היום שלה אולי ארוך ומפרך - סיבוב של 12 שעות בעבודה, בישול ארוחת ערב, מאבק בערמת כלים, כביסה, טיפול בחשבונות ואפילו טיול עם הכלב, אבל היילי גרבוט בת ה-52 מצפון יורקשייר רוצה רק דבר אחד כשהיא נכנסת למיטה ב-12 בלילה – סקס עם בעלה.

לטענת האם לשלושה וסבתא לארבעה, היא מקיימת יחסי מין מדי יום. לדבריה, הגיל לא מדכא את החשק המיני – אלא להיפך. בימים בהם בעלה מוריס (54) לא הולך לעבודה, הם שוכבים אפילו שלוש פעמים ביום: "אני לא מבינה כשנשים אחרות אומרות שהן לא מעוניינות לעשות סקס. אני קמה בשש בבוקר לריצה מדי יום, עובדת במשרה מלאה, מטפלת בנכדים – ועדיין תמיד יש לי אנרגיה לאהבה".

איך שומרים על הניצוץ?

היילי ובעלה הכירו לפני יותר משלושה עשורים, כשהוא היה רפתן והיא הייתה מלצרית. הם היו יחד מספר שנים ונפרדו בשנות העשרים המאוחרות שלהם, אז מוריס התחתן עם אישה אחרת. אחרי שנישואיו לא צלחו, הוא התגרש ומצא עצמו שוב עם אהבת נעוריו, לה הוא נשוי כבר 6 שנים. היילי מתעקשת כי מונוגמיה לא צריכה למנוע מאף אישה לחוש התרגשות מינית: "אני חושבת שכל אחד ואחת צריכים למצוא את הריגוש בקשר שהם נמצאים בו. אנחנו למשל אוהבים להיות הרפתקנים במיטה – לא לעשות את אותם דברים כל יום".

לטענת היילי, הסוד לחיי המיטה הטובים שלה ושל בעלה מבוסס בעיקר על משיכה הדדית ועל הקפדה על טיפוח משני הצדדים: "הוא תמיד מתלבש יפה. גם אם נצא לסתם בר הוא ילבש חולצה יפה ונעליים יפות וישים בושם. הייתי מתבאסת אם הוא לא היה דואג לעצמו".
הטיפ המנצח של היילי לקשר מיני משגשג הוא קל ופשוט: "אין ספק שהגוף שלנו משתנה עם השנים, אבל הדבר הכי חשוב הוא לדעת לפרגן ולהחמיא לפרטנר, וגם לקבל מחמאות".

נשים כן חושבות על סקס

קרול הווארי, 54, מנהלת תכנון בבנק, סיימה את נישואיה הראשונים ב-2016. מספר חודשים לאחר הפרידה היא הכירה את אטיף, 49, מנהל משרד נסיעות מקהיר, בזמן שהיא ואחותה היו בחופשה במצרים.

הסיפור בין השניים התלהט במהירות ובתוך חצי שנה היא עזבה את ביתה שבסקוטלנד והצטרפה אליו לקהיר. היום הם נשואים באושר והיא מחלקת את זמנה בין בריטניה למצרים: "הייתי רוצה לקיים יחסי מין כמה פעמים ביום, אם כי ברוב הימים אני לא מקבלת את ההזדמנות בגלל העבודה", היא אומרת. "מובילים אותנו להאמין שבניגוד לגברים, נשים לא חושבות הרבה על סקס, אבל אני כן. בעלי עושה לי את זה, כך שבכל פעם שאני חושבת עליו אני חושבת על סקס. אין לו חשק מיני גבוה כמו שלי יש".

בנות 50 פותחות הכל
"הוא תמיד גרם לי להרגיש יפה ומחמיא לי". קרול ובעלה | צילום: @CarolHawar

לגבי הזקנה היא אומרת: "ברור שהזדקנות מגזימה את האובססיביות שיש לנו לכל מה שקשור לגוף - אני סובלת מעודף משקל, למשל, ודואגת מהבטן המרופדת שלי, אבל זה דבר נוסף שאני אוהב באטיף - הוא תמיד גורם לי להרגיש יפה ומחמיא לי". קרול מסבירה שהיא ובעלה לא חשים צורך בגיוון כלשהו בחדר המיטות כדי לשמור על הלהבה: "לפעמים זה נגמר במהירות ולפעמים לא. זה בדרך כלל תלוי בו ובכמה עייף".

"נדיר שנשים מעל גיל 50 רוצות יחסי מין מדי יום - הליבידו של נשים נוטה ליפול ככל שהן מתבגרות", אומרת ג'ניס הילר, פסיכולוגית קלינית וסקסולוגית. "אבל לאנשים שונים יש צרכים שונים, בין אם זה לצרוך אוכל, פעילות גופנית או מין, ויש נשים שנמצאות בקצה הגבוה יותר של הספקטרום".