גל ארנרייך ואסנת פרלמן הכירו בצבא ובמשך שלוש שנים היו חברים טובים ואפילו הכירו זה לזו בני זוג פוטנציאלים, עד שהבינו שהם רוצים יותר. "היה לה חבר וזה לא היה רלוונטי בכלל, אבל החברות בינינו התפתחה והיא הצליחה לכבוש אותי", סיפר ארנרייך. "דווקא כשגל עזב את היחידה נהיינו בקשר יותר חזק", הוסיפה פרלמן.

יום אחד קראה פרלמן פוסט שכתב ארנרייך שמשך את תשומת ליבה. "הוא כתב על מישהי שהוא מרגיש כלפיה משהו אבל מפחד לעשות את הצעד. לא חשבתי שזה עליי". ארנרייך, שיקבל פידבקים רבים על הפוסט, החליט להעז ולהתוודות. "חברות שלי אמרו לי שמי שזה עליה היא ברת מזל, אז סיפרתי לאסנת שכתבתי את זה עליה".

אבל אסנת, כמו בקומדיות הרומנטיות הקלישאתיות ביותר, פחדה להרוס את הידידות ודחתה את ההצעה של גל. עברו עוד כמה חודשים עד שמשהו השתנה. "הייתה לי זוגיות אחרת שלא התאימה, ותוך כדי בראש היה לי איך גל היה עושה את זה", סיפרה. ארנרייך בעצמו המשיך הלאה, עד שיום אחד סיפר לפרלמן שייצא לדייט עם מישהי חדשה. "הבנתי שאין מצב שהוא מוצא את אהבת חייו עכשיו ואני מפספסת. יצאנו ערב אחד עם חברים ובסוף הבילוי שאלתי אותו אם אפשר להתחרט". מאז השניים ביחד ואפילו התחתנו ממש לא מזמן.

איך זה להתנשק עם מישהו שהוא ידיד שלך כל כך הרבה זמן, זה לא מוזר?
"זה מוזר מגניב".

היינו ידידים ופתאם אנחנו מתפשטים ביחד, זה לא מוזר?
"הרבה יותר כיף. גם בידידות לפני כן יש הרבה היכרות שבדרך כלל חסרה בהתחלה. הכל היה פתוח, ידענו הכל אחד על השני. ידענו שאם אנחנו זוג אז זה זה".

גם שירי וטל דיין היו ידידים טובים, והיום הם נשואים וכבר מצפים לילד שני. "הכרנו בטיול עם הכלבים", מספר טל, "אני ישר זיהיתי אותה כי שנינו מהצפון, אבל היא לא זיהתה אותי. ברגע הראשון רציתי בכלל להתחיל איתה ואיכשהו זה התפתח לידידות".  

"אני יצאתי לדייטים והוא חיכה בסבלנות", נזכרת שירי, "אחרי שמונה חודשים פתאם לא יודעת להסביר למה, אבל משהו השתנה. הייתי בדייט אחר וקבענו להיפגש אחריו. הוא ביטל לי ואני הבנתי שאני מרגישה אליו דברים". טל שהרגיש משהו שונה ביחסים ביניהם החליט להזמין אותה לדייט. "הזמנתי אותה בחצי בצחוק חצי ברצינות, וכשנפגשנו זה כבר היה די צפוי וברור שאנחנו הולכים להיות יחד".