ארה"ב: תכנית ריאליטי חדשה של רשת TLC בשם Hot & Heavy מתעדת זוגות עם 'משקלים מעורבים' וההתמודדות שלהם עם התגובות השיפוטיות איתן הם נאלצים להתמודד – מהתגובות שהם סופגים ביציאה סטנדרטית לדייט ועד לביקורת של בני משפחותיהם. 

למרות שהפרק הראשון של התכנית ישודר רק בינואר, הרשת סופגת ביקורת נרחבת ברשתות החברתיות מאז שפרסמה את הטריילר לתכנית. בין היתר טוענים המבקרים שהתכנית היא שמנופובית, שהיא מציגה ומאייפנת את המשתתפים רק על פי משקלם, וכי שם התכנית (משחק מילים: Hot & Heavy באנגלית – 'אינטנסיבי', אבל יכול להיות גם במשמעות של 'לוהט' ו'כבדה') מרמז על כך ש'לוהט' ו'כבדה' הם לכאורה הפכים, וש'כבדה' לא יכולה להיות גם 'לוהטת'.  

גולשים רבים אף תהו מדוע סדרה המתיימרת להציג מערכות יחסים 'מעורבות משקל' לא מציגה גם זוגיות שבה הגבר גדול והאשה רזה. "תכנית שמוקדשת רק לגברים שאוהבים נשים גדולות אבל לא לנשים שאוהבות גברים גדולים – למה לא גם וגם, TLC?", צייצה גולשת אחת בטוויטר. 

"מה זה לעזאזל זוגות עם 'משקלים מעורבים'?", תהתה פעילת הבודי פוזיטיביטי אנסטסיה גרסיה במגזין גלאמור. "הכינוי הזה לבדו הוא סופר בעייתי. הוא כאילו מניח שרוב הזוגות הם באותו משקל ועם סוגי גוף זהים, שזה כמובן מגוחך. הרי למעשה כל מערכות היחסים הן ב'משקלים מעורבים', אז למה אנחנו חשים צורך להקדיש תכנית לגופים רזים וגופים שמנים?

"האם גבוהים שיוצאים עם נמוכות מעניינים אותנו? ומה לגבי בלונדינים שיוצאים עם ברונטיות? לא ולא. אנחנו לא עושים עליהם תכניות טלוויזיה. אז למה אנחנו כל כך אובססיבים למקרה של אישה שמנה שאשכרה אוהבים אותה? הסיבה שהתכנית הזו קיימת היא הבוז שלנו כתרבות כלפי גופים שמנים. זו רק עוד הזדמנות לשמנופובים לשמש כצופים ב'מחזה' נלעג".

"אתה נמשך לנשים גדולות? מה לא בסדר איתך?"