גם למתעמלות בסדר גודל של לינוי אשרם יש לפעמים בלאק-אאוט: אלופת אירופה הטריה סיפרה בראיון על רגע קשוח בקריירה שלה שהיא לעולם לא תשכח. "כשהייתי קטנה, באחת התחרויות שבהן השתתפתי עליתי על המשטח ומרוב לחץ פשוט שכחתי את התרגיל. זה היה רגע מאוד מלחיץ. אני זוכרת שהמאמנות דיברו והרגיעו אותי, הן אמרו לי שזה קורה ושכשאהיה מנוסה יותר התרגילים יבואו לי על אוטומט".

את הדברים סיפרה אשרם בת ה-21 בראיון עם קארין, תלמידת כיתה ז' מבת ים, במסגרת שבוע הנערה של עמותת שוות שמטרתו לעורר מודעות להזדמנויות ולאתגרים העומדים בפני נערות, וכן לעודד אותן לצמיחה ולהתפתחות. אשרם סיפרה כיצד למרות שנתקלה בקשיים רבים במהלך השנים, היא התמידה ולא ויתרה. "חשוב לי לפתוח קצת את העיניים לנערים ולנערות שאם הם אוהבים מקצוע מסוים או משהו שהם אוהבים לעשות - שאף פעם לא יוותרו לעצמם, שיתנו מה שהם יכולים".

"הוכחתי לעצמי שאני מסוגלת"

היא החלה להתאמן בגיל שש וחצי ונכנסה לנבחרת כבר בגיל 13, אבל כנקודת מפנה בקריירה שלה היא מציינת את אליפות העולם ב -2017 באיטליה. "לא באתי עם ציפייה למדליה וכשזכיתי במקום השלישי הבנו, אני והמאמנת שלי איילת זוסמן, שאני בין שלוש המתאמנות הטובות בעולם ושיש לי לאן להתקדם. הבנו שאני מסוגלת לעשות משהו שאף מתעמלת לא הייתה מסוגלת לעשות לפניי. זה נתן לי כוח להמשיך", היא אומרת. ואכן, מאז אותה הנקודה הקריירה של אשרם נוסקת מעלה. "הצלחתי להוכיח לעצמי שאני כן מסוגלת, שאני רק צריכה להיות מרוכזת ולעבוד יותר קשה ממה שעבדתי, ושזו הדרך שלי להצליח בעוד תחרויות".

לינוי אשרם - בדרך לאולימפיאדה? (צילום: עמית שיסל, באדיבות הועד האולימפי, חדשות)
צילום: עמית שיסל, באדיבות הועד האולימפי, חדשות

כמו בתחומים תחרותיים שונים, גם לתחום הספורט הביאה איתה הקורונה אתגרים שונים. אך למרות זאת, בתוך ימי המגיפה זכתה אשרם בתואר אלופת אירופה - ובכך למעשה היא נעשתה לישראלית הראשונה שהגיעה להישג זה. "האווירה בתחרות הייתה מוזרה", היא מתארת, "אף אחד לא ראה את התרגילים שלי, אף אחד לא ידע איך אני ומה עבר עליי בתקופה הזאת – אבל ניסיתי ליהנות מהעובדה שאני סוף סוף חוזרת לאולם התחרויות, שאני חוזרת להתחרות".

כשנשאלת אשרם מה המסר שאותו הייתה רוצה להעביר לנערות שצופות בה, יש לה טיפ אחד חשוב: "אף פעם אל תוותרי לעצמך, שימי את המטרה שלך מול העיניים, דעי לאן את שואפת ולאן את רוצה להגיע".