"הבנתי שמשהו רע קורה כאן", רב"ט טייטל בח (צילום: חדשות 2)
"הבנתי שמשהו רע קורה כאן", רב"ט טייטל בח | צילום: חדשות 2

בין הסיכולים המוצלחים שרשם צה"ל במהלך מבצע "צוק איתן", ניתן למנות גם את חיסול חוליית הקומנדו הימי של חמאס שהסתננה אל חוף זיקים. בזמן שלוחמים מכוח גבעתי פגעו במחבלים ונטרלו אותם, הגיבורה האמיתית של הפעולה עקבה אחר ההתפתחויות כל העת ממוצב צה"ל הסמוך כשהיא לא מסירה לרגע את עיניה ממסכי המחשב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד טרם מלאו לה 19 שנים, הפכה רב"ט נועה טייטל לתצפיתנית שחתומה על אחת מפעולות ההגנה והסיכול המוצלחות ביותר של צה"ל במערכה האחרונה. את משמרת הצהריים ההיא בחמ"ל היא לעולם לא תשכח. קו החוף היה שגרתי לגמרי, עד שבסוף המשמרת היא הבחינה לפתע בתנועה במים. "ברגע הראשון שראיתי אותם צחקתי", היא נזכרת. "לקח לי זמן לקלוט שזה באמת חמור, כי זה מקום שבוודאות לאף אחד אסור להיות בו, אז הבנתי שמשהו לא טוב כאן. במצב כזה אתה מכניס את עצמך לחדות וריכוז"

מיד לאחר שהבחינה בדמויות החשודות, דיווחה נועה על הממצאים בקשר החמ"ל. כוחות של גבעתי איתרו את חמשת חברי החוליה והפגיזה אותם דקות ספורות לאחר שעלו אל החוף. "בכל השירות שלי לא חשבתי שיהיה כזה אירוע", היא אומרת. "אני שמחה שיצא לי לקחת חלק באירוע כזה גדול, ושמחה שעכשיו מבינים יותר טוב את מהות התפקיד".

מתחקיר האירוע עולה כי המחבלים נשאו על גופם אמצעי לחימה רבים, שנועדו ככל הנראה לשמש אותם במתקפה על מוצב צה"ל הסמוך שבו ישבה נועה ולאחר מכן גם על בתי האזרחים בקיבוץ זיקים. מאז תום האירוע ועד לאחר הפסקת האש, נועה מספרת כי הדריכות בגזרה לא ירדה. היא וחברותיה המשיכו לקבוע את עיניהן במסכי המחשב כדי לזהות כל הפתעה.

מאז אותה התקרית הוציא חמאס לפועל מספר ניסיונות חדירה, בהם גם אירוע ניסיון החדירה לאזור נחל עוז, שם נהרגו חמישה חיילים בפשיטה של מחבלים על מוצב צה"ל.