אם עד היום התרגלנו לשפוט את עצמנו לפי מספר הפעמים שאנחנו עושים סקס בשבוע, מה תגידו על הזוג הזה, שעושה את זה רק פעם אחת בשנה? עבור מריה סימפסון (25) וג'יימס פיליפס (25) מברמינגהם שבאנגליה מדובר בהחלטה האידיאלית: השניים שכבו רק שלוש פעמים במשך שלוש שנות הזוגיות שלהם, והם טוענים שמדובר במתכון לזוגיות מנצחת.

השניים הכירו במסיבה של חבר משותף. "כשפגשתי את מריה ידעתי שהיא מיוחדת", משתף פיליפס, "שנינו היינו מחויבים לעבודה וללימודים, וכשהיא הציעה שנכנס לזוגיות ללא יחסי מין עד החתונה ידעתי שהיא האחת בשבילי. ההיכרות זה עם זו, בלי לערבב עניינים פיזיים, גרמה לי להתאהב בה עוד יותר". 

למרות שהחליטו להימנע מסקס, סימפסון ופיליפס השתכרו במסיבת יום האוהבים של 2019 וקיימו יחסי מין. מאז החליטו להפוך את הקונספט למסורת, והם מתכננים להמשיך ולשכב זו עם זה רק יום אחד בשנה – בוולנטיינס דיי. "זה נשמע מטורף אבל הסקס שלנו ביום האוהבים הוא מה שמחזיק אותנו מחויבים ואובססיביים אחד לשניה", שיתפה סימפסון בראיון ל"סאן", "אני חושבת שזה דבר יפה שמוכיח שיש לנו קשר אמיתי שלא מבוסס רק על סקס. העובדה שאנחנו עושים את זה רק בתאריך המיוחד הזה גורמת לג'יימס לאהוב אותי אפילו יותר ומראה לשנינו שאנחנו אמורים להיות ביחד. לחלק זה יישמע מיושן, אבל מבחינתנו יחסי מין הם פשוט לא בראש סדר העדיפויות שלנו".  "זה עובד לנו", מוסיף ג'יימס, "יש אנשים שקוראים לזה טירוף, אבל לא אכפת לי. יום האהבה הופך להיות מיוחד עוד יותר בגלל ההמתנה".

מריה סימפסון ובן זוגה (צילום: מריה סימפסון, the sun)
"יום האהבה הוא הזמן היחיד שאני אעניק לו סקס במתנה" | צילום: מריה סימפסון, the sun

הציפייה הפכה את המין למדהים

בשנה הראשונה להכרותם סימפסון למדה ועבדה באנגליה בזמן שפיליפס התגורר ועבד בטוקיו. "ידענו שאנחנו רוצים לגרום לזה לעבוד גם מרחוק", מספרת סימפסון, "אני הייתי צריכה להתרכז בלימודים וג'יימס בעבודה ולא הייתה לנו האפשרות הכלכלית לטוס הלוך ושוב ליפן, אז בילינו אלפי שעות רק בשיחות היכרות מרחוק. כל החברים שלי ניבאו שהיחסים שלנו ייכשלו, אבל להפתעתם הם רק פרחו. לא חיפשתי בחורים אחרים". 

כעבור שנה חזר פיליפס מאסיה, אבל במקום להתאחד סוף סוף, סימפסון הציעה לחכות ליום האהבה הבא ולהפוך אותו ליום השנה לסקס הראשון שלהם ביחד. "בזמן שזוגות אחרים התהדרו בתמונות של ורדים, בלונים אדומים וזרי פרחים ברשתות החברתיות - אנחנו פשוט התמקדנו אחד בשניה", מספרת סימפסון בגאווה, "הציפייה הפכה את המין למדהים ואינטנסיבי הרבה יותר".

הסכם הסקס של פיליפס וסימפסון הוכיח את עצמו כמוצלח במיוחד גם בשנת הקורונה האחרונה, כאשר השמיים נסגרו במרץ 2020 ופיליפס היה במהלך נסיעת עבודה לאוסטרליה. שוב בני הזוג נאלצו לעבור את רוב השנה בנפרד, אבל למזלם הם כבר היו למודי ניסיון. "שוב תחזקנו את הקשר מרחוק, אבל ג'יימס הבטיח שביום האהבה הוא יהיה בבית כדי שנוכל לקיים את ההסכם שלנו", סיפרה סימפסון.

בשנה הבאה מתכננים השניים להינשא בחתונה קטנה ואינטימית שתיערך, איך לא, בוולנטיינז. אז מה הולך לקרות אחר כך? נראה שסימפסון ופיליפס מתכננים להשאיר את הסכם הסקס מאחוריהם. "ברגע שג'יימס ואני סוף סוף נתחתן, לא נגביל יותר את תדירות הסקס שלנו. אבל עד החתונה - יום האהבה הוא הזמן היחיד שאני אעניק לו סקס במתנה". 

מריה סימפסון ובן זוגה  (צילום: מריה סימפסון, the sun)
"לא התעניינתי בבחורים אחרים" | צילום: מריה סימפסון, the sun

בטח תופתעו לגלות שסימפסון ופיליפס לא לבד: על פי סקר שפורסם לאחרונה ב"גרדיאן", 40 אחוזים מהצעירים והצעירות בגילאי 18-24 מעולם לא קיימו יחסי מין ואילו שישה אחוזים קיימו יחסי מין בתדירות של פעם בשנה או פחות. דור ה-Z מאשימים לרוב את הלחץ הרב מהעבודה, את הפומו והפחד מהחמצה שכולם מדבריו עליו.

"אני בטוחה שיש אנשים שיחשבו שזה אומר שאנחנו לא באמת נמשכים אחד אל השני, אבל לא ממש אכפת לנו מאנשים אחרים", מסכמת סימפסון, "אנחנו מתנשקים ומתחבקים, אבל את הסקס שומרים ליום האהבה. אולי כדאי שאנשים יכירו אחד את השני יותר לפני שהם ממהרים למיטה, יש מצב שזה יוביל לפחות פרידות. כשאנחנו מקיימים סוף סוף יחסי מין - זה מדהים. מבחינתי סקס הוא מתנה הרבה יותר טובה מזר של ורדים".