פורנו בחלל (צילום: istockphoto)
האם הגודל קובע בסקס? | צילום: istockphoto

הגודל לא קובע הוא יופי של ססמה, אבל האמת היא שגברים רבים, וגם לא מעט נשים, מאמינים שאיבר מין ארוך הוא עדיין ערובה לחיי מין מדהימים. שלא לדבר על ביצועי מיטה שגבר ממוצע ומטה לא יכול להם, והרבה מהם היו רוצים איבר מין ארוך יותר. לא כך המצב אצל ג'ון פלקון בן ה-41 מניו-יורק, שיכול להעיד מניסיונו האישי שאיבר מין ארוך הוא לא תמיד דבר חיובי. פלקון, כך דיווח אתר הסאן, נעצר בשדה התעופה של סן-פרנסיסקו על ידי מאבטחים שהבחינו ב"חבילה" חשודה שמוסתרת בתוך מכנסיו. הוא נאלץ לעבור בדיקה קפדנית כשעל גופו הותזה אבקה לבנה לחיפוש עקבות של חומרי נפץ, שכן הבליטה במכנסיו עוררה חשד כי הוא מסתיר נשק ביולוגי. האיש שוחרר לאחר שאנשי הביטחון השתכנעו שהוא לא מהווה סכנה לציבור. 

אז כמה גדול היה הקטן שלו? מאוד גדול. מדובר על איבר שאורכו כ-22 ס"מ (9 איצ') במנוחה, שהופכים ליותר מ-34 ס"מ (13.5 אינצ') בעת עוררות מינית.

גדול יותר הוא לא תמיד טוב יותר

הסיפור ההזוי הזה העלה את השאלה הבלתי נמנעת: האם יש דבר כזה איבר גדול מדי? התשובה היא כן, ולא רק מסיבות ביטחוניות. למעשה אחת הבעיות הנפוצות אצל זוגות היא חוסר התאמה מינית, שנובעת מהבדלי גודל בין איבר המין של הגבר לאיבר המין של האישה.

לדברי לימור בנדל, יועצת זוגית וסקסולוגית, הגדלים של איברי המין מתוארים בעזרת שלושה שמות מטאפוריים: עכבר - כשמדובר בגברים בעלי איבר באורך 5-8 ס"מ בזמן זקפה ובנשים בעלות נרתיק קטן וצר;
אריה ולביאה -כשמדובר בגברים בעלי איבר באורך 10-18 ס"מ בזמן זקפה ובנשים בעלות נרתיק בגודל בינוני; ולבסוף -  - שהם יחסית נדירים ומתארים גברים בעלי איבר אורך 25 ואפילו 30 ס"מ (שוב, בעת ערות מינית), ונשים בעלות נרתיק רחב.

בנדל מסבירה שכשמדברים על חוסר התאמה מינית מתייחסים למשל לגבר בעל איבר מין גדול במיוחד (הפיל, בשבילכן) שמתקשה למצוא אישה עם נרתיק רחב - ולהפך. במקרים רבים מדובר בכאבים בחדירה, וגינימוס ואפילו דימום. הסיבה היא כי נוצר תהליך בעייתי שבו הגבר מנסה לחדור, האישה סובלת מכאבים וכך הסקס מתחבר אצלה לתחושת כאב, ובסופו של דבר היא הודפת אותו. המצב בעייתי גם במקרה שלאישה יש נרתיק רחב, והחיכוך אינו מורגש היטב וכך שני בני הזוג לא נהנים מחיי מין מספקים.

סליחה חמוד, אתה גדול מדי בשבילי

ג'ון האם מפשעה
מצויד היטב. מה זה אומר עליו במיטה? ג'ון האם

אז מה עושים במקרים כאלה? ובכן, יש זוגות שנפרדים בגלל חוסר התאמה מינית, אך בנדל מעודדת ואומרת שניתן להתגבר על פערי הגדלים בעזרת עבודה איטית ואוהבת. 

במקרה של איבר מין גדול מדי - ניתן לעשות עבודה זוגית שנמשכת אמנם זמן (כחודש ואפילו חודשיים) והיא כוללת החדרת אצבעות בשלב הראשון כדי להרחיב את הנרתיק, וגם שימוש באביזרים כמו דילדו, עבודה עצמית של האישה עם עצמה ועוד. בנוסף קיימת גם מחלקה לטיפול מיני בבית החולים תל השומר שמטפלת במקרים מסוימים. בנדל מדגישה שיש להשתמש בג'ל לסיכוך מכיוון שכאשר האישה חווה כאבים ומפחדת מחדירה, מופיע יובש וגינלי שעוד יותר מקשה על החדירה. בנוסף, משחק מקדים בעזרת האצבעות הוא חובה במקרים אלה.

במקרה של נרתיק רחב, ניתן לבצע תרגילים שונים להצרתו, הכוללים כיווץ שרירי הנרתיק ורצפת האגן ועוד.

לסיום, בנדל מצביעה על בעיה שכיחה נוספת בקרב גברים בעלי איבר גדול במיוחד, והיא שעל אף הסטיגמה, הם מתגלים כמאהבים גרועים. היא מסבירה שגברים אלה מושפעים הרבה פעמים מסרטים כחולים, ובטוחים שבגלל שיש להם איבר גדול, הם לא צריכים להתאמץ ולהשקיע יותר מדי בסקס - מה שהופך אותם למאהבים פחות טובים.

זאת הסיבה שלא פעם דווקא הגברים בעלי האיבר הקטן מתגלים הרבה פעמים כמאהבים מושלמים. הם משקיעים יותר בעינוג האישה בדרכים אחרות, וכך הם "מפצים" אותה על עניין הגודל. במילים אחרות: שוב, הגודל ממש לא קובע.  

* הכתבה התפרסמה במגזין הרשת ZOOG

>> למה תמיד כואב לי הראש כשאני גומרת? כל התשובות לשאלות הכי מביכות