אם פעם הדרך הטובה ביותר להשיג דייטים בתל אביב הייתה בגינת הכלבים או בבר, לאחרונה שוטפת את בירת הצעירים הישראלית סצנת הכרויות חדשה: משחקי הקפצות בחוף הים. רווקים ורווקות תל אביביים מעידים כי בשבועות האחרונים מתאספים מדי יום בחוף טרומפלדור - אבל גם בחופים אחרים - צעירים וצעירות למשחק משותף בכדור, שכבר הוליד לא מעט זוגות.

זה הולך ככה: עומדים במעגל ומתמסרים בכדור באמצעות הרגליים. אפשר להשתמש גם בכתף, בברך או בראש, ויש גם גרסה מתקדמת יותר בה משתמשים ברשת. המשחק לא דורש כישורים מיוחדים וכמעט כל אחד ואחת יכולים לשחק, כך שרק מתבקש שסצנת ההקפצות הפכה למקפצת היכרויות. "זה המקום עם הכי הרבה בנים ביחס לבנות", אומרת עדי גלאי (23) שחיה בתל אביב שנתיים, "אין משהו שמקרב אנשים יותר מהתמכרות משותפת לכדור. בהתחלה, כשנכנסתי למעגל, זה היה פחות כיף כי הכדור כל הזמן נפל לי. אבל ככה זה - לומדים לאט לאט ומשתפרים. אם מישהו מלמד אותך לשחק, תדעי שהוא מתחיל איתך".

עדי גלאי  (צילום: עירד נצר)
עדי גלאי. "אם זה לא מתקדם את בכל זאת תמשיכי לראות אותו בחוף" | צילום: עירד נצר

גלאי מתארת שהחיבור בים קליל וזורם, ולכן לא מפתיע שמוביל להיכרויות על רקע רומנטי. "זה כיף כי המשתתפים האחרים רואים אותי בסביבה הטבעית שלי. קשה להוציא חברויות של הים מהמקום עצמו, לכן בדרך כלל המפגשים הראשונים יהיו שם. הרבה פעמים פשוט נשארים לשבת ביחד ולראות את השקיעה עד שכולם הולכים. זה לא שונה מלצאת לדייט. ההבדל הוא שאם זה לא מתקדם, את בכל זאת תמשיכי לראות אותו בחוף".

דנה גספר, מהנדסת כימיה בת 28 מתל אביב, יכולה להעיד. גספר שיחקה בהקפצות עם בחור במשך שש שעות רצופות, ואחרי שהמשחק הסתיים היה לשניים ברור שהערב שלהם יחד רק התחיל. "הוא הביא שתי בירות והדייט היה בטיילת על הטריבונות", היא מספרת, "ואני כבר התחלתי לדמיין איך אנחנו נכנסים לחופה תוך כדי הקפצות". רק שהרגע הקסום חלף מהר מאוד: "הכל היה סבבה, עד שהוא חיטט באף והוציא משם שערה. הוא חשב שזה מצחיק ואמר שהוא מרגיש לידי בנוח, כאילו אנחנו מכירים שנים". למרות האירוע הקשה, גספר בטוחה שגם את הדייט הבא שלה היא תכיר בחוף: "אני מקבלת הרבה הערות נחמדות כמו 'בחורה שמקפיצה זו בחורה לחתונה'".

גם לגברים משחקי הכדור המשותפים הפכו לגן עדן להיכרויות. "יש אווירה מינית בחוף. בסוף כולנו עם בגדי ים, מחייכים ונהנים, אבל חשוב להדגיש שזו לא המטרה העיקרית של המשחק", מסביר מאמן הכושר מתן אלמוסילינו (25) מתל אביב, "אנחנו רוצים לשחק, לא משנה אם במעגל יש נשים או גברים". לדברי אלמוסילינו, האתגר העומד בפני הגברים הוא שהנשים יפסלו אותם על סמך רמת ההקפצה שלהם. גספר מאששת את החשש: "לי ולחברות שלי יהיה קשה לצאת עם גבר שמקפיץ פחות טוב מאיתנו. עדיף שיהיה יותר טוב, או שלא יקפיץ בכלל".

דנה גספר  (צילום: פרטי)
דנה גספר. "שיחקנו בהקפצות עם בחור במשך שש שעות רצופות" | צילום: פרטי
מתן  (צילום: פרטי)
מתן אלמוסילינו. "יש בנות שיפסלו אותנו על סמך רמת ההקפצה שלנו" | צילום: פרטי

אז מאיפה מתחילים? גספר ממליצה פשוט לקפוץ למים. "תהיו חוצפניות ותציקו לאנשים שישחקו איתכן, רק ככה משתפרים, ואל תפחדו מסימנים כחולים ברגליים, הם עוברים". גלאי מסכימה ומוסיפה: "לכו להתאמן. לא נולדנו עם כדור וזה קשה ליהנות כשאת לא יודעת לשחק".