אז יצאת לדייט, הבאת את עצמך לזירת האירוע וגילית שאין משיכה, עניין, כימיה או כל סיבה אפשרית אחרת (שערות על הבוהן למשל). זה קורה לכולנו. האופציה הראשונה היא כמובן לבעוט לו בראש ואחר כך לעצמך ולבכות על מר גורלך וכמה השקעת וכלום לא עובד ועל הדרך גם לדכדך את בטחונך העצמי. האופציה השנייה היא כמובן לחשוב חיובי ולצאת משם. מה יותר קשה? ברור שהקונספט האחרון. מה יותר יקדם אותך? נו, אנחנו באמת צריכים להסביר?

אז זהו שייתכן שכן. לכן פנינו לפסיכולוגית איריס סלומון בלום שהעניקה כמה שיטות להתמודד עם הדחייה בצורה קצת יותר נבונה שתקדם אותך צעד נוסף אל עבר האהבה הגדולה של חייך,
1. כשאת מגיעה לדייט, שמרי לעצמך על פתק קטן או מקום בראש עוד שלושה מספרי טלפון של אלטרנטיבות. לא כי את פרפרית שמזגזגת מאחד לאחד, אלא אם המפגש הספציפי הזה לא יצלח, יש לך עוד אופציות. כך את לא משדרת נואשות ומונעת מעצמך דכדוך של ממש.

2. אם הדייט לא צלח, וותרי על שיחת הבירור של יום לאחר מכן שמתחילה ב"למה?" ונגמרת כנראה ב"כובע" או במקרה הרע בסדק בלב ובבטחון העצמי. זכרי שאת לא באמת מכירה את האדם ואת המניעים שלו. אולי הוא לא פנוי רגשי כרגע והדבר לא קשור אלייך כלל. 

3. נו, אז הדייט לא הצליח, ביג דיל. נסי לבדוק אם יש משהו שאת יכולה לשפר בדייט הבא, אבל אל תיכנסי לתחקיר בטחוני של עצמך. לא הלך? הלאה.

בחור בחליפה מכוון שתי אצבעות לרקה (צילום: Nicholas Sutcliffe, Istock)
יכול להיות שהוא פשוט מפחד מהתחייבות ומוכן לירות לעצמו בראש. לא בעיה שלך | צילום: Nicholas Sutcliffe, Istock

אבל מה קורה כשנראה שהדייט מושלם ויש כימיה מדהימה והבחור פשוט מתנתק ולא יוצר קשר שוב?
"זו תופעה שאני נתקלת בה לא מעט. אני טוענת שאין טעם שתשבי ותנתחי מה אמרת או לא אמרת נכון, יכול להיות מאוד שהבחור מעוניין בקשר לא רציני וניסה לכבוש אותך ללילה , יכול להיות שהבחור אוהב להפעיל את קסמיו על כל דבר שזז ואוהב לראות נשים נופלות ברשתו וגם יכול להיות שהוא נשוי או שיום למחרת הדייט, האקסית שלו התקשרה. ובקיצור, הסיבות הן רבות ואת צריכה להזכיר לעצמך שאם כל כך התלהבת מהבחור והדייט, היי בטוחה שהוא קלט את זה. לכן, אל תתקשרי אליו אחרי דייט ראשון ואני גם ממליצה מאוד שלא לשלוח הודעה/ מייל/ פנייה בפייסבוק. גם אם יש בך הספק שהוא לא בטוח אם את מעוניינת, אני מאמינה שיש לו מספיק בטחון עצמי למצוא דרך לפנות אליך".

מה כל כך נורא בלהתקשר ולשאול בעצם?
"ברגע שתשאלי אותו מה קרה ומדוע הוא לא מעוניין, את הופכת אוטומטית לרודפת והבחור יכול לקטלג אותך במקרה הטוב למישהי שלא רלוונטית לקשר לא רציני ובמקרה הגרוע כמישהי נואשת שיש לברוח ממנה כל עוד נפשו בו. אני גם ממליצה שלא לספר על כל דייט לכל החברות/ משפחה /העולם כולו כיוון שאז אחרי כל דייט תצטרכי לתת דין וחשבון לכולם, אבל בהחלט שווה לשתף איש/ אשת סוד אחד שהם באופיים תומכים, מעודדים וחיוביים".

הכל טוב ויפה, אבל מה עושים עם תחושת הרחמים העצמיים שנוטה לתקוף אותנו במקרים כאלה?
"נסי לתרגל חשיבה חיובית. נסי להיזכר ולספור גם כמה גברים רצו אותך ואת היא זו שממש לא הסתכלה לכיוונם. אחרי שתגיעי למספר מכובד, לבשי חיוך על שפתייך ואמרי לעצמך שהבחור הזה הפסיד את הזדמנות חייו. כמו כן תודי על כך שהבחור סינן את עצמו באופן טבעי וחשבי שאולי הוא באמת לא היה מתאים לך והוא ראה זאת לפנייך. האמיני במשפט 'מה שצריך לקרות יקרה' ומיד חשבי על תכנון הדייט שיהיה לך בימים הקרובים ואולי כבר מחר".

וטיפ לדרך חדשה: "מומלץ גם לתגמל את עצמך על המאמץ והאכזבה. זה הרגע להעניק לעצמך את כל האהבה שיש בך. וכשאני אומרת תגמול עצמי, אני לא מתכוונת לעוגת שוקולד ורביצה מול הטלוויזיה אלא פרגון עצמי כמו שופינג חביב או בילוי עם אנשים שאת אוהבת. את גם יכולה כמובן תמיד לבחור בתגמולים מקדמי הכרות כגון- רכישת מנוי לאתר הכרויות, רישום לספיד דייט, הליכה למסיבה טובה וכו'".

פספסת את מה שהיה עד כה? לא קרה כלום, את מוזמנת להתחבר ולמצוא אהבה.

רוצה עוד?
סדנת שפת גוף: כך תדעי שהוא פשוט בקטע שלך
אפרופו חיזוקים: רוצה להיראות מיליון דולר? סדנת הסטיילינג של ליאת אשורי.
גם הבית שלך צריך אהבה: פאנג שואי: מציאת אהבה.

הסרטון צולם בלופט לינקולן

עוד ב-mako נשים: היום השחור של מאיה בוסקילה, המלכודות הנשיות שאנחנו תמיד נופלות בהן; גברים מבוגרים שעושים לנו את זה; כוכבות הוליוודיות שמגלגלות מיליונים מפרסומות ואינפורמציה חשובה שתציל את חייך: איך להתגונן מפני סרטן צוואר הרחם