אחת השורות בסינגל החדש של דין פלג היא "בחורות בארץ נולדות בשביל למות". פלג (26), ראפרית ופעילה חברתית בתחום העצמה נשית ודימוי גוף, הגיעה לסצנת הראפ מילדות ונעורים לא פשוטים. היא גדלה בטבריה, ובנוסף להצקות על המשקל שלה, בגיל 13 הותקפה על ידי גבר זר שניסה לאנוס אותה. "בזכות הצרחות שלי והשכנים התוקף ברח ואני נשארתי מפוחדת וחצי עירומה בתוך חדר מדרגות", היא משתפת, "אולי אז התחלתי להיות הלוחמת שאני".

כשהייתה בת 15 הוריה התגרשו, אימה החלה בחיים חדשים ואביה מכר את הבית שבה גדלו היא ואחיה. בזמן שבני כיתתה חזרו לבית חם, פלג, כשהיא נערה בלבד, הייתה הולכת אחרי הלימודים לעבודה בניקיון שירותים כדי להצליח לשלם שכר דירה. "היו ימים שישנתי ברחוב כי לא היה לי כסף לשלם שכירות ובעל הדירה שלי היה נועל לי את הדירה עד שאביא לו כסף. הייתי ילדה בת 15 שישנה על ספסלים וכולם שיחקו אותה עיוורים. את הכאב והבושה הייתי מוציאה דרך כתיבה של שירים וסיפורים. ילדה שעושה לעצמה טיפול נפשי דרך כתיבה". 

בצבא הוגדרה כחיילת בודדה, ואז גם קיבלה משפחה חדשה שאימצה אותה אליה. "בצבא נחשפתי לסצנת הראפ של השכונות, שהייתה שונה מזו שראו בטלוויזיה המסחרית. גיליתי שיש סצנת אנדרגראונד אמיתית בארץ והבנתי שאני חייבת לקחת חלק בזה", היא מתארת. היום היא עושה ראפ קשוח ולא מתנצלת: "אני חזקה מתמיד וזה מה שאני רוצה להראות לנוער, שגם אם הם עוברים ילדות קשה זה מה שיהפוך אותם לאנשים חזקים וטובים. הייתי ילדה לוחמת שהפכה לנערה לוחמת ואז לאישה לוחמת שכל מטרתה בחיים היא להראות לעולם שנשים הן לא רק עדינות ורכות", היא אומרת, "אישה היא לוחמת מילדות ועד המוות. מנסים לתייג אות המין הנשי כליידי חלשה, אבל אנחנו הרבה יותר מזה".

עולם הראפ המחתרתי בישראל, היא מספרת, הוא עולם גברי מאוד. "אחרי שהשתחלתי קצת לסצנת הבאטל ראפ – תרבות רחוב שכולה צעקות וקללות כלפי היריב - קיבלתי כמה וכמה שאלות מוזרות רק בגלל היותי אישה. הנה הן".