נירית נתנאל היא דוגמנית, אבל לא סתם דוגמנית - אלא דוגמנית ידיים. כן, יש דבר כזה. למקצוע המקורי היא הגיעה ממש במקרה: "אני שחקנית, ולפני כמה שנים הגעתי לפגישה עם סוכנת שחקניות. תוך כדי שיחה היא אמרה שיש לי ידיים מאוד יפות, ובהמשך סידרה לי את העבודה הראשונה שלי כדוגמנית ידיים". למרות שבמקור כיוונה לתפקידי משחק, נתנאל שמחה בהצעה. "רכבת הידיים יצאה מהתחנה והעבודות התחילו להתגלגל", היא מספרת.

דוגמנית ידיים (צילום: מאור כהן | תכשיטי רויאלטי)
"זה כיף שבסופו של דבר זה פשוט הגיע אליי" | צילום: מאור כהן | תכשיטי רויאלטי

כבר כשהייתה ילדה, מספרת נתנאל, אנשים תמיד שמו לב לידיים שלה. "אבא שלי טען לא פעם שיש לי אצבעות של פסנתרנית, אבל מעולם לא עשיתי משהו בנידון כי לא ידעתי מאיפה להתחיל. זה כיף שבסופו של דבר זה פשוט הגיע אליי, ובשבילי זו פשוט עוד דרך אומנותית להביע את עצמי מול המצלמה עד כמה שאפשר".

קבלו חמישה דברים שהם חלק מהעבודה, אם את דוגמנית ידיים: 

 1. בתור דוגמנית ידיים חשוב במיוחד לשמור על הידיים. "הדבקה? בנייה? לק ג'ל? אני לא עושה", נתנאל אומרת, "אצלי הן טבעיות לגמרי. יש גם דוגמניות ידיים שמשתמשות בכפפות כל היום, אבל אני מסתפקת בהן בזמן ניקיונות".

   

  פרסומת לעמק תנובה צילום: נמרוד סונדרס

  פורסם על ידי ‏‎Nirit Natanel‎‏ ב- יום שישי, 12 במרץ 2021

   

 2. חלק מתנאי ההעסקה הם, ובכן, מניקור בחינם. "אני אמנם מקבלת מניקור כחלק מהעבודה, אבל מצד שני יש לי געגועים עזים לצבעי לק שהם לא רק לבן או צבע ניוד טבעי".

 3. "חלק מהמקצוע הוא להישאל ללא הרף האם צפיתי בפרק עם ג'ורג' קוסטנזה מסיינפלד או של ג'ואי מחברים כשעשו קטע על דוגמנות ידיים. התשובה היא שאני אישה של חברים בלבד". 
   

    

 4.  "יש גברים שמתחכמים ושואלים אותי אם אני טובה בעוד עבודות ידיים. אני מישירה מבט ועונה שכן, אני קלדנית בית משפט לשעבר ומקלידה עיוור במהירות שיא".

 5. "לפני כמה שנים יצאתי עם בחור, מוזיקאי מוכשר, שהיה לו איזשהו סוג של פטיש לידיים. בדיעבד זה היה די משעשע כי לפעמים זה הרגיש שמבחינתו האפשרות להתבונן דקות ארוכות בידיים שלי עלתה על כל דבר אחר. לא החזקנו מעמד הרבה זמן, אבל לפחות הרווחתי סיפור".