בחורה רוכבת על בחור (צילום: jupiter images)
תזכיר לי איך קוראים לך? הבריטיות נהנות יותר | צילום: jupiter images

לא רק שיש שם את המבטא הכי נכון ומסוקס, האופנה הכי מגניבה והמוזיקה הכי טובה – עכשיו זוכה בריטניה גם בתואר נוסף ומעניין, אך מפוקפק משהו: המדינה המופקרת ביותר. מתברר שבכל הנוגע לסקס מהיר וזמין, פורקן חד פעמי, מפגש ארעי, מקרי, או אם תרצו: "הזמנתי לך מונית. רק תזכיר לי איך קוראים לך?" – הבריטים, שלא לומר הבריטיות, מצטיינים.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת ברדלי מגלה שהנשים והגברים הבריטים הם הליברלים ביותר בהשוואה לכל מדינה מערבית גדולה אחרת. ממצאים מעניינים אפרופו יום האיידס הבינלאומי. בבדיקת היחס לסטוצים, כמות הפעמים שהם בילו ערב כזה וכמות המשתתפים בסקס אגבי ומקרי – הבריטים יצרו פור לא קטן על האוסטרלים, האמריקאים, הצרפתים, האיטלקים ואף פטריוטי הפורנו – הגרמנים.

החוקרים מסבירים את הפער הגדול בין בריטניה לשאר מדינות המערב בכך שהציבור שם יותר נכון לקבל את העובדה שגם נשים חושקות בסקס חד פעמי וזה, בניגוד לגישה ששלטה בעבר, בסדר. אפילו בסדר גמור. כי הנשים הבריטיות מצדן מגלות שיש להן צרכים כמו של גבר. לא תמיד הן בעניין של כפיות, לפעמים הן רק רוצות פורקן מהיר עם מישהו, ולא משנה אם קוראים לו ניר או תייסיר. "בעבר נהגו לדכא ולהדחיק את העובדה שנשים מקיימות יחסיים ארעיים ונטולי מחויבות", מסביר דיוויד שמידט, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת בריילי שפיקח את המחקר. "כמובן שיש כאן מוסר כפול וצבוע, שכן סוגיית הסטוצים אצל גברים נתפסה כמשהו מקובל".

ואם זה לא מספיק, אז המחקר גורס שאנחנו ככל הנראה הופכות להרבה יותר מופקרות מגברים. מדובר בטרנד שמתחזק לאחרונה בעזרתן האדיבה של סדרות טלוויזיה, שמציגות נשים ככאלה שלוקחות את העניינים לידיים בלי בושה. דוגמה אחת היא "וידוייה הסודיים של זונת צמרת" (שהוקרנה אצלנו ב-yes), שמתאר את חייה של יצאנית יוקרתית שמאוהבת באינסוף מפגשיה המיניים.

מלכת אנגליה בחליפה ירוקה לצד דגלוני בריטניה (צילום: רויטרס)
לא לזאת הכוונה | צילום: רויטרס

עוד מוצא המחקר שככל שאנחנו יותר פוריות, אנחנו יותר מוכנות לשקול סטוצים (מספיק בשביל לשכנע אותך לענוד קונדום?), ואם כל אלה טרם סיפקו את החשק שלך לסקס זמין, שימי לב לממצא האחרון במחקר: בעוד שגברים נוטים לבלות זמן רב בין הסדינים בעיקר בגילאי העשרים שלהם, נשים מגיעות לשיא "המופקר" רק בגיל שלושים, שזה קצת בעייתי בהתחשב בזה שאנחנו כבר בדרך מטפלות בתינוקות בשלב הזה.

ישראל אמנם לא ברשימה, אבל יש בה לא מעט הפתעות (כמו למשל שהקנדים יותר מופקרים מהאיטלקים. פחחח). אז לטובת כל הסקרניות, הנה רשימת המדינות המופקרות ביותר לפי סדר יורד: בריטניה, גרמניה, הולנד, הרפובליקה הצ'כית, אוסטרליה, ארה"ב, צרפת, טורקיה, מקסיקו, קנדה, איטליה, פולין, ספרד, יוון ופורטוגל.