הפרק האחרון של הסדרה המעולה חזרות (כאן 11) משאיר את השאלה האם צוץ התפשרה על צוץ וחזרה אליו כשאלה פתוחה. לאורך כל הסדרה כאב הפרידה של איריס נכנס לנו ללב וייחלנו לכך שהיא תתגבר על תומר ותמשיך הלאה. לזכותה יאמר שהיא לא ישבה בחושך ובכתה, אלא יצאה וניסתה והתנסתה ונפלה וקמה, התחזקה והתמודדה, ובפרק האחרון נראה היה שהיא בשיאה - מלווה בדייט נאה, נראית מעולה, בפרמיירה להצגה שלה שנמכרת ב-120 שקלים לכרטיס. הלוואי על כל אשה שנפרדה.

תומר, לעומתה, היה תחילה הצד החזק, זה שעזב והתחיל באופן מיידי עם האישה הראשונה שנקרתה בדרכו. הוא לא נענה לתחנוניה של איריס לחזור אליה ולא הסכים לשמוע אותה כשעשו חזרות להצגה. מכאן התחילה ההידרדרות והוא למד על בשרו שקארמה איז א ביץ': הוא הודח מתפקיד הבמאי, המתין לה באוטו משוכנע שילכו יחד לפרמיירה ואז הגיע הדייט שלה לאסוף אותה ותומר מצא עצמו מגיע לתאטרון לבד ונאלץ לרכוש כרטיס על ההצגה של עצמו. אאוץ'.

ואז, כשהיא בשיאה והוא בתחתית, הוא מבקש לחזור. "תתפשרי עלינו צוץ", הוא מתחנן לאוזניהם של כל יושבי התאטרון. "אני אוהב אותך", הוא אומר לראשונה, אחרי ששנים סירב להוציא את המשפט הזה מפיו.

בראש את יודעת שזה לא זה

בחיים אידיליים היא לא חוזרת אליו. כשאת בשיאך ומביטה בו ממרחק הזמן, את מסוגלת לראותו כמו שהוא - כבר בהתחלה הוא שיעמם אותה עד כדי כך שהיא נרדמה באמצע הסקס, ואז נפרד ממנה, היה אדיש לתחנוניה, השפיל אותה בפומבי, עשה לה בושות, איים להוציא נגדה צו מניעה, ואף פעם לא אמר לה שהוא אוהב אותה. מגבר כזה צריך לברוח, ואם תתפשרי עליו, צוץ - זה יגמר בגירושין.

עו"ד רות דיין וולפנר (צילום: איליה מלניקוב)
ראיתי את זה קורה פעמים רבות מספור. עו"ד רות דיין וולפנר | צילום: איליה מלניקוב

אבל המציאות בדרך כלל שונה, ולכן למרות שבחיים האמיתיים הם לא חזרו, תרשו לי להמר שביקום מקביל איריס כן חוזרת אליו. ניכר עליה שהיא לא אדישה לקסמיו, למרות מופרעותו, עליבותו והדרך בה נהג בה. זה קורה לא פעם: בראש את יודעת שזה לא זה, וכבר שכנעת את עצמך שהוא לא בשבילך והתגברת עליו, אבל בסוף הלב מנצח.

בתחרות הזו שבין הראש ללב, ברוב המקרים הלב מנצח. זו הסיבה ש-90% מהגברים סולחים על בגידה, זו הסיבה שנשים מוצלחות חוזרות שוב ושוב למערכות יחסים דפוקות. הראש יודע שזו טעות, הלב מנצח. היכולת לסלוח היא תכונה מעולה, והיא מגויסת, יחד עם סיפורים פנימיים שמהונדסים במיוחד למטרה זו, כדי לאפשר את שיקום מערכת היחסים. ראיתי את זה קורה פעמים רבות מספור. מערכות יחסים שנראו גמורות לחלוטין לאחר פגיעות קשות כולל בגידות מחרידות חזרו לחיים כמו עוף החול ולמרות הכל שוקמו. הלב מנצח. וזו הסיבה שגם צוץ כנראה תחזור לצוץ, וחוץ מזה - הם חייבים לנו עונה שניה.

הכותבת היא עו"ד מומחית בדיני משפחה