אם גם אתם שמעתם את האגדות על נשים שקראו את הספר (או צפו בסרט) "50 גוונים של אפור" ומיד התנפלו על בן הזוג בפרץ של תשוקה - כנראה שנתקלתם במקרים נדירים, או פשוט לא שמעתם את האמת. מחקר חדש מגלה שסרטים וספרים סקסיים דווקא משיגים את האפקט ההפוך, וגורמים לאנשים להיות מתוסכלים עוד יותר מחיי המין שלהם. 

זה לא אתם, אלה התכנים

סקר מקיף שערך האתר YOUGOVE בקרב לא פחות מ-6,000 בני אדם (כולם בגירים, תנוחו) גילה כי רק 45% מהם מסופקים מחיי המין שלהם. 51% הודו כי לא קיימו יחסי מין בחודש האחרון, ובהתאם - ציינו כי אינם מסופקים מתחום זה בחייהם.

עוד בערוץ הנשים:

מומחים מחברת RELATE, שמספקת שירותי ייעוץ מיני לזוגות ונטלה אף היא חלק בסקר, טוענים כי הסיבה לתוצאות העגומות היא דווקא הצפת המדיה בתכנים אירוטיים - שפשוט גורמים לאנשים להרגיש לא מספיק טוב עם חיי המין הסטנדרטיים שלהם. החברה, שאנשיה ביצעו יותר מ-20,000 טיפולים זוגיים בנושא ייעוץ מיני בשנה החולפת, ציינו כי זוגות רבים מגיעים לטיפול כדי לשפר את הספונטניות - פרדוקס מעניין כשלעצמו, שכן "לעבוד על הספונטניות" גורע, ובכן, מהספונטניות עצמה - וציינו כי דווקא הנכחת המין הפרוע והאינטנסיבי בסרטים ובספרים שנחשבים ל"מיינסטרים" פוגעת בחיי המין של מי שצורך את אותה מדיה.

חמישים גוונים של אפור
תרופה למכה, או מכה לתרופה? כריכת "50 גוונים של אפור"
 

"יש לחץ לעמוד בציפיות לא ריאליות"

"עצוב לראות כמה מעט אנשים באמת מסופקים, וכמה הרבה אנשים נמצאים בלחץ לעמוד בציפיות לא ריאליות", אמרה קייט קמפבל, מומחית לטיפול מיני. "הרבה יותר קשה להתמקד בנקודות החיוביות מאשר במה לא הולך. וכשאנחנו מופצצים מכל עבר בדימויים כוזבים על איך סקס 'אמור' להיות - זה קשה עוד יותר. האמת היא, שלכל אחד יש סטנדרטים אחרים לסקס טוב, והטווח של 'חיי מין מספקים' רחב מאוד ומשתנה מאדם לאדם, אבל קצת קל לשכוח את זה כשאנחנו מוקפים ב'ספרי הוראות' וסרטים שמתיימרים להראות לנו איך אמור סקס טוב להיראות. למשל, יש אנשים שלגמרי מספיק להם לקיים יחסי מין פעם בחודש, ואם לא היו גורמים להם להרגיש שזה לא בסדר הם היו מרגישים נהדר - אבל בגלל הלחץ מסביב, הם מרגישים לא מסופקים".