חשק מיני ונשים הם צירוף מילים אלמותי שמסתדר יופי, בעיקר בבדיחות על פולניות עבשות ויבשות כמו הטפט בצבע הבז' שמעטר את בתיהן - אבל האמת היא שאת לא חייבת להיות פולנייה כדי לסבול מליבידו נמוך ולחפש באופן מתמיד אחרי תירוצים טיפהל'ה יותר מקוריים מ"כואב לי הראש".

אם כל הסיפור הזה מטריד אותך, בודאי תשמחי לשמוע שחוקרים באינדיאפוליס שבארצות הברית עובדים בימים אלה על פיתוח הוויאגרה הנשית: הגלולה שתדליק את כולנו ותגרום לנו להפוך למכונות סקס מוכנות לפעולה. האם נצליח לגמור מזה? זה כבר מיועד למחקר חדש.

פרידה (צילום: Vincent Besnault, GettyImages IL)
"אצלי סקס זה יום כן ויום לא. היום לא". לפני השימוש בתרופה | צילום: Vincent Besnault, GettyImages IL
דרושה: צעירה מיובשת ולא מסופקת מינית

כדי להגיע למציאות בה גם לנשים יהיה כדור חשק ולא רק לגברים, מחפשים החוקרים אחר 30 נשים עם חשק מיני של גוויה לניסוי שיימשך 24 שבועות, ויבדוק את השפעתה של תרופה חדשה.

מהו ליבידו של גוויה? החוקרים מבקשים לחדד: אם הייתה לך בחצי השנה האחרונה איזושהי פנטזיה מינית או מחשבה זדונית כלשהי על לילה שלא כולל שמונה שעות שינה – אין לך מה לחפש במחקר. "אנחנו מחפשים אחר נשים שסקס לא מדבר אליהן בכלל", מבקשת לומר דוקטור סידה קהירי, גניקולוגית שעומד בראש המחקר. "חוסר ברצון למין צריך לבוא לידי ביטוי באדישות שנמשכת לפחות חצי שנה. כמו כן, אם ישנה סיבה הגיונית וברורה לאובדן החשק המיני, אין לנשים כאלו מקום בניסוי". הרעיון הוא לאתר נשים בנות 18 ומעלה שאין להן שום תירוץ לחוסר החשק העקבי שלהן, כמו למשל מערכת יחסים בעייתית, דיכאון או מצב בריאותי אחר.

קלוז אפ על שחקנית פרונו נוגעת בעצמה (צילום: אלירן אביטל)
"בוא, קח אותי עכשיו". אחרי השימוש | צילום: אלירן אביטל
זה לא שלא בא לנו, אנחנו פשוט בדיכי

אם את עונה על הקריטריונים, את מוזמנת לתפוס את הטיסה הראשונה בדרך לכמעט-אורגזמה. הרעיון בניסוי הוא שקבוצת הנשים תיטול גלולה על בסיס יומי, כאשר חלקן תקבלנה את הכדור האמיתי וחלקן כדור דמה. לפי דוקטור קהירי, התרופה - ששמה פליבנסרין, היא פותחה בגרמניה ב-1990 ונוסתה כבר בעבר כמזור לבעיות דיכאון - נמצאת בישורת האחרונה של הבדיקות הקליניות בארה"ב. במחקר שנעשה התגלה כי היא הצליחה להוציא נשים מדיכאון, ועל הדרך גם לגרום להן לחוויות מיניות מספקות במיוחד.

בניגוד לויאגרה הגברית שמשפיעה על לחץ הדם, הפליבנסרין משפיעה על המוח הנשי ומשפרת את מצב הרוח, מה שמוכיח בפעם המי-יודע-כמה את הטענה הישנה: כשמדובר בסקס, אנחנו הנשים צריכות שתגרו לנו קודם כל את הראש.

>> מתקשה לרדת במשקל? נחשי מה, החברות שלך אשמות בזה