להיות האישה החזקה בעולם הוא חתיכת טייטל ללכת לישון איתו. מגזין פורבס פרסם את הרשימה השנתית של הנשים המשפיעות והחזקות בעולם, וגם הפעם ניצבת לה במקום הראשון, אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניהעל פי נתונים שפורסמו ב-huffingtonpost, הונן המשותף של 8 המדינות שבהן שולטות 8 נשים מתוך העשירייה ברת מזל, מגיע ל-9.9 טריליון דולר. כמו כן, ברשימת המאה נכללות 14 ביליונריות ולחשבונות הטוויטר של כל 100 הנשים יש מעל 153 מיליון עוקבים. הנה עשר נשים מעניינות מתוך הרשימה המלאה.

במקום הראשון: אנגלה מרקל, קנצרלית גרמניה                                                       

אנג'לה מרקל- נשים הכי חזקות (צילום: huffingtonpost.com)
אנג'לה מרקל-האישה החזקה בעולם זו הפעם השמינית ברציפות | צילום: huffingtonpost.com
האישה החזקה בעולם הינה עמוד השדרה של המדינה ה-27 במספרה באיחוד האירופי ומחזיקה בידיה את הגורל של האירו. עבודתה הקשה של מרקל לשפר את מצבה הכלכלי הקשה של אירופה לאור החוב המסיבי שלה, זכתה לביקורות נוקבות ממדינות דרום היבשת וממדינות משפיעות בצפון ביניהן צרפת. מרקל מתפקדת בתור קנצלרית גרמניה מאז 2005 והינה האישה הראשונה בתפקיד. מרקל עומדת בפני האתגר הגדול ביותר שלה השנה: היא עומדת להתמודד בפעם השלישית בבחירות הכלליות.
מה קרה איתה בשנת 2013? מרקל עומדת בראש רשימת פורבס זו הפעם השמינית (!) בעשר השנים האחרונות.

דילמה רוסף, נשיאה, ברזיל

דילמה רוסף- נשים הכי חזקות (צילום: huffingtonpost.com)
משקיעה בפיתוחי סטרטאפ. דילמה רוסף | צילום: huffingtonpost.com
במקום השני ברשימה נמצאת נשיאת ברזיל, מהפכנית בעבר שעומדת בראש המדינה השביעית בהונה בעולם עם 2.4 טריליון דולר. מאז כניסתה לתפקיד רוסף נאלצה למשות את מדינתה משנתיים איטיות מבחינת התפתחותה. היא שמה דגש על יזמות ויצרה דור חדש של סטארטאפים, אולם זוכה לביקורת נוקבת על כך שהיא שמה דגש על התפתחות המדינה מאשר על סיוע הומניטרי נחוץ.
מה קרה איתה בשנת 2013? לרוסף יש ברית ראשונה מסוגה עם דירקטוריון ארגון הסחר העולמי, רוברטו אזבדו.

מלינדה גייטס, יושבת ראש יחד עם ביל גייטס, עמותת ביל ומלינדה גייטס, ארצות הברית

מלינדה גייטס- נשים הכי חזקות (צילום: huffingtonpost.com)
אשתו של אחד, אולי תכירו, ביל. מלינדה גייטס | צילום: huffingtonpost.com

יש נשים שיודעות עם מי להתחתן, ומלינדה בהחלט עשתה בחירה מוצלחת במיוחד כאשר נישאר לביל. עמותת בני הזוג האמידים השקיעה מאמצים השנה במחקר מחלת הפוליו העולמית והם מקווים לעקור אותה מהעולם עד 2018 כמו גם להשיג תרופות מנע מודרניות לעוד 120 מיליון נשים עד שנת 2020. עבור מטרות אלו הקדישה העמותה 140 מיליון דולר בשנה. בשנת 2012 הושם דגש על פיתוח כלים לקביעת כמות ההצלחה של יוזמות שכן רשויות ממשלה מחפשים באופן תמידי הוכחה ליעילות של התוכניות עליהם הן משלמות. "חלק מהפרויקטים שאנחנו תומכים בהם כלכלית ייכשלו", נאמר על ידי העמותה. "לא רק שאנחנו מקבלים את העובדה הזו, אנחנו מקבלים אותה משום שאנחנו חושבים שחלק מהותי בתרומה היא להמר על פתרונות מבטיחים שרשויות ממשלה ועסקים שונים לא יכולים להרשות לעצמם לעשות".
מה קרה איתה בשנת 2013? העמותה תרמה 3.4 ביליון דולר בשנה שעברה כשרובה הוקדש לטובת תוכניות בריאות עולמית. העמותה הרוויחה 26 ביליון דולר מאז היווסדה בשנת 2000.

מישל אובמה, הגברת הראשונה, ארצות הברית

מישל אובמה- נשים הכי חזקות (צילום: huffingtonpost.com)
פופולארית יותר מבעלה. מישל אובמה | צילום: huffingtonpost.com
מישל אובמה, בוגרת הרווארד היוקרתית ועורכת דין בעברה כמו גם הבוסית של בעלה, ברק, משתמשת בפלטפורמה שניתנה לה בתור אשת הנשיא כדי להילחם בהשמנת יתר בגיל צעיר ולעודד לאורחי חיים בריאים יותר. עם 67% מהאמריקאים שרואים אותה באור חיובי, מישל הרבה יותר פופולארית מבעלה (אותו אוהדים רק 47% מהאמריקאים), דבר שקשור בהופעותיה המשעשעות בטלוויזיה.
מה קרה איתה בשנת 2013? השנה היא הופיעה בתוכניות בידור מן השורה הראשונה כולל זו של קייטי קוריק וג'יימי פאלון ואף הכריזה על הסרט הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר.

במקום החמישי: הילארי קלינטון

הילארי קלינטון- נשים הכי חזקות (צילום: huffingtonpost.com)
עוד תהיה נשיאת ארצות הברית. הילארי קלינטון | צילום: huffingtonpost.com

כל העולם תוהה האם הילארי תנסה להתמודד לנשיאות. הילארי, כבר מזמן לא 'האשה של', היא מועמדת מובילה לבחירות 2016 בארצות הברית. 65% מהדמוקרטים אומרים שיצביעו בעדה. אה כן, והיא כותבת ספר עבורו היא תקבל 14 מיליון דולר.
מה קרה איתה בשנת 2013? לדף הפייסבוק של הילארי יש כ-150,000 לייקים ולעמוד הטוויטר שלה יש 60,000 עוקבים ויותר מ-1000 תרומות פיננסיות. כל שנותר לשאול הוא, ביל מי?

 במקום השישי: אופרה ווינפרי, טייקון תוכניות הדיי טיים, ארצות הברית

אין תמונה
עם 2.8 ביליון דולר בבנק, יש לה הרבה על מה לחייך. אופרה ווינפרי
בגיל 59, ווינפרי מוצאת את עצמה השנה במקום ה-13 ברשימה. ווינפרי הינה האפרו-אמריקנית היחידה בארצות הברית שגם ביליונרית עם הון עתק שעומד על 2.8 ביליון דולר(!). בזכות ראיונות טלוויזיה אקסקלוסיביים עם ידוענים ביניהם רוכב האופניים שירד מגדולתו, לאנס ארמסטרונג, וכוכב האן בי איי שיצא לאחרונה מהארון, ג'ייסון קולינס, הצליחה ווינפרי להציל את רשת הטלוויזיה שלה OWN. בשנת 2012 עמדה ווינפרי בראש רשימת הסלבריטאים שמרוויחים הכי הרבה עם 165 מיליון דולר באותה שנה.
מה קרה איתה בשנת 2013? אופרה הוציאה 100 מיליון דולר על "האקדמיה למנהיגות" על שמה בדרום אפריקה. במהלך חייה תרמה ווינפרי מעל 400 מיליון דולר.

ביונסה, הזמרת המצליחה ביותר, ארצות הברית

אין תמונה
מי שולטות בעולם? בנות ומי המרכזית בהן? ביונסה
אם נתחקה אחר מילות שירה, נשים הן אלה ששולטות בעולם, ואם הייתה שנה אחת שביונסה שלטה בה, אין ספק שזו הייתה השנה. ביונסה בת ה-31 נכנסת למקום ה-17 ברשימת הנשים החזקות ולהלן חלק מהסיבות: חוזה של 50 מיליון דולר עם חברת פפסי אשר מעניק לה שליטה יצירתית על הפרסומות בהן היא מופיעה ועל שיתופי פעולה בהופעות; הופעת הסופרבול שלה בפברואר שזכתה ב-104 מיליון צפיות ברחבי העולם; סרט דוקומנטרי אודותיה שהביא לרייטינג מטורף של 1.8 מיליון צופים וכמובן הופעותיה העולמיות, הראשונות שלה מאז שנת 2009.
מה קרה איתה בשנת 2013? אחרי שצילומים לא מחמיאים שלה שנלקחו בסופרבול, ביונסה אסרה על צלמים מקצועיים להתלוות למסע ההופעות שלה, "גברת קרטר". דיוה או לא?

אנג'לינה ג'ולי, שחקנית ו "שגרירת רצון טוב" של האו"ם, ארצות הברית

אנג'לינה ג'ולי (צילום: noon)
סופר אמא שבעולם. אנג'לינה ג'ולי | צילום: noon
ג'ולי, מקום 37 ברשימה, ידועה בתור שחקנית זוכת אוסקר ובתור פילנטרופית גדולה ומאז 2012 שליחה מיוחדת של האו"ם ופעילה למען פליטים. האם לשישה בילתה מרבית מזמנה בשנה שעברה מאחורי הקלעים בעבודה על הסרט "מליפיסנט" ובקידום זכויות אדם.
מה קרה איתה בשנת 2013? אלא אם כן ביליתם במערה את החודש האחרון, הסיכויים שלא שמעתם על כריתת שדיה המפורסמות של ג'ולי כמו גם על גילוי הגן הסרטני בגופה אפסיים. בעזרת כוחה הציבורי הצליחה ג'ולי לעורר דיון ציבורי ענף כמו גם מודעות רחבה לחשיבות בבדיקה הגנטית לסרטן השד.

סופיה ורגרה, שחקנית טלוויזיה ודוגמנית, ארצות הברית

סופיה ורגרה (צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL)
השחקנית שמרוויחה הכי הרבה כסף בטלוויזיה. סופיה ורגרה | צילום: Dimitrios Kambouris, GettyImages IL
השחקנית, שיחד עם צוות השחקנים של הסדרה "משפחה מודרנית" עומדת ברשימת השחקניות שמרוויחות הכי הרבה כסף בטלוויזיה ניצבת במקום ה-38 ברשימה המכובדת. בנוסף לתכנית, קו הבגדים שלה ומוצרי הבית שנמכרים ב-Kmart כמו גם פרסומות לדיאט פפסי, קאבר גירל ועוד הפכו אותה לאחת הפרזנטוריות הפופולאריות ביותר. מאחורי הקלעים ורגרה בת ה-40 הינה המקימה של סוכנות כשרונות שקיימת כבר 17 שנים וחברת ניו-מדיה לטינית שהרוויחה 27 מיליון דולר בשנה שעברה.
מה קרה איתה בשנת 2013? במאי השנה רשת ABC הכריזה על סדרה חדשה אותה תפיק ורגרה בשם "אישה הורגת", פיתוח של אופרת סבון ארגנטינאית, שתעלה בסתיו השנה.

ליידי גאגא

ליידי גאגא בכיסא גלגלים (צילום: צילום מסך מ The Sun)
ליידי גאגא. גם כשהיא צריכה להיות בכסא גלגלים היא מתגלגלת בסטייל | צילום: צילום מסך מ The Sun
סבב ההופעות העולמי, "נולדתי כך" של ליידי גאגא הניב מעל 160 מיליון דולר בשנת 2012 ונדחה השנה בשל פציעת ירך של הזמרת שנמצאת במקום ה-45 ברשימה זאת לאחר שבשנה קודם לכן הייתה במקום ה-14. מלכת הפופ עסוקה בהשקעות פיננסיות, בפריצת דרך מבחינת העוקבים אחריה בטוויטר (מעל 37 מיליון איש) ובעידוד מעריציה לאהוב את גופם כפי שהם לאחר שזכתה לביקורת על העלאת משקל.
מה קרה איתה בשנת 2013? גאגא נבחרה להיות הסנדקית לבנו של אלטון ג'ון, אלייז'ה. היא גם הסנדקית של בנו הראשון, זאכארי.

>> אני פשוט יפה מידי בשביל לעבוד