אין תמונה
עכשיו הם במיטה, קודם הם היו בשדה פתוח בגשם. נקודת מפגש

חדר אפלולי, תאורה רכה. על המיטה שני גופים ערומים רוקדים ריקוד איטי ומרהיב – לשון מחליקה על בטן שטוחה, יד מלטפת כתף שרירית, פה נפער בגניחת תשוקה. קאט לבוקר: השניים מתעוררים. היא מכסה את שדיה בצניעות ביד אחת, הוא לובש תחתונים הדוקים, והם מתנשקים בתשוקה אדירה. קאט.

ככה נראה סקס בסרטים. מושלם כזה. השאלה היא, איך אחרי שנים של צפייה בסקס מתוזמן, אפשר להגיע לדבר האמיתי בלי להתאכזב עמוקות? כי הרי אצל רובנו, אלו שלא חיות על תסריטים, הסקס רחוק מלהיות חוויה כל כך אסתטית. בתור שירות לקוראות שמרגישות שאין שום קשר בין מה שקורה במיטה שלהן לזו של שחקניות בסרטים, הכנו רשימה של המיתוסים המיניים הכי דביליים שהוליווד קיבעה לנו טוב טוב במוח. כולל למה אנחנו צריכות לשכוח מחלק מהם, ולאמץ אחרים.

סקס בים (צילום: jupiter images)
חול בחריץ, צדפה במחשוף. הכי טוב סקס בים | צילום: jupiter images

אני נראית כמו דוגמנית הלבשה תחתונה: 100 אחוז מוכנות לסקס
כל הנשים בהוליווד תמיד, אבל תמיד מתוקתקות. כך שאם פתאום הן מגיעות למצב מיני – ותסמכו עליהן שהן יגיעו, הן תמיד בעניין הרי – אז הן יהיו חנוטות במיטב ההלבשה התחתונה ובתי השחי שלהן ושאר מקומות שהשתיקה יפה להן יהיו חלקים כמו תחת של תינוק. כעת, תקום האישה שבכל רגע נתון לובשת תחתונים וחזייה תואמים ואין עליה אף שערה מיותרת? זאת שקמה: את משקרת או נמצאת ממש בתחילתה של מערכת יחסים.
והסקסולוגית אומרת: "זה יופי של מיתוס מטומטם", מרגיעה יונה רוזנוולד, מטפלת זוגית מוסמכת לחינוך למיניות. "אין יצור חי בעל מוכנות תמידית של 100 לסקס. ואם היה כזה, הוא היה מתפגר מתשישות. בנוגע לתדירות ממוצעת, אני מעדיפה להימנע מסטטיסטיקות כאלה שכן המספרים רק יוצרים הטעייה וציפיות אצל אחרים. התדירות הנכונה היא זו שמתאימה לך ולבן/ת הזוג". אז תני לנו להביע דעה: זה לא קורה שבעה ימים בשבוע. גם לא חמישה. אז להירגע עם תחושת האשמה.

נוח לך על המדרגות?: סקס במקומות משונים
איכשהו בסרטים הזוגות תמיד מוצאים את עצמם נכנעים לסערת התשוקה במקומות שיש רק דבר אחד לומר עליהם: שאלוהים ישמור! ב"היסטוריה של אלימות", למשל, יש סצנה שבה הגיבור ואשתו מתנפלים אחד על השנייה על המדרגות, כשהאישה, איך לא, למטה. זה לא מפתיע כלל שכן מדרגות, כידוע, הן זרז מעורר תשוקה, שלא לדבר על מידת הנוחות הטמונה בהן. וכל זה כשיש מיטה נוחה במרחק שלושה מטרים בלבד. אבל חכו, יש גרוע מזה: ב"נקודת מפגש" של וודי אלן אין אפילו אופציה למיטה. סקרלט ג'והנסן וג'ונתן ריס מאיירס נאלצים להתגפף בשדה אנגלי פתוח. וכאילו שזה לא מספיק, אז מגלה אותם גם גשם שוטף. נראה אותך גומרת ככה.
והסקסולוגית אומרת: "במציאות, סקס 'מיוחד' כזה לא קורה כל יום. האמת היא שבדרך כלל אנשים בוחרים את המיטה כמצע נעים ונוח המאפשר להם להתרכז ולהתמסר. אבל זה לא אומר שאין לנו מה ללמוד מסצנות המדרגות או השדה הפתוח: מומלץ לפעמים לשנות לוקיישן, ולו בשביל הריגוש, גם במחיר של אי נוחות".

אין תמונה
כשסאלי פגשה את הזיוף. אז ככה כולן גומרות בהוליווד

בטח שבא לי: התשוקה בשיא, תמיד
גברים ונשים הוליוודיים תמיד חושקים בבני הזוג שלהם, ובכלל לא משנה כמה זמן הם כבר יחד. גם אחרי 20 שנות זוגיות, הם עדיין יתנפלו זו על זה בחדר השינה (או במדרגות כמובן), כאילו הם לא מכירים מאז שג'ימי קרטר היה נשיא. זה לא שבחיים האמיתיים התשוקה חייבת למות, אבל אחרי זמן מה היא נהיית מאוד ממושמעת. הסיבה שבני זוג יתנפלו על המיטה תהיה לרוב כדי לישון או לקרוא עיתונים, שני תענוגות שהופכים ללא פחות נדירים מאשר זמן לסקס.
והסקסולוגית אומרת: "חוקרת בינלאומית למיניות, רוזמרין בסון, גילתה שבאחוז גדול מהמקרים נשים מקיימות יחסי מין מתוך רצון טוב על תגמול לפרטנר. המניע השכיח לקיום יחסי מין אולי לא קשור בחשק מיני, אך גם אם נכנסים למיטה מהמקום הזה, לומדים גם ליהנות".

מישהו הזיז את האורגזמה שלי?: את תמיד גומרת
בסרטים את לא באמת צריכה להכיר את הפרטנר שלך. חצי דקה לתוך המפגש המיני הראשון של הזוג והאישה כבר שואגת את האורגזמה השביעית שלה כשהגבר ממשיך כמובן לענג אותה בשיא המרץ. ובמציאות? תגידי תודה שהוא ישלם על הקפה. זה לא שאנחנו לא גומרות, זה רק שלוקח לנו הרבה זמן, וגם אם הפרטנר ידוע כסבלני וקשוב, לא תמיד נגיע לאורגזמה. למה? ככה.
והסקסולוגית אומרת: "אישה יכולה לגמור בחצי דקה ואחרת תגמור תוך חצי שעה. בואו נרד מההכללות של 'תמיד'. עשו טובה ואל תיכנסו למיטה עם סטופר וראש לחוץ. מה שכן, בניגוד לסרטים, הדרך לאורגזמה בהחלט לוקחת זמן. אבל שלא כמו בסרטים, הדרך לשם חשובה לא פחות".

אה, אה,אה, אה: אנחנו תמיד גומרים ביחד
זוכרים את המיתוס על זאת שתמיד גומרת בסרטים? אז נא להכיר את בן הדוד השקרן שלו: היא גם גומרת באותה שנייה בדיוק עם הגבר שלה. דוגמא נפלאה לאורגזמה הדדית, אפשר היה לראות במספר וריאציות בתוכנית המופת "תגיד לי שאתה אוהב אותי". כי זה ברור שנקודת הג'י של האישה היא איבר שקוף, ממש כמו זקפתו הלא כמוסה של הבחור. יה רייט. מה שכן, חשוב לסייג ולומר שאחת לכמה זמן, יש זוגות שגומרים ביחד. כשאחת לכמה זמן, זה משהו בין שנתיים לאף פעם.
והסקסולגית אומרת: "אם זה קורה, זה קורה. זה אולי מוסיף לחוויה, אבל אם לא, זה ממש לא צריך לגרוע. רוצים לגמור ביחד? שוחחו ותקשרו לפני, בזמן ואחרי הסקס. בכל מקרה, אם יש הנאה מסקס זה בכלל לא משמעותי אם זה קרה באותו רגע או אם כל אחד מבני הזוג הגיע להנאה בזמן שלו".

שוקולד (צילום: jupiter images)
עדיף קובייה אחת בפה, מאשר שתיים על הפופיק | צילום: jupiter images

מה, גם לאנשים מכוערים יש חיי מין?: כולם נורא יפים
מתי בפעם האחרונה ראית בסרט סצנת סקס בין שני אנשים לא מושלמים? בדיוק, אף פעם. בסרטים לאנשים לא יפים פשוט אין מיניות, ואם יש, היא גרוטסקית ומעוררת גיחוך. בניגוד למיתוסים הקודמים, שאפשר להתייחס אליהם במידה לא מבוטלת של שעשוע, המיתוס הזה קצת מסוכן, כי הוא גורם לנו לחשוב שאם אנחנו לא יפים, המיניות שלנו היא בעיקר מקור למבוכה ובושה, כי מה לעשות, הפעם האחרונה שהיינו נטולי רבב הייתה בגיל שנה, וגם אז, רק אמא חשבה שאנחנו כאלה.
והסקסולוגית אומרת: "לכל יצור חי יש צרכים מיניים. אבל לא כל אדם נולד בהכרח יפה. מה גם שיופי וכיעור זה בעיני המתבונן. אז כן - מין שייך לכולם. אפשר להבין מדוע מלהקים את הפיגורות היפות על המסך הגדול, אבל זה לא אומר שאם אנחנו לא נראים כמו מיליון דולר, אין לנו זכויות וצרכים. גם מכוערים, זקנים ועניים עושים סקס".

בטח שנעים לי קצפת על הפטמות: לשלב אוכל בסקס
זה התחיל בכיסוי עיניים. מיקי רורק בימים צעירים ויפים מפתה את קים בסינג'ר ב"תשעה וחצי שבועות של שכרון חושים" בעזרת קובית קרח. נשמע קר? זה מרגיש קר. קוביית הקרח הנוטפת גולשת בשפתיה ומתגלגלת היישר לתחתוניה. היא כמובן מתפתלת כנחשית, אנחנו בעיקר מתפתלות בכאב. זה סתם מציק ואפשר גם להתקרר מכל הסיפור הזה. ואל תמכרו לנו ששוקולד זה יותר טוב. כי זה משמין, נדבק לכל חור ובינינו, עדיף לאכול מאשר למרוח.
והסקסולוגית אומרת: "סקס טוב הוא בהחלט כזה שמשתפים בו את כל החושים. ישנם גם לא מעט מאמרים שמשבחים את הערך המוסף של מזונות בסקס. מה שכן, אם תוספי המזון עושים לך את זה, מומלץ מאוד להכין את הדברים האלה מראש – יש פה פחות מקום לספונטניות".

לא קיבלת מספיק אורגזמות? הנה עוד כמה אביונות מפורסמות להנאתך.