנו מהאוכל והשירות". אורחת אחרת בחתונה סיפרה שגם היא ביקשה מהמלצר לקרוא לרב מלצרים, אבל זה לא הגיע. "חבל שבאירוע של פעם בחיים קורים דבר כאלה. היינו די מאוכזבים והיו עוד אורחים נוספים שהרגישו ככה", כתבה.

סיוון בורוכוב, אורחת נוספת, סיפרה בתצהיר כי רמת האוכל והתברואה היו ירודים. "באמצע האוכל אני רואה ג'וק מת לידי על השולחן. אני מתחננת לפנות אותו ואת הסלטים שהג'וק עלה עליהם  ואין תשובה. נאלצתי לעזוב את המסיבה של חברתי הטובה מוקדם ומה שקרה זה פשוט עוגמת נפש", כתבה בורוכוב.

עו"ד רועי ברומר
עו"ד רועי ברומר

בכתב תביעה שהגישה בוזגלו לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד רועי ברומר ורעות ארז נגד בעלי האולם נטען, כי התנהלותם גרמה לה למפח נפש. "זה ציער אותי מאוד שאורחים עזבו את החתונה בגלל הג'וקים. מדובר בחברים הכי קרובים שלי ושל בעלי", טענה בוזגלו שתובעת מבעלי האולם פיצוי של 60 אלף שקל.

לדבריה, במצב דברים שכזה מן הראוי היה שבעל האולם יפצה אותה, אבל לתדהמתה הוא הוסיף חטא על פשע כאשר ביקש להשתמש בצ'ק הביטחון שלה בסכום של 115 אלף שקל שהוא גבוה בהרבה מכמות המנות שהזמינה ממנו. "במקום שיודו בתקלה, שייקחו על עצמם אחריות הם ביקשו לחייב אותנו על כל כמות המנות שמעבר למה שהוסכם בינינו", קבלה בוזגלו. "היום כי שמח בחיי נהרס. בעלי האולם היו צריכים לדאוג לנושא הניקיון והתברואה".

אחד מבעלי האולם מסר בתגובה: "אנחנו מעסיקים חברת הדברה ומעולם לא נתקלנו בדבר כזה. מבחינתי לא היה ולא נברא. התביעה שלה מופרכת. באנו לקראתה וניסינו לעזור לה והיא חייבת לנו כסף על האירוע. לטענות שלה אין אחיזה במציאות. נוכיח את הדברים בבית המשפט. קשה לי להאמין שג'וקים הסתובבו בשולחנות. אנחנו מקפידים על רמת תברואה גבוהה".