גם אם תמיד חלמת שתיפול עלייך אהבה הוליוודית, כזאת שמתרחשת בעיקר בסרטים, וגם אם כל מה שאת שומעת מזוגות מסביב זה איך הגורל הפגיש ביניהם לחלוטין במקרה, כשהם בכלל לא ציפו לזה – עצה מחברה: אם את באמת רצינית בקשר למציאת זוגיות, הגיע הזמן להיפטר מהפנטזיות.

 אנחנו לא אומרים שאהבה לא יכולה ליפול פתאום מהשמיים ולהכות בך כמו מכת ברק, אנחנו כן אומרים שפסיביות בטח לא יכולה להיות חלק מהתמונה. ככה מתחילים:

1. החלק הראשון והקשה הוא במסע לחיפוש אהבה הוא לוותר על הפסיביות, ולהבין שאת צריכה לעשות מעשים כדי להביא את האהבה אלייך.

2. החלק השני והלא פחות קשה הוא לוותר על התירוצים – יש לנו הרבה מאוד מגננות ולא מעט סיבות לשבת ולחכות, אבל צריך לזכור שאלה בסך הכל תירוצים, והם מונעים מאיתנו להגיע למטרה.

 3. החלק השלישי והחשוב הוא להציב לעצמך יעדים המבוססת על תיאוריית הצבת מטרות (GOAL SETTING). עפ"י תיאוריה זאת, כדי להגיע להישגים המבוקשים יש להציב מטרות ספציפיות, שניתנות להשגה אך עם זאת מאתגרות. לדוגמה, מציאת חבר תוך 3 חודשים היא משימה כזו: מהווה אתגר אך גם ספציפית ובת השגה. אם המטרה הייתה למצוא חבר בשנים הקרובות, הרי שמידת האנרגיה והזמן שמישהו היה מגייס למשימה הייתה קטנה באופן משמעותי מאשר המשימה שתחומה בזמן של שלושה חודשים.

"הגיעה אלי לייעוץ בחורה שהיתה בקשר של 6 שנים עם מישהו צעיר ממנה ב- 5 שנים", מספרת איריס סלומון בלום, פסיכולוגית (MA), מאמנת אישית ומנהלת חברת ספיד דייט. "כבר בחודש הראשון היא דיברה איתו על החשש מפער הגילאים ומהשוני במטרותיהם לגבי זוגיות, הקשר היה מלווה חרדות רבות מבחינתה. בסוף הבחור אמר לה שהוא צעיר מדי בשביל להתחתן ונסע להודו. אם היא הייתה שמה דד ליין ריאלי, היא הייתה יכולה לחסוך הרבה זמן וכאב לב". בשורה התחתונה: אין טעם להתחיל להתברבר עם החיפוש, להתייחס אליו כאל מטלה מייאשת או כאל משהו שאם הוא יקרה אז סבבה ואם לא לא. הציבי לעצמך יעדים ספציפיים – מתי תהיה לך זוגיות, מתי תתחתני, מתי תעשי ילדים וכו'.

4. ספרי לסביבה הקרובה שלך שאת מחפשת בן זוג – ככה גם תגדירי בפני עצמך והיקרים לך שאת רצינית, וגם יידעו שאת מחפשת ויוכלו אולי להכיר לך בני זוג פוטנציאליים.

5. תני לעצמך חיזוקים ועונשים על עמידה או אי עמידה ביעדים. למשל, אם לא יצאת לכמות הדייטים שהגדרת לעצמך, תני לעצמך עונש. אם כן עשית את זה – פרגני בבגד חדש. טכניקה זו לקוחה מעולם הפסיכולוגיה ההתנהגותית. יש שאומרים שלתת חיזוק על עמידה במשימות או עונש על אי עמידה הוא דבר מלאכותי מדי. עם זאת, יש משהו בטקסיות של החיזוק או של העונש שמדרבן ומקדם את התהליך. כל אחת יכולה להגדיר לה חיזוק או עונש שהיא מתחברת אליו. יש שיגדירו רכישת חולצה כחיזוק ויהיו כאלה שיתייחסו לעצם ביצוע התהליך הוא הדבר המתגמל אותם.

 לסיום, ממליצה סלומון בלום ללוות את תהליך האימון בכתיבה. "אני ממליצה לקחת מחברת ולכתוב בה את 'החוזה שלך עם עצמך'. את הצבת המטרות שלך. רצוי לכתוב על ההתקדמות בתהליך בכל פעם שנופלת עלייך המוזה. כעיקרון, אני ממליצה לכתוב אחרי כל דייט מה למדת על עצמך בכמה מילים. זאת גם דרך מצוינת להוצאת קיטור, כמו גם דרך טובה לליווי עצמי של התהליך ולהעלאת המודעות העצמית. גם אם את נמצאת בתהליך יעוץ או אימון - הכתיבה יכולה לסייע מאוד".

עוד כמה דברים שיכולים לעזור על הדרך:

סדנת שפת גוף: כך תדעי שהוא פשוט בקטע שלך
אפרופו חיזוקים: רוצה להיראות מיליון דולר? נסי את סדנת הסטיילינג של ליאת אשורי.
גם הבית שלך צריך אהבה: פאנג שואי: מציאת אהבה

הסרטון צולם בלופט לינקולט