החלל שהותירה בלכתה נקודת הג'י המפורסמת, שהתבררה כמיתוס בלבד, לא נשאר ריק זמן רב. מדענים איטלקים הודיעו השבוע כי מיפו אזור חדש, נרחב יותר, שאחראי לעונג מיני אצל נשים. האזור כולל חלקים מהדגדגן, הנרתיק והשופכה (הפתח שדרכו יוצא השתן), ונקרא Clitourethrovaginal Complex, או בקיצור: CUV.

"נקודת הג'י הוכחה כדמיונית"

הדו"ח שמפרט את הגילוי התפרסם בגיליון האחרון של כתב העת Nature Reviews Urology, וה-CUV מתואר שם כ"מבנה דינמי ובעל רגישות עצבית עצומה". צוות המחקר, שבראשו עמד פרופסור עמונאל ג'אניני, ציין בדו"ח שפרסם כי הגישה לפיה ישנה נקודה אחת האחראית על עונג מיני בגוף האישה, שרווחה מאז שנות ה-50, פשטנית ומוטעית מיסודה.

עוד ב-mako נשים:

נקודת הג'י נקראת על שם המדען ארנסט גרפנברג, גיניקולוג גרמני שהיה הראשון לפרסם את דבר קיומה של נקודה כזו בנבכי הנרתיק כבר ב-1950. ב-1976 פורסם "דו"ח לנדמרק-הייט", שגרס כי רוב האורגזמנות הנשיות מגיעות דווקא מהדגדגן. כעת, לדברי פרופ' ג'אניני, ההתקדמות בתחום המכשור הרפואי מאפשרת מיפוי מדויק יותר.

"הגענו למסקנה כי האזור שמביא נשים לאורגזמה הוא קיר הנרתיק הקדמי, הדגדגן ושופכן השתן", סיכם ג'אניני. "בהינתן גירוי מתאים בזמן חדירה, אזור ה-CUV הוא שיביא את האישה לפורקן. אני מקווה מאוד כי מסקנותינו אלו ישימו קץ לדיון המתמשך בנקודת הג'י, שכבר הוכחה כדמיונית". עם זאת, הודה ג'אניני כי לפי הנתונים שנאספו, אצל נשים שסברו בעבר כי יש להן נקודת ג'י נצפת רקמה עבה במיוחד בין השופכן לנרתיק – מה שמעיד על כך שהן אכן חוות עונג אינטנסיבי יותר מנשים אחרות.

>> סקס שלוש פעמים בשבוע זה הרבה או מעט?