אז החלטת בצורה ברורה ובהירה שאת רוצה אהבה. והבנת שאת מוכנה גם לעשות בעבור זה יותר מלחכות בביתך לאביר שידפוק בדלתך. נפלא. עברת את השלב הראשון והלא כל כך פשוט. אבל רגע לפני שאת עושה מעשים קיצוניים, חכי עם זה רגע ותשאלי את עצמך כמה שאלות חשובות שתשובות להן יספקו לך כלים רבים להמשך הדרך.

האם את עומדת במחויבויות שלך כלפי אחרים וכלפי עצמך?
האם את מוכנה להשקיע עבודה קשה בעצמך ולאפשר לאמן אותך?
האם את מוכנה להתנסויות חדשות ולדרכים חדשות להתמודדות?
האם את מוכנה להיות כנה לחלוטין עם עצמך ועם המאמן שלך?
האם את רואה בתהליך האימון השקעה כדאית לעתידך ואיכות חייך?
האם את חולמת על מישהו שיסדר לך את החיים באופן מהיר ובאמצעות "תרופת פלא"?

אם ענית על כל השאלות באופן חיובי חוץ מהשאלה האחרונה את בשלה לאימון. 

אם ענית אחרת, יתכן שאת לא מספיק בשלה וזה גם בסדר, לא כולם מתאימים לעבור תהליכי שינוי ברגעים מסוימים בחייהם. מה שחשוב הוא שתהיי כנה עם עצמך, לגבי המידה שאת מוכנה להשקיע בתהליך. "הגיעה אלי בחורה שאמרה שמאוד מעוניינת למצוא זוגיות", מספרת איריס סלומון - בלום. "שאלתי אותה מה עשתה עד היום בשביל לקדם את הנושא. זו ענתה שלא הרבה מכיוון שהיא עסוקה בלימודי התואר השני ובעבודה. אותה בחורה לא עמדה במחויבויות לתהליך האימון, לצורך העניין היא לא גלשה באתרי ההיכרויות שרשמתי אותה אליהם. היא לא היתה מוכנה לצאת למסיבות, ספיד דייט, טיולים או כל דרך הכרות אחרת שהצעתי לה. ובעיקר לא היתה כנה -  לא איתי ולא עם עצמה. כך יצא שבשלבים ההתחלתיים, נאלצתי לעצור איתה את תהליך האימון. אמרתי לה שרק כאשר תרצה להשקיע אנרגיה וזמן לנושא, אז היא תהיה בשלה באמת לתהליך".

כך תתרגלי פרגון עצמי

אך אם את בהחלט בשלה לעניין, השלב הראשון בתהליך הוא שלב חידוד המודעות - מהי מידת החשיבות של מציאת בן זוג בחיים שלך? האם את באמת רוצה בן זוג ובשלה לכך? או שמא עושה זאת רק כדי לרצות את הסביבה? ככל שהנושא מקבל סדר עדיפות גבוה עבורך, כך גם את צריכה להקדיש עבורו יותר זמן ולהתייחס אליו בהתאם כאל פרויקט.

תרגיל ראשון שאת יכולה לעשות הוא להסתכל במראה ולשאול את עצמך: האם היית רוצה לצאת לדייט עם עצמך? האם היית משקיעה בכך זמן, אנרגיה וכסף? אם התשובה היא לא, הסבירי לעצמך מדוע לא ונסי לעבוד על הפרטים שמכשילים אותך, בין אם זה מראה חיצוני, ביטחון עצמי וכן הלאה.
מטרת התרגיל: להרגיש מיליון דולר ולשדר שני מיליון.

איריס סלומון -בלום מספרת: "לא מעט נשים שמגיעות אלי נראות מצוין, אבל הביטחון העצמי שלהם מנגב את הרצפה, כיוון שהם יצאו לא מזמן מקשר הרסני או מכל סיבה שהיא. זאת הסיבה שאני ממליצה על תרגילים מסוג זה כמו להסתכל במראה ולהחמיא לעצמך, תרגילי דמיון מודרך, חשיבה יוצרת מציאות, הסתמכות על הצלחות מהעבר בתחום הזוגי או המקצועי ולעשות כל דבר שיפרגן לעצמך (ולא העזת) וגם יעניק לך הרגשה טובה אחר כך".

ותודה לאיריס סלומון בלום, פסיכולוגית (MA), מאמנת אישית ומנהלת חברת ספיד דייט.

רוצה עוד?
סדנת שפת גוף: כך תדעי שהוא פשוט בקטע שלך
אפרופו חיזוקים: רוצה להיראות מיליון דולר? נסי את "צורה לך" - סדנת הסטיילינג של ליאת אשורי בערוץ
גם הבית שלך צריך אהבה: פאנג שואי: מציאת אהבה

הסרטון צולם בלופט לינקולן