בתורה יש הלכות רבות, ביניהן גם כאלה האוסרות דברים מסוימים בתחום המיניות. אבל בעוד ההלכה אוסרת דברים מאוד ספציפיים, ישנם למעשה המון דברים שבעצם מותרים.

נושא המיניות מושתק מאוד בקרב הציבור הדתי, ולכן זוגות דתיים רבים לא בקיאים מספיק בסוגיות - ומתוך רצון לקיים את ההלכה כמו שצריך הם לוקחים על עצמם החמרות מיותרות. בגלל מחסור במידע ובפתיחות, דתיים אוסרים על עצמם בחדר המיטות המון דברים שהם חושבים שהם אסורים – אבל למעשה הם לגמרי מותרים על פי ההלכה.

למעשה, על פי ההלכה יכולה כל אישה לחוות סוגים רבים של עונג ואפילו כמה פעמים במהלך מפגש אחד עם בן הזוג. אולם נשים דתיות רבות לא מספיק מתמצאות בנושא הזה, ומפספסות עולם שלם של תשוקה ועונג נשי.

אני לא רבנית או פוסקת הלכה ואין לי סמכות לקבוע מה מותר הלכתית או לא. אני מתבססת על דעות הלכתיות, מחקר ובדיקה לפי מגוון רחב של מקורות. כשזוג בא אליי להתייעץ, אני מביאה לפניו את הדעות השונות - וכל אחד ילך עם רבותיו ומנהגיו.

ישנם חמישה כללים ברורים שקובעים בעניינים אינטימיים שבינו ובינה: יחסי מין צריכים להתקיים בין גבר לאשתו, בזמן שהיא מותרת ואינה בנידה, בחדרי חדרים ולא פרהסיה, בהסכמה, והיחסים צריכים לכבד את בני הזוג ולא לצער את האישה. חוץ מזה הכל, בעקרון, מותר. כמעט כל מה שעושה לזוג טוב הוא אפשרי בתוך גדרי ההלכה.

המטרה במיניות, לפי ההלכה היהודית, היא חיבור וקרבה בין בני הזוג – ולכן אם מכוונים רק לעונג, אז מאבדים עניין. כשמצרפים צלע שלישית, או כשמנסים לראות פורנו ביחד, הראש לא מתמקד בחיבור לבן/בת הזוג – ולכן אורגיות או צפיה בפורנו מחטיאות את המטרה.

אבל יש לא מעט תנוחות, אביזרים ומהלכים שמותרים ואפילו מומלצים לחיזוק הזוגיות. נשים רבות מהחברה הדתית מספרות לי שהדברים האלה מרגישים להן מלוכלכים ואסורים, אבל אני מלמדת אותן שלא רק שזה מותר, אלא שזו מצווה. כל מה שמשאיר אש דולקת בין בני הזוג הוא מעולה. צריך לחיות בתשוקה וליהנות מעונג מטורף.

ההלכה יודעת לתת מענה למציאות המתעדכנת. לא נולדנו כדי לחיות בהישרדות, בזוגיות פרווה או קשה. אפשר לחוות תשוקה בין בני הזוג גם אחרי עשרות שנים ולהגשים חלומות. חשוב לדעת איך לעבוד עם האנרגיה המינית.

בינת הופמן
ללמוד איך לעבוד עם האנרגיה המינית. הופמן

אז מה מותר?

 1. מותר לשכב גם בתנוחות אחרות פרט למיסיונרית

  רוב הנשים הדתיות עוברות הדרכות כלה מחמירות, בהן מלמדים אותן שהאישה צריכה להיות למטה והגבר צריך להיות למעלה, שיחסי מין מקיימים מכוסים בשמיכה בחושך, ושמותר לקיים יחסים רק עם חדירה לנרתיק. יש מנהגי חסידות מסוימים לפיהם התנוחה המיסיונרית אכן עדיפה, בשל האמונה שככה יצאו ילדים יותר צדיקים, אבל ההלכה מתירה הרבה מעבר. אנשים דתיים עשויים להרגיש שהם חוטאים כי יש להם רצונות אחרים, אבל למעשה, כל התנוחות מותרות.

 2. מותר גם מין אוראלי וגם מין אנאלי

  יש דעות שלפיהן יחסים מסוג זה קשורים בפורנו, שהוא אסור, אבל זה לא נכון. הדעות ההלכתיות חלוקות בעצם בנוגע לשפיכה של הגבר מחוץ לנרתיק – אבל עד לרגע שבו מתרחשת שפיכה, מין אוראלי ואנאלי לגמרי מותרים. יש אפילו רבנים שסוברים שאם שפיכה גברית מתרחשת בלהט הרגע, לא במטרה למנוע הריון ולא כדרך קבע, אז לגבר מותר לגמור גם בסוג יחסי מין כזה.

 3. מותר להשתמש באביזרי מין

  יש שסבורים שאביזרי מין הם מגונים ומפריעים לביחד של הזוג, אבל זה חד-משמעית לא נכון. צעצועי המין היחידים שאסורים הם אלה המשמשים לאוננות גברית, כי אסורה שפיכת זרע לבטלה. פרט לאלה, כל האביזרים האחרים - כמו ויברטורים, אביזרי אווירה, נרות עיסוי ושמנים – מותרים.
 4. מותרת הלבשה תחתונה סקסית

  יש זוגות שחושבים שלבנים מפתים לא מתאימים לערכי העולם הדתי, אבל זה לא נכון. אם בני הזוג שמחים ואוהבים את זה, זה אפילו רצוי: כל דבר שגורם לזוג להתקרב ועושה להם טוב הוא מעולה.
 5. מותר סקס באור


  יש הטוענים שרצוי שבזמן השפיכה החדר יהיה חשוך, כדי שהזוג יהיה מכוונן אחד לשני ללא הסחות דעת. אבל גם אם מגיעים לשיא באור, זו לא עבירה או חטא. אם יש שפיכה בלהט הרגע והאור דלק - לא קרה כלום.

 6. מותר לאישה ליזום סקס


  כתוב שאסור לאישה 'לתבוע בפה', ויש שמפרשים זאת כאיסור ליזום או לבקש מהבעל להיות איתה, אבל זה לא הפירוש האמיתי. אין צורך לחכות לשרביט של המלך ומותר לאישה ליזום יחסי מין. הכוונה במשפט הזה היא שאסור לאישה להכריח את הגבר להיות איתה בכפייה, כמו שגם לו אסור לעשות את זה.

 7. מותר שיחות אינטימיות אונליין

  כל עוד הגבר לא מגיע לשפיכה, הוא יכול לנהל עם אשתו שיחות אינטימיות בפרטיות - והם יכולים אפילו לשלוח תמונות עירום זה לזו.

  נערה עם טלפון סלולרי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
  מותר גם בעירום. סקס אונליין | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

 8. מותר סקס עם אלכוהול

  אומרים שהלכתית לא טוב שגבר יבוא לאשתו כשהוא שיכור ומחוק, כי הוא עלול לאנוס אותה. אבל אם הזוג שתה ביחד, כיף להם והם רוצים לסיים את הערב באופן רומנטי, אין עם זה בעיה.
 9. מותרים יחסי מין לסביים

  מבחינה חברתית זה פחות מקובל בחברה הדתית, אבל אין איסור הלכתי לאישה להיות עם אישה. אצל הגברים המצב יותר מורכב. נטייה הומוסקסואלית איננה עבירה הלכתית ואין איסור על משיכה בין גבר לגבר, אך ההלכה כן אוסרת על משכב זכר. כלומר אדם יכול לחיות עם נטייה, אבל ההלכה אוסרת לממש אותה.
 10. מותר לנשים לאונן

  הלכתית זה לא אסור. זה לא אידיאלי, כי בסופו של דבר אנחנו רוצות שהחוויות המיניות יהיו משותפות ויגבירו קרבה וחיבור, ולכן לא כדאי שזה יהפוך למשהו קבוע. גם בזמן יחסי מין האישה יכולה לענג את עצמה ואין עם זה בעיה.


   

  הכותבת, בינת הופמן, היא יועצת מיניות, מדריכת כלות ומייסדת שיטת אישה בתנועה