אחרי שיצאתם תקופה, האהבה פורחת והקשר במיטבו, החלטתם לקחת אותו צעד קדימה ולעבור לגור יחד. זה כמובן נפלא, אבל יש כמה דברים שכדאי לדעת מראש כשמאחדים כתובות. הנה הדברים שקרו לי כשעברתי לגור עם בן זוגי, ותדעו שאחרי הכל גם על הדברים הקשים אפשר לצחוק. או לכתוב כתבה כמו זו:

1. בגדים, בגדים, בגדים בכל מקום: את תראי אותם זרוקים ופזורים ברחבי הבית ללא הבדלי צבע, סוג הבד או הבגד, וללא משמעות לרהיט - ספה, כיסא ושולחן. כולם עושים יד אחת כנגד סדר בבית. וזה לא מתוך כוונה רעה. זה בקטע טוב. זה מתוך תום לב, תמימות, שִכָחון, שִכחָה, או שָכחֶת. כי תמיד יש דברים חשובים יותר לחשוב עליהם מאשר המיקום של הבגדים. ימי ההולדת, התור לרופאה ומה סיפרתי על היום בעבודה, כולם יגרמו לו לשכוח את הבגדים בכל מקום אפשרי.

2. גנבים גנבים, בואו הביתה: מדי פעם כשתחזרי הביתה המפתח יהיה בתוך הדלת. מבחוץ. הבחור, לעומת זאת, לא יהיה שם, ותופתעי איך אף אחד עוד לא נכנס לכם לדירה. אם הבחור קצת יותר אחראי - המפתח יהיה בתוך הדלת מבפנים, כשאת תקועה בחוץ והטלפון שלו על שקט.

3. עונת הבוקסרים: 90 אחוז ממה שיש על מתלה הכביסה זה בוקסרים. אתן בטח חושבות "אבל זה הבגד הגברי שתופס הכי פחות מקום על המתלה". אבל איכשהו זה גם הבגד הכי נפוץ עליו. למה זה ככה? באמת שאין לי מושג. התחתונים שלי מרגישים מקופחים כבר זמן מה.

4. תופסת: לרוב, בדירות הראשונות בהן תגורו, יהיו לכם רק תא שירותים אחד ו-80 אחוז מהמזמן הגבר שלך יבלה שם. מנגד, יש גם רק מקלחת אחת. הבנתן את הקטע. תראו, אני לא אומרת שכ-ל הגברים מבלים שנים מחייהם בשירותים (במצטבר), אני רק אומרת שהרוב ככה. ושנשים גם צריכות מדי פעם. ואז מה אם אצלנו הכל מהיר יותר. בואו הצטרפו אלינו כאן בקידמה.

5. את גרה באולם אירועים: בכל פעם שתגיעי הביתה, תמצאי את כל האורות דולקים. אני מרגישה בכל פעם מחדש, כאילו אני נכנסת לאולם אירועים, או לפחות זו ההרגשה שאני משתדלת לסגל לעצמי כדי להישמר מעצבים.

6. כפית במקום כפיות: אחת הדיירות הקבועות שהצטרפה אלינו מאז שעברנו לגור יחד, היא כפית. כפית שובבה שמשום מה תמיד נשארת לצד הכיור, כי היא לא מצליחה להגיע לתוכו. זה לא שהיא לא רצתה. היא פשוט איבדה את הדרך, בדרך מהספל אל הכיור, בדרך מפעולת הערבוב אל סיום התפקיד שלה. במקום זה, היא כבר דרוכה, מוכנה, בלית ברירה, לתפקיד הבא שלה, שהרי הוא קרב ובא, בהחלטתו של הצ'יף.

7. חברים של הכפית: עוד תופעה מרגיזה, היא שיש לכם מלא כלים בכיור. הנקודה החשובה היא שאתם עומדים לשטוף אותם ביחד. אל תוותרי לו. רצית שוויון בין המינים? הכיור הוא המקום להתחיל בו! הכיור הוא המראה לשוויון בבית.

8. שיערות סוררות: המגורים המשותפים מזמנים היכרות מעמיקה האחד עם השנייה, וגם רצפה מלאה בשערות (אלא אם ניחנת בבן זוג שלא מנשיר או קירח ואז - Jackpot), היא סוג של אינטימיות חדשה. על רצפת הבית שלנו גרות, בהרמוניה ביחד עם הרגליים שלנו, שערות מתולתלות. כאלה שנערמות לכדי הסיטואציה המדומיינת שרצה לי בראש, של גלגל קש המתגלגל במערב הפרוע.

9. בדד אלך: בערבים בהם הוא לא נמצא בבית, את תרגישי "סעמק למה בחרתי לעבור לגור איתו אם הוא גם ככה לא פה?!?". ולא כי אין לך מיליון ושלושה דברים אחרים לעשות, או 54 חברים וחברות אחרים חוץ ממנו, אלא כי לאף אחד לא כיף להגיע לבית ריק, חוץ מאנשים שגרים לבד מבחירה.

10. מאוהבת: אחרי הכל, מגורים משותפים הם מאתגרים, אבל גם מאוד כייפים. את תיקשרי אליו יותר ויותר, מה שגורם לכל הדברים הקטנים והמעצבנים, להישכח.