יד שופכת תכשיר ניקוי ורוד לאסלה לבנה (צילום: jupiter images)
יום עבודה יותר בשבוע. ממש החיים שלך בוורוד | צילום: jupiter images

תמיד ידעת שאת עובדת בבית הרבה יותר מבעלך? ובכן, עכשיו יש גם הוכחות חותכות. מחקר חדש מאוניברסיטת מישיגן מגלה שגברים יוצרים לנשים שלהם כמות תעסוקה שבאה לידי ביטוי בשבע שעות שבועיות של עבודות בית נוספות. הנשים, לעומת זאת, מפחיתות מהבעלים שלהם שעה שבועית של עבודות בית. מקומם? אנחנו יודעות.

הפרדוקס המאוד לא משעשע מגלה כי גברים במערכות יחסים עובדים הרבה פחות במשק הבית מאשר בתקופה שבה ישנו באלכסון וחיו על פיצה קרה. "מדובר בדפוס התנהגות מוכר למדי", מסביר פרנד סטפורד שניהל את המחקר. "גברים נוטים לעבוד שעות רבות יותר במשרד, בזמן שנשים לוקחות על עצמן יותר מטלות במשק הבית. הסיטואציה נעשית קשה יותר כשיש ילדים".

עוד מגלה המחקר, שכלל 8,000 משפחות אמריקאיות, כי בסך הכל נשים מבלות כ-17 שעות שבועיות במטלות הבית המגוונות – בישול, סידור ניקיון, כביסה וכו', וכן גינון, תיקונים בבית ורחיצת המכונית, בעוד שגברים מסתפקים ב- 13 שעות צנועות.

עם זאת, יש גם בשורות מנחמות. המחקר מגלה שב-30 השנים האחרונות נשים עובדות פחות בעבודות הבית מבעבר וגברים עובדים יותר משנהגו פעם. ב-1976, למשל, נשים עבדו כ-28 (!) שעות שבועיות על הבית בעוד שהגברים תרמו שש.

עוד מתגלה כי פז"מ לא תמיד עוזר לנו. על פי המחקר נשים רווקות בשנות העשרים והשלושים לחייהן עובדות כ-12 שעות שבועיות בלבד, לעומת נשים בשנות השישים והשבעים לחייהן אשר מקרצפות פאנלים במשך 24 שעות שבועיות. ושלא תחשבו ששכחנו את האימהות בחבורה. ובכן, אולי תשקלי פעמיים לפני שאת מביאה יותר משלושה ילדים לעולם. מתברר שתצטרכי לתת עבודה במשך 28 שעות שבועיות לעומת עשר שעות שבעלך ישקיע בבית. אז אם החלטת כן לעשות יותר משלושה ילדים, לפחות תדאגי שהם יהיו בנות.

ואם את ממש רוצה לנפנף לו עם זה בפרצוף, הנה המחקר מאוניברסיטת מישיגן.