אם את נבוכה לדבר עם חברות שלך על אוננות זה סתם חבל, אבל אם את נבוכה גם אשכרה לתרגל אותה - זה כבר הפסד ענקי. מעבר לעובדה שאוננות היא זריקה של בריאות מבחינה פיזית ונפשית כאחד, יש לה עוד המון יתרונות. אילו בדיוק? אספנו 12 סיבות שישכנעו אותך לא לחכות לאף אחד – ולקחת את העניינים בידיים.

זה אשכרה גורם לך להיות מאושרת

בזמן אורגזמה, הגוף מפריש אנדורפינים ואוקסיטוצין - חומרים שאחראים על תחושה של אופוריה ומצב רוח טוב. הרבה יותר זול מלפשוט על זארה, והרבה יותר מרזה מלהבריג פיינט של בן אנד ג'ריס.

זה מונע זיהומים בנרתיק

בספר "Sex - a Natural History" טוענת הסקסולוגית ג'ואן אליסון רודג'רס כי האוננות הנשית - וליתר דיוק, האורגזמה החזקה המושגת בעזרתה, מפזרת את הריר בצוואר הרחם טוב יותר מאורגזמה שמערבת חדירה. אז נכון, ריר היא מילה מדהימה, אבל תאמיני לנו שמדובר בחדשות טובות לבריאות שלך.

זה גורם לך להרגיש טוב עם הגוף שלך

נכון, לא תשרפי המון קלוריות (אלא אם יש לך שיטה ממש מיוחדת לאונן, ואז נשמח לשמוע על זה בטוקבקים) - אבל היכולת לענג את עצמך גורמת לך לפתח קשר בלתי אמצעי וחיבור מיוחד לגוף שלך, שיש לך עוד אי אילו עשורים לבלות במחיצתו.

זה ישפר את חיי המין שלך

כשאת לבד את לומדת מה עושה לך טוב ואיך את גומרת הכי חזק, שתי תובנות שיעזרו לך להנחות וללמד את בן זוגך לעשות לך אותו דבר כשאתם יחד.

אוננות נשית
גם החבר ירוויח | צילום: Artsiom Kireyau, GettyImages IL
 

זה יעזור לך להירדם

שחרור המתח באורגזמה עוזר להירדם מהר יותר ולישון טוב יותר ולכן שווה לך לאמץ נוהג של משחק עצמי כל יום לפני השינה.

עם האוכל בא התיאבון

אם את מתנזרת עד החתונה, או שבן זוגך לא בבית תקופות ארוכות - מדובר ביופי של דרך לא לאבד את החשק המיני מחד (כי כידוע לך, עם האוכל בא התיאבון) ולא להתחרפן מרוב תסכול הורמונלי מאידך. 

זה עשוי להקל על כאבי מחזור

לפני שאת מעווה את הפרצוף בגועל, תני לנו להזכיר לך שהווסת היא דבר טבעי. אם את פחות בעניין של לגעת בעצמך במחזור אבל החרמנות בכל זאת גואה, את יכולה לשים טמפון ולהתמקד במשחק עם הדגדגן שלך. האנדורפינים של האורגזמה יקלו על ההתכווצויות המכאיבות של הרחם, וככה תרוויחי שתי ציפורים במכה.

אוננות נשית
הקלה טבעית על כאבי מחזור | צילום: vadimguzhva, GettyImages IL
 

אוננות מפחיתה את הסיכון למחלות כלי דם ולסוכרת מסוג 2

מספר מחקרים מרחבי העולם, שצוטטו באתר Women's Health Network, הראו כי ריבוי אורגזמות - בין אם הן מושגות לבד או באמצעות בני זוג - מורידות את הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם ומקטינות את הסיכון ללקות בסוכרת מסוג 2. נכון שהנתונים תופסים גם לגבי יחסי מין רגילים, אבל מכיוון שכבר סיכמנו שלא תמיד הם זמינים, ושאוננות הופכת אותך ליצור מיני יותר - היתרון ברור. 

כי תגלי עולם חדש

ויברטורים משוכללים, רוקט-פוקטים, דילדואים - ככל שתעמיקי בעניין תרגישי כמו ילדה בחנות ממתקים, ותגלי משהו חדש בכל פעם.

אוננות נשית
תתכונני לקנות המון בטריות | צילום: IPGGutenbergUKLtd, GettyImages IL
 

זה ידליק את בן הזוג שלך

אם יש לך בן זוג, את יכולה להציע לו לצפות בך מאוננת. מעבר לערך המוסף (ע"ע - הסעיף השלישי בכתבה) זה בוודאות יגרום לו להימשך אלייך בטירוף.

 

שרשרת אורגזמות

בעוד שביחסי מין רגילים רוב הנשים מתקשות להגיע ליותר מאורגזמה אחת, באוננות - שבה את קובעת את הקצב, העוצמה וכל המשתנים האחרים - תגלי שקל הרבה יותר להגיע לשיא אחרי שיא אחרי שיא.

כי אין בזה חסרונות

זה קל, זה כיף, זה חינמי (אלא אם את משקיעה באבזור יקר) - ויש בזה כל כך הרבה יתרונות. אז קדימה, למה את מחכה? לכי ליהנות עם עצמך.