כולם מכירים את הסיפור על אווה בראון, המאהבת ולימים אף אשתו של היטלר (ליום אחד), אך מתברר שלהיטלר היו לא מעט נשים. לפי כתבה נרחבת שפורסמה באתר הדיילי מייל הבריטי לצורר הנאצי היו די הרבה רומנים, כשדבר אחד היה משותף לכל הנשים שהקיפו אותו: כל אחת מהן אהבה אותו בצורה אובססיבית ולכל אחת מהן היה גורל מזעזע. 

ב-1920, כשהיה היטלר בן 31, הוא הכיר את סוזי ליפטאור ובין השניים נוצרו יחסים המבוססים בעיקר על סקס. הרומן שלהם הסתיים ב-1921 לאחר שליפטאור איימה להתאבד אם היטלר יילך עם אישה אחרת, ואכן, כשהיא שמעה שהוא במערכת יחסים עם בחורה בשם אמי מרי, ליפטאור ניסתה לתלות את עצמה. היטלר המשיך להיפגש עם מרי, אך לבסוף סיים גם את מערכת היחסים הזאת. לפי השמועות גם מרי לא התגברה עליו מעולם.

הנשים של היטלר  (צילום: Photo by ApicGetty Images)
מיצי רייטר. מבחינתה זה היה נישואים או כלום | צילום: Photo by ApicGetty Images
הנשים של היטלר  (צילום: Bettmann Contributor)
לטענת אחותו רייטר הייתה היחידה שיכלה לרסן אותו | צילום: Bettmann Contributor

כמה שנים לאחר מכן, ב-1925, הכיר היטלר את מיצי רייטר בת ה-16. הוא היה אז בן 36. הם התכתבו זמן מה עד שהיחסים ביניהם נפסקו, ולאחר מכן, בייאושה, ניסתה גם רייטר להתאבד. ב-1931 הקשר בינה ובין היטלר התחדש והם בילו יחד לילה "בלתי נשכח", לדבריה: "מעולם לא הייתי כל כך מאושרת כמו באותו הלילה", צוטטה בעבר. השניים ניהלו מערכת יחסים במשך תקופה מסוימת, אלא שרייטר רצתה להתחתן בעוד היטלר הרגיש שחובתו למדינה גדולה יותר, והם נפרדו. לפי מקורות, השניים נפגשו שוב ב-1934 בשעה שהיטלר כבר כיהן כקנצלר גרמניה, והוא ביקש ממנה לבלות איתו את הלילה. רייטר סירבה – מבחינתה זה היה נישואים או כלום. בסופו של דבר נישאה לקצין אס אס שנהרג ב-1940, והיטלר שלח לה 100 ורדים לאחר מותו. אחותו של היטלר אמרה בראיונות עבר שרייטר הייתה האישה היחידה שהייתה יכולה לרסן את האינסטינקטים הרצחניים של אחיה.

האסירה שרק ניקתה את האקדח

אחת ממערכות היחסים המעוותות יותר שהיו להיטלר הייתה זו שניהל עם אנג'ליקה (גלי) רובל, הבת של אחותו למחצה, שהייתה צעירה ממנו ב-19 שנה. כשהיא התחילה ללמוד באוניברסיטה ב-1929 היא עברה לגור אצלו, ולפי מקורות הוא פיתח אובססיה כלפיה: היא לא הורשתה לצאת אלא אם כן הוא או מישהו מטעמו ליוו אותה, ולמעשה רובל נעשתה אסירה שלו. בכתבה מתואר שגם הסקס שהיה ביניהם, ככל הנראה, היה מעוות, ורובל טענה שהיטלר ביקש ממנה לעשות דברים בחדר המיטות שהחליאו אותה. אוטו שטרסר, נאצי בעצמו אך ממתנגדי היטלר, טען בעבר כי רובל נאלצה להשתין על היטלר בזמן שקיימו יחסי מין.

רובל לא הסתפקה רק בפיהרר, היו לה מאהבים נוספים ובהם הנהג של היטלר - וכשהיטלר גילה זאת הוא איים על חייו. עם הזמן היחסים בין רובל לדודה נעשו קשים יותר ויותר, וב-1931, לאחר ויכוח סוער בין השניים, נשארה הצעירה לבד בדירה כשהיא מדוכאת ובוכה. למחרת בבוקר עוזרת הבית מצאה אותה ירויה כשאקדחו של היטלר לצידה. עד היום לא ידוע האם הייתה זו התאבדות - גרסתם של מקורבי היטלר, על כל פנים, הייתה כי לרובל נפלט כדור בזמן שניקתה את האקדח.

היטלר היה הרוס ממותה של אחייניתו ויש טענות שאפילו ניסה לירות בעצמו. ידוע שבעקבות המקרה חשב לוותר על הפוליטיקה ולעבור לגור בכפר, וכן שהחליט להפסיק לשתות ונעשה צמחוני. הוא הקים מקדש לזכרה של רובל בחדר שבו היא מתה.

הנשים של היטלר  (צילום: Roboterta2 CC BY-SA 4.0 Wikimedia)
אנג'ליקה (גלי) רובל. היטלר היה אובססיבי אליה | צילום: Roboterta2 CC BY-SA 4.0 Wikimedia

הנאצית הבריטית שנותרה בת עשר לכל החיים

אחת הנשים המוכרות יותר שהעריצו את היטלר הייתה יוניטי ולקיריה מיטפורד, צעירה אריסטוקרטית בריטית שדגלה בדעות נאציות, העריצה את אדולף היטלר ואומרים שכנערה אפילו תלתה תמונות שלו בחדרה. היא הגיעה לגרמניה כסטודנטית ב-1934, עקבה אחרי הקאנצלר לבית הקפה האהוב עליו - והנחישות השתלמה: היטלר הזמין אותה לשבת איתו בשולחן והוקסם מהבחורה הצעירה.

ככל הנראה, היטלר קיווה שמיטפורד תסלול לו את הדרך לחוגי האצולה הבריטיים - אבל מעשיה דווקא עוררו סערה בבריטניה. היא הצהירה על עצמה כשונאת יהודים, הצדיעה במועל יד לקונסול הבריטי במינכן, וכשגרמניה סיפחה את אוסטריה ב-1938 היא זו שעמדה במרפסת ליד היטלר בווינה. למרות הקרבה הברורה בין השניים עד היום לא ברור אם הם היו נאהבים.

מיטפורד, למרות תמיכתה בגרמניה הנאצית, אהבה גם את מולדתה – בריטניה, והיא קיוותה שהן יהיו בעלות ברית. כאשר המלחמה החלה, ב-1939, הבחורה הצעירה לא יכלה לשאת את האיבה בין שתי המדינות וירתה כדור בראשה באקדח משובץ בפנינים, שאותו נתן לה לא אחר מהיטלר עצמו. הכדור לא הרג אותה אבל נותר בראשה, ואי אפשר היה להסירו מחשש לחייה. היטלר התעקש שהיא תקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, אבל נגרם לה נזק מוחי קשה והיא נותרה בתפקוד כשל בת עשר. מיטפורד נפטרה ב-1948, כשהייתה בת 33. 

האישה הבאה שנפלה לרגליו הייתה רנטה מולר - "האישה האידיאלית" שהופיעה בסרטי התעמולה של גבלס, שגם היה זה שהכיר אותה להיטלר. מולר התמכרה להרואין, חוותה התמוטטות נפשית, קפצה מהקומה השלישית – ומתה, יש מקורות הטוענים שהיטלר הוא זה שדאג להיתדרדרות שלה ולמותה, כדי להשתיק אותה מלספר על הפטישים המיניים שלו שכללו בעיטות והצלפות בשוט תוך כדי קיום יחסי מין.

הנשים של היטלר  (צילום: Photo by KeystoneHulton ArchiveGetty Images)
יוניטי ולקיריה מיטפורד. לא יכלה לבחור בין אהבתה אליו לבין מולדתה | צילום: Photo by KeystoneHulton ArchiveGetty Images
הנשים של היטלר  (צילום: Photo by ImagnoGetty Images )
רנטה מולר. המתכרה להרואין וקפצה מהחלון | צילום: Photo by ImagnoGetty Images
הנשים של היטלר (צילום: Photo by Express Newspapers Getty Images )
היטלר ואווה בראון. בלעו יחד ציאניד | צילום: Photo by Express Newspapers Getty Images

את אווה בראון הכיר היטלר ב-1929 והיא גם שליוותה אותו עד סוף חייו וחייה. לפי התיאורים, בראון הייתה אישה כנועה וצייתנית, והיא עברה לגור איתו בדירתו העמוסה בתמונות של אחייניתו המתה. ב-1934 נעשו היטלר ובראון לזוג באופן רשמי אבל למעשה, מעטים האנשים שידעו על קיומה – מקורות מתארים כי היטלר רצה לשמר על תדמיתו כמנהיג שמקדיש את חייו למדינה, ובנוסף לשמור על הערצתן של הנשים הגרמניות כלפיו.

באפריל 1945, כשהניצחון על גרמניה כבר היה קרוב, היטלר ובראון נישאו. למחרת בשעות אחר הצהריים, כשהצבא האדום כבר היה בפתחו של הבונקר, נפרדו בני הזוג מהצוות שעדיין היה שם ונכנסו לחדרם. הם בלעו יחד ציאניד והיטלר ירה כדור בראשו. 

קיימת עדות לפיה היטלר אמר פעם "אני חושש שאני לא מביא לנשים אושר". ואכן, למרות אהבתן והערצתן של כל כך הרבה נשים אליו, מומחים טוענים עד היום כי היטלר לא אהב אף אישה כפי שאהב את אימו. האם ההיסטוריה הייתה נכתבת אחרת לו לא הייתה מתה ומשאירה אותו יתום בגיל צעיר? לעולם לא נדע.