אין תמונה
"שנתיים אני בוכה בגללו". נא לא להסיק מסקנות. ליהיא ואבירם בימים טובים יותר

למי שהיה עסוק אמש בזוטות כמו הפיכה במצרים, הנה תקציר האירועים בבית "האח הגדול": הבית רעש, געש וקצף סביב כניסת ארבעת הדיירים החדשים והדחתו של אחד. אבירם (הארוס לשעבר של ליהיא גרינר) היה במוקד העניינים ובלב המריבה. על אף שהתחבב במהרה על כולם, הבינו הדיירים הוותיקים שלמען סולידריות חברתית, אל לו להיכנס לבית. אבירם נפגש לשיחה של 20 דקות עם ליהיא והשניים עשו קלוז'ר עקום משהו. אחר כך גם נכנס עתי וביקש להתנצל בפני האיש הגדול. בין לבין, אבירם בכה לא מעט. ליהיא לעומת זאת הייתה קרה ברוב המקרים, כועסת וזועמת. האם זה אומר שהיא חסרת לב ומנוכרת, או פשוט אישה פגועה מאוד?

"אני חושבת שליהיא התנהגה באותנטיות מוחלטת באירועי ליל אמש", אומרת לנו איריס סלומון, פסיכולוגית ומנהלת חברת "ספיד דייט". "צריך להסתכל על התמונה הכוללת של הקשר, ולא לשפוט את ליהיא על סמך השעות האחרונות".

ואם נעשה זאת, אולי נבין משהו: ליהיא ואבירם היו בזוגיות ממושכת של שש שנים, שבמסגרתן ליהיא חולמת, נושמת ומדברת על חתונה. היא התבשלה היטב ברעיון, ידעה היכן היא רוצה להתחתן, מה תלבש ואיזה בוקה היא תאחוז בכניסה לחופה. "אין ספק שכל סל הרגשות של ליהיא מעובד הרבה יותר מאצל אבירם", אומרת סלומון. "כל מערכת היחסים, כולל החתונה ועד החלטת הפרידה, התבשלו אצלה טוב טוב. מסיפוריה ניכר כי היא זו שמשכה והובילה, בזמן שאבירם היה די פסיבי. כך שפתאום קרה כל הספין הזה, ועוד בשידור חי מול מצלמות, ותפס את באבירם מבלי שהוא בכלל מוכן לזה".
_OBJ

בתוכנית של אמש, התאפשר לדיירים החדשים לצפות בדיירים הוותיקים מבעד לזכוכית. אבירם, שיכול לאכול את עתי לארוחת בוקר, הוציא סילונים של דמעות. ליהיא לעומתו נשארה קפואה וכעוסה. "הוא יכול לבכות. אני בכיתי שנתיים בגללו", אמרה לחבריה לבית.

"אבירם נכנס על תקן הקורבן. ליהיא חיכתה למכה"

"אני בטוחה שלליהיא היו הרבה מאוד משברים בדרך" ממשיכה סלומון. "דומה שמדובר בבחורה מאוד אימפולסיבית שלא עוצרת את רגשותיה. ראינו את זה החל בהתלהבות שלה מעתי ועד התגובה הקשה שלה כשהתבשרה שאבירם נכנס לבית. אני מאמינה שהיא התייפחה לא מעט בגלל הקשר. לשלב הזה של הקשר עם אבירם, היא כבר מגיעה חזקה, מעובדת, מרוחקת וכועסת".

לדברי סלומון, צריך להבין את הסיטואציה. כניסתו של אבירם הכניסה את ליהיא למגננה. "היא כל הזמן ציפתה 'לחטוף' ממנו. אין ספק שהיא חשה אשמה במקום מסוים. אחרי הכל, היא זאת שהסירה את טבעת האירוסין והתחילה קשר עם מישהו אחר כשכל המדינה רואה את זה. אני מאמינה שהמקום הזה של הפחד והמגננה גרמו לה להיות הרבה יותר מאופקת ופחות מרוגשת".
 
_OBJ"אבירם עושה רושם של גבר מקסים. אבל אסור לנו לשכוח שאנחנו מקבלים חלקי מציאות. אנחנו לא באמת יודעים מה היה שם", אומרת סלומון. "אין ספק שליהיא זוכה להרבה מאוד זמן מסך, ואיך שלא מסתכלים על זה, אבירם נכנס לבית על תקן הקורבן. וזאת הסיבה שאסור לנו לשפוט את ליהיא בתור בחורה קרת לב. אני לא מקלה עליה, אבל גם לא שופטת. אנחנו לא יודעים את כל הסיפור, ואני בטוחה שיש דברים שהיא עדיין שומרת לעצמה. לא הייתי ממהרת להסיק מסקנות לגביה".

ומה לגבי סגירת המעגל?
"בגדול, אני תומכת גדולה בתקשורת ובלסגור דברים עד כמה שאפשר. חשוב להגיד את הדברים שעל הלב. אבל אם אתבקש לנתח את הקלוז'ר הטלוויזיוני של ליל אמש, קשה לי לדעת כמה הוא אמיתי וסגור. אני מניחה שסאגת ליהיא ואבירם עוד לא אמרה את המילה האחרונה".

>> התאהבתי באחר לפני החתונה. מה לעשות?