האם אנחנו באמת זקוקים לסרט שיסביר לנו שיש הבדל בין סקס כפי שהוא מוצג בסרטי פורנו, לבין סקס בחיים האמיתיים? גם אם לא - הסרטון שהפיקו אנשי KB Creative Lab מניו יורק שווה צפייה. זהו סרט קצרצר ומצחיק, שמדגים את ההבדלים בין פורנוגרפיה לסקס, בין נשים וגברים אמיתיים לבין כוכבי פורנו, באמצעות, כמה מפתיע, פירות וירקות.

 פורנוגרפיה זו הצגה של אנשים מקצועיים

אבל יש לכל העניין הזה גם פן רציני יותר; גם אם את עצמך מעולם לא נדרשת למלא אחרי הציפיות הגבריות מן הסוג הזה - להראות, להישמע ולהתנהג כמו כוכבת פורנו זו או אחרת - הנושא בוודאי לא זר לך. משחר ההיסטוריה מצופה האישה להתאים את עצמה למודל היופי המקובל, זה שמוכתב על ידי גברים, והדרישה הזו אינה מתמצה במראה חיצוני בלבד, אלא גם בהתנהלות הכללית (במיטה ומחוצה לה). הנה דוגמה אחת משירת ימי הביניים:

לְאִשָּׁה נַעֲשׂוּ קִירוֹת וְטִירוֹת/ וְתִפְאַרְתָּהּ פְּרֹשׂ מִטָּה וּמַטְוֶה
וּפָנֶיהָ כְּעֶרְוָה עַל דְּרַכִים/ וְלָהֶם נֶאֱרַג צָעִיף וּמַסְוֶה
(שמואל הנגיד, דיואן, בן משלי, שיר תרנד) 

נינה הארטלי
"פנטזיה, שאינה אמורה להוות 'מדריך למשתמש'. נינה הארטלי
בעברית פשוטה, הדובר בשיר ממליץ לכלוא את האישה בין קירות, לבודד אותה מן הסביבה ובכך לשמור על החברה מפני מיניותה המופקרת, המחייבת בקרה גברית מתמדת. ומה שהיה נכון לשירת ימי הביניים רלוונטי גם לתעשיית הפורנו של ימינו, לפחות בעיני המתבוננים: שחקניות הפורנו עתירות הסיליקון הופכות מנשים בשר ודם לייצוג של פנטזיה גברית מנותקת מהמציאות.

אך הן בכל זאת מנסות לשבור את הסטיגמה. "פורנוגרפיה היא הצגה של שחקנים מקצועיים שמקבלים תשלום. זו פנטזיה, שאינה אמורה להוות 'מדריך למשתמש' או 'ספר חוקים'", הסבירה נינה הרטלי, שחקנית בסרטים למבוגרים בלבד בראיון להאפינגטון פוסט. גם ג'ינסי למפקין, מייסדת ו-CSO (ר"ת של Chief Sexy Officer) בחברת Juicy Pink Box, המתמחה בסרטי פורנו לנשים בלבד, מגדירה את הפורנו כהצגה מצולמת בזוויות מחמיאות, עם עבודת עריכה שבסופה אנשים שעושים סקס רגיל "יכולים לקחת משהו מפן העונג וההנאה" ולשלבו בחוויות המיניות שלהם.

ומה אתן חושבות?

>> גברים עם זקן זה סקסי?
>> גמרת בזמן צירי לידה? את לא לבד

מאקו נשים גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו