אין מנוס: כדי למצוא זוגיות טובה, צריך לצאת לדייטים. מי שהצליחה למצוא את האחד שלה על הדרך היא בת מזל. הרוב המוחלט צריך לנשק כמה צפרדעים עד שהוא מגיע לנסיך על הסוס הלבן. או על הווספה השחורה. איך שלא יהיה, בחיפוש אחרי אהבה טובה כולנו חוטפות כמה כאפות. הבשורה הטובה היא שאת לא לבד. ולכן, על משקל "צרת רבים חצי נחמה", אספנו עבורך 10 מכות שהן נחלתם של היוצאים לדייטים.

אשה מודדת נעליים (צילום: bobbieo, Istock)
אז מה לובשים לדייט ראשון? שלא לדבר על נעליים! | צילום: bobbieo, Istock

מכה ראשונה: מה לעזאזל לובשים?

חצאית או מכנסיים? חולצה מכופתרת או גופייה מעוצבת? מצד אחד את רוצה להיראות סקסית, מצד שני את לא רוצה לתת לו את הרושם הלא נכון. ואיך להתאפר? אם תשימי שפתון בולט או גלוס השפתיים שלך אולי ימשכו אותו לנשק אותך, אבל אם באמת תגיע הנשיקה, הוא יירתע מהטעם ומהתחושה הדביקה שמותירים רוב הגלוסים.

גם בחירת הנעליים היא קריטית. אם יתברר שהוא בגובה שלך או נמוך ממך (כדאי לדעת שרבים מהגברים הרשומים באתרי היכרויות מעגלים את גובהם כלפי מעלה, כך שאל תתפלאי אם בחור שהצהיר שגובהו מטר שמונים יתברר לך כמי שאוחז ב-1.71 מטר בלבד), נעליים עם עקב יתגלו כבחירה לא הכי מוצלחת. מצד שני, נעלי העקב נוחות לך יותר (נו, באמת) ואת מרגישה בהן סקסית יותר. חוץ מזה – הן מתאימות יותר לחצאית שבחרת.

>> אולי זה יעזור לך: מה הסטייליסטיות לובשות לדייט ראשון?

 מכה שנייה: לאן יוצאים?

בית קפה או פאב? סרט או הצגה? חוף הים או בית? מצד אחד, בבית קפה אפשר לשבת ולדבר בשקט. מצד שני, בפאב אפשר לשתות קצת (אבל קצת) ולשבור את הקרח. מצד שלישי, סרט או הצגה הם פתרון מושלם לאלו שמפחדים שלא יהיה להם על מה לדבר, מצד רביעי - כמה כבר אפשר ללמוד על בן אדם מצפייה משותפת בסרט?

בסופו של יום, המיקום יוכרע לפי מצב רוחך. מה שבטוח - דעי כבר עכשיו: דייט ראשון טוב הוא דייט קצר וקולע.

 מכה שלישית: איך מגיעים למקום המפגש?

האם הגבר צריך לאסוף את הבחורה? מצד אחד, יש היגיון בכך שכל אחד יגיע בעצמו - כך נחסכת המבוכה במקרה של שתיקה במהלך הנסיעה, אף אחד לא תלוי בשני שיחזיר אותו הביתה בסוף הדייט ותמיד אפשר לחתוך מוקדם בלי, שוב, המבוכה בנסיעה חזרה. מצד שני, אחד הדברים הנעימים בדייט הראשון, אם הוא מוצלח כמובן, זו הנסיעה המשותפת בחזרה הביתה, והסיכוי לנשיקה ראשונה - שלב שמאבד מקסמו כשנפרדים כל אחד ליד הרכב שאיתו הוא הגיע בנפרד.
אנחנו בעד טרמפ. גם חסכוני, גם פרקטי וגם - לא בא לנו לוותר על האבירות כל כך מהר.

בלונדה שותה מרטיני (צילום: אור גץ, istockphoto)
אז אתה משלם או מה? | צילום: אור גץ, istockphoto

מכה רביעית: על מה מדברים?

אחד הדברים שממנו מפחדים רבים הוא שתיקה מביכה. ובצדק. בדייט הראשון (והשני, והשלישי) כל אחד מבני הזוג מנסה להרשים את השני, להיות שנון, מצחיק ומעניין - ואת זה אי אפשר ממש לעשות אם שותקים. שתיקה מעיקה היא אחד הגורמים העיקריים לדייט כושל, ולכן רבים מכינים נושאי שיחה מראש. העיקר שהם מעידים על עצמם אחר כך שהם ספונטניים.
אבל הנה עוד תת שאלה: האם בדייט ראשון מותר לשקר?

מכה חמישית: איך אני יוצאת מזה?

בדרך כלל, תוך כמה דקות (ובמקרים מסוימים כמה שניות) מרגע המפגש הראשוני, את יכולה לדעת אם את מעוניינת באדם שנמצא מולך. יופי. ומה עושים אם אחרי שהדקות האלה עוברות מגלים שאין לקשר עתיד? איך יוצאים מזה
עצה שלנו: עזבו אתכם מחבר טלפוני שיציל אתכם במקרה שהדייט נוראי. זה פתטי. תנו כבוד לבנאדם שמולכם ותשבו איתו חצי שעה. על מה תדברו? זה הזמן לשלוף את הרשימה מהמכה הקודמת.

>> איך לסיים דייט רע?

 מכה שישית: מי משלם?

האם להוציא את הארנק ולחכות שהוא יגיד "לא, אני משלם"? האם להתעקש לשלם בעצמי? האם לתת לו לשלם אבל לזרוק את המשפט "אוקיי, אבל אני משלמת בפעם הבאה"? 
אנחנו אומרות: לרוב מדובר רק בקפה. תני לו לשלם, הדרך שבה הוא יפעל בהחלט תעיד על האופי שלו.

מכה שביעית: מה אומרים בסוף הדייט?

הצד השני אמר "טוב, אז נדבר כבר" או "אוקיי, אז נהיה בקשר"? כדאי שתדעי שיותר לא תשמעי ממנו. כלל ברזל בדייטים הוא שבמקום סתם לטפח תקוות אצל השני (במידה שהוא מעוניין), צריך להיות כנים ולהגיד את האמת בפנים. את יכולה להשתמש במשפטים כמו "אני לא מרגישה שזה זה", "זה לא מתאים לי". רק אל תגידי "זה לא אתה, זה אני".

 מכה שמינית: סקס בדייט הראשון

הלחץ סביב סקס בדייט הראשון משותף לשני הצדדים. גם בימינו הנאורים, הבחורה בדרך כלל תחשוב שאם תיכנס איתו למיטה בדייט הראשון היא יותר לא תשמע ממנו, והגבר, מצידו, יהיה בלחץ שלא יצליח לתפקד מרוב התרגשות - ואז הוא לא ישמע ממנה. בגלל זה בדרך כלל סקס ראשון הוא לא שוס גדול, אז חבל על האנרגיה שאתם משקיעים במחשבות על זה. לכו עם מה שאתם מרגישים, ורק תכינו את עצמכם לכל מצב שיגיע בבוקר שאחרי.

במיטה (צילום: istockphoto)
סקס בדייט ראשון? תעשי את החושבים שלך | צילום: istockphoto

 מכה תשיעית: נו, מתי הוא כבר יתקשר?

ושוב, גם בימינו המתקדמים נהוג שהגבר מתקשר ראשון אחרי הדייט. ועכשיו מתחילים הסרטים: בכל פעם שהטלפון מצלצל הלב מחסיר פעימה, בכל פעם שמתקבלת הודעה את קופצת -  וכך עובר זמנך בחפירות לחברות על התנהלות הדייט, שלב אחר שלב (תוך פסיחה על הסקס בדייט הראשון), ובתהיות אובססיביות בנוסח "מתי הוא יתקשר?", "למה הוא לא מתקשר?", "אולי עשיתי משהו לא טוב?", "לא הייתי צריכה לשכב איתו בדייט הראשון", וההתלבטות הקשה מכולן: "האם כדאי שאני אתקשר?".
ואנחנו אומרים: גבר שמעוניין בך יתקשר למחרת. ואם בא לך לדעת מה קורה, את יכולה להרים טלפון ולומר שמאוד נהנית. לא יקרה כלום.

 מכה עשירית: למתקדמים: למה היא לא הקפיאה את המנוי באתר ההיכרויות?

הדייט הראשון עבר בהצלחה. גם הדייט השני והשלישי. עכשיו, אם הכרתם דרך אתר היכרויות, אתם בוודאי תוהים האם זה הזמן להקפיא את המנוי. מצד אחד הכל הולך טוב (בינתיים). מצד שני, יצאתם בסך הכל פעמיים-שלוש, לא חבל לפספס הזדמנויות אחרות?
אנחנו מציעים כלל אצבע כזה: תנו צ'אנס אמיתי לבנאדם (אמיתי זה אומר חמישה דייטים), תשכחו לרגע מהרשת ומהנדנודים ותתמקדו במה שכבר יש לכם ביד. לא עובד? תחזרו לרשת.

>> סודותיה של אלילת מין: כך תהפכי לאחת

 

הכתבה התפרסמה לראשונה באתר ifeel. לקבלת גיליון במתנה לחצי כאן