יסמין גלקר וייסבורד (צילום: צילום עצמי, באדיבות המצולמת)
יש נשים שמניחות עליה ידיים ויש נשים שמתקשרות איתה באמבטיה. יסמין גלקר וייסבורד | צילום: צילום עצמי, באדיבות המצולמת

איך את מקבלת החלטות חשובות בחיים? את בטח מתייעצת עם אנשים קרובים, עם בן זוג, חברות קרובות או אפילו עם ההורים. גישה חדשה שמגיעה מעולמות ההעצמה הנשית והפיתוח האישי מציעה לנשים להקשיב לעצמן כשהן עומדות בצומת דרכים, ולקבל עצה טובה מאיבר מאוד מסוים בגוף – מהפות שלהן.

"הרעיון הוא לקבל החלטות דרך התמקדות ושיחה עם חלקים בתוכך וספציפית עם הפות, וזה מתכתב עם ספרות מקצועית רחבה מאוד מהשנים האחרונות לגבי שחרור עוצמות נשיות", פותחת ומסבירה יסמין גלקר וייסבורד, יועצת אישית בעולמות של שיווק, פיתוח אישי ומיניות ומלווה תהליכי קבלת החלטות. "בטיפולי גוף-נפש אנחנו רואים שתקשורת עם איברים שלנו יכולה לספק לנו מידע על מצבנו הרגשי ברבדים מאוד עמוקים שלעיתים חומקים מאיתנו. הפות היא הרבה יותר מעוד איבר, היא מהווה חיבור ישיר לחַיּוּת של האישה. תקשורת בין המיינד לפות אפשרית רק דרך שחרור בושה, אשמה ופחד. מסתתרות שם תשובות ברורות ונקיות לשאלות הכי מהותיות בחיים".

"אחרי תרגול רב את יכולה להצליח לשמוע ממנה תשובות ממש במילים. את שמה עליה יד, שואלת שאלה ומקבלת תשובה ברורה, כן או לא"

יסמין גלקר וייסבורד, יועצת אישית ומלווה תהליכי קבלת החלטות

אז איך זה עובד? איך מקבלים החלטות דרך הפות? מסתבר שקיימות דרכים שונות ומגוונות, מנשים שמניחות ידיים על הפות ומתקשרות איתה באמבטיה ועד נשים שמקבלות ממנה סימנים ברגעים רנדומליים לאורך היום. לדברי גלקר וייסבורד, השיחה עם הפות נעשית באמצעות תשומת לב לתחושות פיזיות שמבטאות מסרים מגוונים, מפטריה וגירוד המעידים על חוסר הקשבה לתשוקות שלך ועד לתחושה של פעימת דופק וזרימת דם לאיזור, המעידה על תשוקה ורצון. "כשאת מתורגלת בטכניקה את יכולה לעשות את זה אפילו באמצע היום ליד הילדים. ממש לשאול את הפות 'אוקיי, מה אנחנו עושות עכשיו?' ולקיים דיאלוג פנימי נקי. אחרי תרגול רב את יכולה להצליח לשמוע ממנה תשובות ממש במילים. את שמה עליה יד, שואלת שאלה ומקבלת תשובה ברורה, כן או לא. אפשר ללמוד את הטכניקה לבד, לקרוא ספר או ללכת לסדנה. זאת לא טכניקה מורכבת, זו פשוט גישה לתוך קול בתוכך שנורא קל לא להקשיב לו, כי לא לימדו אותנו לעשות את זה אף פעם".

גלית רומנלי, בת 37 מכפר סבא, מעבירה סדנאות בנושא תקשורת מטיבה וזוגיות, התפטרה ממקום עבודתה לאחר שיחה עם הפות. "ביום חמישי בערב סיפרתי לבן זוגי על כל מיני שינויים שהתקבלו במשרד ואיך אני מרגישה לגביהם. כשדיברתי על האפשרות להתפטר הרגשתי פעימה בפות ופשוט פרצה ממנה ההחלטה שאני צריכה לחתוך. הרגשתי כאילו מתפרץ לי מהפות קול עמוק פנימי בתחושה של 'בעעעע' שאומר שזאת ההחלטה המדויקת לי. לא הייתה טיפת הססנות, התפטרתי כבר במוצאי שבת", היא נזכרת. רומנלי משתמשת בטכניקה בכל פעם כדי לזהות האם החלטה מסוימת נכונה עבורה: "כשאת רוצה לקבל החלטה הרבה פעמים את נשארת בשיח הפנימי בלב, אבל ברגע שאת מדברת עליה בקול רם את יכולה לבחון איך זה מרגיש בגוף ואם יש פעימות בפות של דליקות, תשוקה ועוררות. כשהפות מתעוררת את מבינה שזאת ההחלטה הנכונה", היא מסבירה ומחדדת, "העוררות בפות לא מתבטאת רק במיניות אלא בכל החלטה שאנחנו מקבלות בחיים. ברגע שהרגשת אותה זו נקודת אל חזור משם".

גלית רומנלי (צילום: שי שחר)
"הרגשתי פעימה בפות ופשוט ידעתי שאני צריכה לחתוך". גלית רומנלי | צילום: שי שחר

גם גלקר וייסבורד מספרת על רגע בו החליטה להרים פרויקט לאחר שקיבלה איתות מהפות. "לאחרונה התבלטתי לגבי סדנה שלא הייתי בטוחה לגביה. דיברתי עליה עם חברה ובום, הרגשתי פעימה בפות. אמרתי לחברה שלי 'אוקיי, המוח שלי מריץ מיליון תסריטים ושאלות אבל הפות אומרת לי כן אז אני אסמוך עליה'", היא נזכרת ומסבירה, "בהתחלה הייתי מפקפקת בכוח הזה, אבל לאט-לאט הבנתי שהפעימה מראה לך מה נכון".

אור נחום, בת 28 מפרדס חנה, מלווה תהליכי ריפוי במיניות ומנחה סדנאות להעצמה מינית, מספרת על מקרה בו הפות שלה סימנה לה שהגבר שאיתה אינו נכון עבורה לפני שהיא הבינה זאת בעצמה. "הכל היה ממש מדהים וזרם טוב, אבל הפות שלי אמרה לי לא לשכב איתו והאמת שלא כל כך הבנתי אותה באותו הרגע", היא מספרת, "בדיעבד הסתבר שזה היה הדבר הנכון. הוא התהפך עליי לגמרי וזה נגמר בצורה מאוד לא נעימה ואמרתי לעצמי 'איזה מזל שלא שכבתי איתו'". אותו מקרה הוכיח לה עד כמה חשוב להקשיב לפות: "לפעמים אנחנו מרגישות מתחת לפני השטח דברים, אבל לוקח זמן עד שזה עובד עיבוד למוח. כנראה שהיא קלטה שזה לא היה באמת מכל הלב והתודעה שלי עוד לא קלטה את זה. אני יודעת שאם אתרכז לרגע בתחושות שלה ברור לי שכשהיא נסגרת ומתכווצת משהו לא נכון עבורי. צריך לתת לה לנהל את הדברים".

"הפות שלי היא החיבור החזק ביותר לאינטואציה. אני מתקשרת איתה כל הזמן כדי לבדוק האם היא מכווצת, לחה או מגורה בכל סיטואציה, אפילו כשאני אוכלת אוכל טעים"

הנשים שמשתמשות בשיטה נשבעות שהתקשורת עם הפות מחברת אותן ישירות אל האמת התת מודעת שלהן. "התקשורת איתה היא עבודה ישירה אל תוך מה שנמצא מתחת לאגו שלנו", אומרת גלקר וייסבורד, ולדבריה מתחברת גם רומנלי: "נשים מרצות אחרים כל הזמן. כשאת מדברת עם הפות זו עבודה הפוכה – את מנקה את רעשי הריצוי ויכולה להבין מה את רוצה באמת". 

אור נחום (צילום: צילום פרטי)
"הפות שלי אומרת לי מה לעשות. צריך לתת לה לנהל את הדברים". אור נחום | צילום: צילום פרטי

גלית, יסמין ואור הן לא היחידות שמדברות עם הפות. בפוסט בפייסבוק שפרסמה יסמין ובו שאלה נשים כמה מהן נעזרות בתחושות בפות כדי לקבל החלטות בחיים, שותפו עשרות תגובות מנשים על חוויותיהן האישיות: "הפות שלי היא החיבור החזק ביותר לאינטואציה. אני מתקשרת איתה כל הזמן כדי לבדוק האם היא מכווצת, לחה או מגורה בכל סיטואציה, אפילו כשאני אוכלת אוכל טעים", חלקה הגולשת לילך שניידר, ולימור פרלברג שיתפה: "האמת שהפות שלי מדברת איתי גם בדברים שבכלל לא קשורים למיניות, מרכז ההתרגשות הכללית שלי נמצא שם".

אז מאיפה מתחילות? רומנלי בנתה מספר צעדים שמאפשרים להתחבר לפות כדי לקבל החלטות. "הדבר הראשון שאת צריכה לעשות הוא להכיר בה. תתיידדי איתה. תתחילי לגעת בה. לא בקטע מיני, פשוט להרגיש אותה. שימי תזכורת בנייד ופעמיים ביום תניחי עליה יד. תאמרי לה שלום ותהיי קשובה. מה את מרגישה? היא עונה? את מרגישה חום? ויברציות? רק להתחיל לפתוח את ערוצי הקשר יסייעו לך לקרקע את עצמך ואת החיבור לפות", רומנלי מסבירה ומסכמת, "תקשיבי לפות, היא רוצה בטובתך".