במשך כמעט 80 יום ראו צופי האח הגדול את סיון נעלבת, סופגת, מתחרטת ומתלבטת, אבל תמיד חוזרת לזרועותיו של הבחור שהביא אותה לידי דמעות. הסנאריו הזוגי שלהם כבר הפך קבוע: סיון נעלבת, עמיר מתנהג כאילו הוא בכלל לא מבחין בכך, אבל כשהוא מחליט שהגיע הזמן להחזיר את החיוך לשפתיים של מה שהוא כינה "מטר שבעים וחמש של שלמות" – הוא פשוט בא וממיס את כל כעסיה בחיבוק אחד. נשמע מוכר? נראה לי שהרבה מאד נשים מהנהנות עכשיו מול המסך.

סיון היא דווקא בחורה שיודעת טוב מאד מה היא רוצה, ומבינה בדיוק מה לא בסדר באיך שעמיר מתייחס (או יותר נכון, לא מתייחס) אליה. הבעיה שלה היא שהיא פשוט מאד לא מצליחה להגיד את זה.

עד לרגע הזה, שבו היא ישבה לידו בחצר, ושפכה את כל הכעס שהצטבר לה בפנים, הביקורת היחידה ששמענו אותה מעבירה עליו היא "אתה קר אליי". עד שהיא נשברה סופית, שמענו אותה נשבעת שוב ושוב שהיא לוקחת מרחק. עד שהיא פתחה את הפה ושטפה לו את האמ-אמא, סיון הואילה רק לומר ש"הקשר לא עובד". הקשר. לא עמיר, הקשר.

אבל לא עוד. בשבוע האחרון ראינו סוף סוף  סיון שיודעת לפתוח פה. השיחה ביניהם התחילה באופן צפוי ומעייף, כשסיון שוב התלוננה על היחס הצונן של עמיר כלפיה. עמיר כבר עטה את פרצוף ה"שוב-את-חופרת-לי" שלו, ולא ממש תכנן להגיב. כעבור שתיים וחצי דקות כל מה שהוא יכל לעשות היה לרוץ לבכות לאח הגדול.

אני לא מספיק טובה בשבילך?

האמת? היה תענוג לראות את סיון מתניעה, מתחממת, ופשוט אומרת לעמיר בפנים משפטים שכל אחד מהם חד יותר, מאשים יותר ואישי יותר מקודמו. הלאה אמירות כלליות על קשר שלא עובד! סיון הוכיחה שכשהיא ספציפית, היא עושה את זה עד הסוף, ופתאום כבר לא היה לה קשה להגיד לעמיר שהוא לא חבר טוב, שהיא בזבזה עליו את הזמן, שלא מגיעה לו אישה כמוה, ושהיא לא מבינה איך הוא הפך להיות האדם שהיא הכי שונאת בבית. כן, במילים אלה ממש.

אז נכון, יכול להיות שבזמן ששורות אלה נכתבות צופי ערוץ 20 כבר רואים את סיון ועמיר מתנשקים לאורך ורוחב המסך. ונכון, אחרי שהיא אמרה כאלה דברים קשים זה רק יהיה עוד יותר עצוב לראות אותה חוזרת לזרועותיו. אבל לפחות היא אמרה. ובאמירה הזאת, סיון נתנה כוח להרבה נשים כמוה. נשים שנותנות לגברים להתייחס אליהן לא מספיק טוב. להעביר ביקורת על איך הן מחזיקות את המזלג, לא לתת טיפה אחת של חום, ולגרום להן להרגיש כאילו הן אשמות, ושכנראה הן לא מספיק טובות עבורם.

בפעם הראשונה העונה ראינו את סיון יוצאת מהעור שלה, ואם הגילוי הזה, שהיא יכולה לא לברוח לקלאסיקות של "שיחות יחסינו לאן" אלא להגיד דברים של ממש, ילווה אותה הלאה במערכות היחסים הבאות עליה לטובה מחוץ לבית האח הגדול, ויביא נשים אחרות לפתוח את הפה ולהשמיע את קולן – אז זה היה שווה.

>> אני יוצאת עם סטוציונר, איך אדע שהוא רציני לגבי?