מרפי הוא חבר נהדר, במיוחד לגברים. כי מסתבר שדווקא ברגע שהחליטו להתמסד – מגיע הזמן שלהם לפרוח. מחקר חדש שפורסם, חושף שנשים נמשכות משמעותית יותר לגבר במערכת יחסים או נשוי: 90% מהמשתתפות במחקר הביעו עניין בתמונה של גבר בידיעה שהוא נשוי. כשהתבשרו שזהו יום המזל שלהן והוא פנוי לאהבה – רק 50% מהן נשארו נאמנות.

אבל לפני שאנחנו ממהרים לגנות את המין הנשי ואת חוסר המוסריות שלו, החוקרים כאן כדי להרגיע ולהסביר שיש לכך שמונה סיבות פסיכולוגיות לכך שאנחנו מתמלאות זימה למראה טבעת נישואין, והן לגיטימיות לחלוטין:

 1. אגו ונרקיסיזם –

תתפלאו, לא כולן מחפשות קשר רומנטי מחייב. לכן, מי שמעוניינת במערכת יחסים פתוחה תראה בגבר תפוס הזדמנות מצוינת לנהל קשר שאין בו צורך לספק הסברים אחד לשנייה. יש גם את מי שתופסת מזה הרמה לאגו שלה. כלומר, הידיעה שהיא גרמה לו לעזוב אישה וילדים רק בשבילה בטח אומרת שהיא מאוד שווה את זה. יש גם את מי שפשוט נהנת מהאתגר. אבל אנחנו לא כאן כדי לשפוט.

2. גם חיות עושות את זה –

בטבע לא ממש שמעו על מונוגמיה. לכן, נקבות מעדיפות לחזר אחרי זכרים שהזדווגו בעבר עם נקבות אחרות. אז מי אמר שלא באנו מהקוף?

3. גם הגברים חושבים ככה –

מחקר שנערך ב-2010, הראה שאת הגברים זה לא מעניין אם יש לך חבר או לא, הם פשוט נמשכים אלייך. 60% מהם הודו שהם לא יתנגדו לשכב עם מישהי גם כשהיא בזוגיות. הסטטוס של מערכת היחסים שלך לא מעניין אותם. אגב, רק 38% מהנשים סיפקו תשובה זהה.

4. גבר נשוי זה גבר שמסוגל להתחייב, וזה עושה לך את זה –

אם הרגע נפרד ממך בחור שפוחד ממערכות יחסים, נשואים ייראו לך כמו הגברים האולטימטיביים. וזה די הגיוני, כי הם מייצגים את כל מה שאת מחפשת – גבר שלא מקבל התקף חרדה ממחויבות. הוא יציב, אמין ומבטיח. הכי להזדקן איתו.

קופי הבונובו
אז מי אמר שלא באנו מהקוף? | צילום: טניה אייזיקוביץ

5. אתם חברים וותיקים ואת יודעת מה הוא שווה –

במידה והחבר הכי טוב שלך מתחזק זוגיות יציבה, את עשויה להימשך אליו. כי את יודעת שהוא נהנה לשטוף כלים, להתעורר באמצע הלילה לתינוק ולהכין לבת הזוג שלו מרק כשהיא קודחת מחום. הוא כל כך מדהים לידך, שסביר מאוד להניח שתידלקי עליו קצת.

6. אין לו מניע נסתר –

כשגבר רווק מחמיא לך, את יודעת שהוא לא התעורר עם מצב רוח חברתי במיוחד. הוא כנראה מנסה לבדוק מה אפשר לחלץ ממך. לעומת זאת, כשהחבר הנשוי שלך מרעיף עלייך מחמאות, את יודעת שזה מגיע ממקום אמיתי ונטול אינטרסים. וזה די מדליק.

7. גברים נשואים נתפסים בוגרים יותר –

הסעיף הזה מתייחס לכל אותם אבות חד הוריים שאולי היו צריכים להתעקש קצת יותר בהסכם המשמורת. אבות משדרים אחריות ורגישות וככל הנראה גם הורות טובה. הוא מנהל חיים יציבים ומצליח להכיל, לדאוג ולאהוב עוד בן אדם בחיים שלו. כל מה שתרצי בבן הזוג העתידי שלך. אז אם אתה בן 39 ועדיין מחפש את עצמך אצל אמא, אנחנו ממליצות על רילוקיישן בתור התחלה. כי אחריות זה סקסי.

8. החברה הכי טובה שלך מאושרת –

זה לא שאת לא שמחה בשבילה, אבל היא לא חוסכת ממך סיפורים על כמה אושר הוא מביא לה וכמה מדויק הוא מקפל את הכביסה והוא גם תותח במיטה. וגם נראה ממש טוב. זה בסדר אם קצת בא לך גם. אנחנו בעד קנאה חיובית.