נו, אז איך היה בדייט? הוא שילם או את? הוא הצחיק אותך? החמיא לך? גרם לפרפרים בבטנך להתחיל לחלחל? אנחנו מקוות שהתשובה לכל השאלות היא "כן", או לכל הפחות "בערך". כעת, עולה השאלה המפורסמת שמגיעה מיד אחרי: "אז מה הוא לבש?" והיא האם נראה לך שזה מישהו שאת יכולה לרוץ איתו. לא משנה לאן. אולי זה שלב קצת מוקדם לתהות על כך, אך העצות שניתן לך ממש עוד רגע, נכונות לכל שלב בו צצה המחשבה הזו.

"ראשית, חשוב מאוד להקשיב לאינטואיציה שלך ולא לזלזל בה", אומרת הפסיכולוגית איריס סלומון בלום. כמו כן, היא ממליצה שלא למהר לרוץ ולספר על קשר חדש. "תני לעצמך זמן לבדוק מי עומד מולך לפני שייכנסו לתמונות כל הדעות של כולן. מומלץ מאוד ליזום עם הבחור שיחות ולבדוק אם יש לכם ציפיות דומות, סדרי עדיפויות וערכים דומים, תחומי עניין משותפים. ככל שהציפיות מהקשר עומדות באותו קנה ויש הסכמה על ערכים, יש סיכוי שמצאת את הגבר הנכון שלך".

מאוהבים (צילום: jupiter images)
בדקי מי עומד מולך ותאמו ציפיות | צילום: jupiter images
אבל מה קורה כשההתאהבות מסנוורת, שלא לומר - מעוורת?
"יש בהחלט נשים שלא רוצות להתפכח משלב ההתאהבות או מהפנטזיה שהכל מושלם אצל בן הזוג וחוששות להביט לתכונות השליליות של בן הזוג בעיניים. יש גם כאלה שדווקא כן מודעות לעובדה שיש בבן הזוג גם תחומים שפחות מתאימים עבורן, אך הן בוחרות להקטין אותם או להתעלם מהם. זוהי בעיה שגורמת להן להיכנס ולהישאר לאורך זמן שוב ושוב בקשרים לא נכונים. כך שלי יש נוסחה פשוטה מאוד שאומרת שאם יותר רע לך עם הבחור מאשר טוב, אז זהו לא הבחור הנכון והטוב עבורך".
פשוט לומר, קשה ליישם
"אני אתן לך דוגמא. לא מזמן הגיעה אלי בחורה שהיתה מאוהבת עד מעל הראש בבחור איתו היא יוצאת מזה חצי שנה. עם זאת, היא טענה שהיא סובלת סבל רב מכיוון שהוא עדיין לא מבטא כלפיה רגשות. ניסיתי להבין ממנה מדוע הוא מושלם בעיניה אם הוא לא עונה על צרכים רגשיים בסיסיים בזוגיות אותם היא דורשת ובתגובה, היא הגנה עליו בכל תוקף. בתחילה אמרה שהוא נכה רגשית בגלל סיפור חיים קשה שעבר ואמר לה שהיא זו שתלמד אותו לאהוב. בסופו של דבר, לקח לה עוד זמן רב להבין שהוא לא הגבר הנכון עבורה והיא לא אמורה להיות המטפלת של הבחור אלא בת זוג שווה ואהובה על ידו".

את עוד לא בשלב הדייטינג? את מוזמנת להצטרף מהתחלה. לכל סדנאות "כך תמצאי אהבה".

רוצה עוד?
סדנת שפת גוף: כך תדעי שהוא פשוט בקטע שלך
אפרופו חיזוקים: רוצה להיראות מיליון דולר? סדנת הסטיילינג של ליאת אשורי.
גם הבית שלך צריך אהבה: פאנג שואי: מציאת אהבה.

הסרטון צולם בלופט לינקולן

עוד ב-mako נשים: משטרת האח הגדול: סיכום אופנתי, מה הצבעים שלך? החתונה שלי - מדור חדש עתיר בטיפים לכלה הפוטנציאלית, מחפשת אקססוריז לחג? נסי כלבלב, הסודות מאחורי איפור עמיד, דיאטה עושה אותך זקנה יותר, במחזור? צפי למינוס בעו"ש, כמה מוצרים חדשים בשוק במיוחד בשבילך.